Ziņas - Jūrmalā atdzims orientēšanās sacensības "ZIEMAS BALVA" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.novembris /
Kaija, Kornēlija
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • Jūrmalā atdzims orientēšanās sacensības "ZIEMAS BALVA"

  23.02.2016

  Sandra Grosberga | 3 komentāri

  5. martā Vaivaros pēc 13 gadu pārtraukuma pateicoties Jūrmalas pilsētas domes un sadarbības partneru atbalstam atkal notiks orientēšanās sacensības "ZIEMAS BALVA".

  Pirmās orientēšanās sacensības „ZIEMAS BALVA” notika 1987. gadā Kauguros, kuras toreiz rīkoja Sporta biedrības „Daugava” Jūrmalas pilsētas padome sadarbībā ar toreizējo Jūrmalas pilsētas tautas izglītības nodaļu, bet no 1991. gada šo sacensību vadīšanu pārņēma Jūrmalā nodibinātais orientēšanās klubs „Liedags”. Šīs sacensības tradicionāli katru gadu februāra vai marta mēnesī norisinājās dažādās Jūrmalas pilsētas vietās. Toreiz sacensības notika apzīmētajā distancē ar slēpēm, bet bezsniega apstākļos skriešus. Orientēšanās apzīmētajā distancē tajā laikā bija ļoti populārs šī sporta veida paveids un tika rīkoti pat valsts līmeņa čempionāti.

  Sacensības apzīmētajā distancē:

  • dalībniekam startā tika izsniegta karte bez kontrolpunktiem un kartē bija iezīmēta tikai starta vieta;
  • apvidū distance bija marķēta ar krāsainām lentēm vai karodziņiem un distancē dažādās vietās uz konkrētiem orientieriem bija uzstādīti kontrolpunkti;
  • dalībnieka uzdevums bija slēpot vai skriet pa iemarķēto trasi un, lasot karti, noteikt kontrolpunkta atrašanās vietu kartē, un pēc sava lēmuma pieņemšanas ar adatas dūrienu norādīt tā vietu kartē;
  • pieļaujamā kļūda bija 2 milimetri radiusā no kontrolpunkta reālās atrašanās vietas. Ja kartē dūrums bija tālāk par 2mm, tad tiesneši, mērot ar milimetru lineālu, noteica soda minūtes, kuras tika pieskatītas pie distancē pavadītā laika.

  Diemžēl 2003. gadā plānotās sacensības tehnisku iemeslu dēļ nācās atcelt un daudzus gadus dažādu problēmu dēļ nebija iespējams tās atjaunot.

  5. martā Vaivaros pēc 13 gadu pārtraukuma pateicoties Jūrmalas pilsētas domes atbalstam un sadarbības partneru - LOF, NRC „Vaivari”, Ventspils digitālā centra, biedrību OK-Ziemeļkurzeme, OK-Liedags,„Taciņa” u.c. - sniegtajai palīdzībai sacensības atdzims.

  Šoreiz ir plānota pavisam citādāka programma, kurā fiziskais spēks un ātrums nebūs vajadzīgs, jo rezultātu noteiks dalībnieka apķērība, kartes lasīšanas māka un lēmuma pieņemšanas precizitāte. Galvenais - cilvēki ar īpašām vajadzībām varēs līdzvērtīgi sacensties ar jebkuru fiziski veselo sportistu un pat viņu uzvarēt.

   

  Vairāk informācijas sacensību nolikumā.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0,047518968582153