Ziņas - Latvijai medaļa Pasaules taku orientēšanās čempionātā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

17.janvāris /
Tenis, Dravis
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • Latvijai medaļa Pasaules taku orientēšanās čempionātā

  27.08.2016

  Aija Pakalna | 3 komentāri

  Pasaules taku orientēšanās čempionātā, kas šonedēļ norisinās Zviedrijā, Latvijas sportists Jānis Rukšāns (OK-Kāpa) izcīnījis bronzas medaļu Pre-O distances atklātajā grupā. “Protams, priecīgs esmu, bija grūti, konkurenti spēcīgi,” tā savas izjūtas pēc iegūtās medaļas komentē J. Rukšāns.

  Šogad Pasaules orientēšanās čempionātā šī Latvijai ir pirmā medaļa. Par distances uzvarētāju kļuva Martins Frīdholms (Martin Fredholm) no Zviedrijas, kam J. Rukšāns zaudēja 1 punktu. Savukārt 2. vietas ieguvējam Martinam Jullum (Martin Jullum) no Norvēģijas Latvijas sportists zaudēja tikai 9,5 sekundes laika KP sektorā.

  “Rezultāti bija ļoti blīvi, tāpēc grūti teikt, kāpēc tieši es ieguvu trešo vietu,” stāsta J. Rukšāns. “Pirmās vietas ieguvējs bija nedaudz labāks par visiem pārējiem, bet tālāk pirmais sešinieks bija tie, kam veicās mazliet labāk vai mazliet sliktāk.”

  Pre-O grupā čempiona tituls tiek izcīnīts divu dienu distanču kopvērtējumā. “Pirmās dienas distance bija salīdzinoši īsa, tāpēc bija maz laika veikt izvēli katrā punktā. Otrā savukārt bija garāka,” tā distances raksturo J. Rukšāns. Pirmajā dienā distancē bija 21 kontrolpunkts, bet otrajā – 28 un kopējais distances garums – 1,7 kilometri.

  Apvidus esot bijis tipisks Skandināvijai – mežs ar klintīm, reljefu un arī jūras krasts, saka sportists. “Otrajā distancē vakar bija ļoti interesanti, pārsvarā atklātas klintis, nedaudz krūmi. Pārsteidzoši bija tas, ka distances pirmās daļas apvidus ļoti atšķīrās no otrās.”

  Kopumā Pasaules taku orientēšanās čempionātā piedalās aptuveni 80 dalībnieki atklātajā grupā, bet paralimpiskajā – 40.

  Zviedrijas pārstāvji nepārspēti palika arī paralimpiskajā Pre-O grupā, kur zelta medaļu ieguva Maikls Johansons (Michael Johansson) no Zviedrijas. Sudrabs savukārt Pāvelam Šmatovam (Pavel Shmatov) (Krievija), bet bronza – Ola Jansonam (Ola Jansson) no Zviedrijas.

  Arī šodien (27.08.) varam sekot līdzi Latvijas taku orientieristiem Pasaules taku orientēšanās čempionātā. Viena komanda veiks stafetes distanci atklātajā, otra – paralimpiskajā grupā.

   

  Sacensību mājas lapa: http://live.woc2016.se/blog/category/wtoc/

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Bergs
  9004
  27.08.2016 14:27
  Jānis Bergs sacīja:
  Nevajag vienmēr un visur no EN vai arī citas valodas tulkot birtiski. Raksta pēdējā teikumā ir pateikts ne tikai nepareizi, bet pat aplami :((( Atvērtā grupa - ir burtiskais tulkojums no EN valodas, bet latviski pareizi būs ATKLĀTĀ grupa.
  Gan Aijai Pakalnai, gan pārējiem LOF preses dienesta pārstāvjiem iesaku nestrēbt karsto putru un pirms publicēšanas pakonsultēties ar konkrētās orientēšanās sporta disciplīnas pārstāvjiem, lai citās publikācijās nesanāktu vēl lielākas aplamības.

  P.S. par Taku-O visvairāk aplamības publicējas pārsvarā tāpēc, ka paši nav ne reizi startējuši šajā OS disciplīnā un šogad KĀPAs 3 dienās arī komentētājs pa mikrofonu, kad notika Taku-O apbalvošana bija sarunājis absolūtās muļķības.
  Varbūt paliksim nopietnāki???

  Iesaku apmeklēt:http://lof.lv/otd-zinas-arhivs?id=2618&t=Latvijai-medala-Pasaules-taku-orientesanas-cempionata#ccc

Atlikušo zīmju skaits:

0,036679029464722