Ziņas - Četri starti trijās dienās ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

1.jūnijs /
Mairita, Bernedīne, Biruta
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • Četri starti trijās dienās

  14.05.2015

  Jānis Bergs | Nav komentāru

  pdf versija

   

  Sacensību rezultātus skatīt ŠEIT

  Pre-O nakts 1. Posma sacensību „Mēnesnīcas Taka ‘2015” distances karti skatīt ŠEIT risinājumu karti ŠEIT

  Pre-O vidējās distances karti skatīt ŠEIT risinājumu karti ŠEIT

  TempO distances maršruts uz stacijām ŠEIT uzdevumu kartes ŠEIT risinājumu karte ŠEIT

  Pre-O stafetes distances karti skatīt ŠEIT risinājumu karti ŠEIT

   

  Kopš 2007.gada pateicoties Jūrmalas pilsētas domes atbalstam, katru gadu pavasarī notiek tradicionālās Taku orientēšanās (turpmāk tekstā „Taku-O”) sacensības „Jūrmalas pilsētas domes Paralimpiskie kausi „TU VARI”.

  Taku-O ir viena no četrām orientēšanās sporta disciplīnām, kuru ir apstiprinājusi starptautiskā orientēšanās federācija. Gadiem ejot uz priekšu šī orientēšanās sporta disciplīna ir kļuvusi daudzveidīga un sacensības norisinās vairākos paveidos:

  Pre-O - distancē gan dienā, gan naktī ir vairāki kontrolpunkti bez laika kontroles un daži kontrolpunkti ar laika kontroli*;

  TempO** – distancē ir vairākas uzdevumu stacijas, kurā ir no 3 – 6 uzdevumiem ar laika kontroli ;

  Pre-O stafete – komandu sacensības kur stafetes maiņas punktā dalībnieks savam komandas biedram nodod distances karti un kontrolkartiņu.

  * Kontrolpunktos ar laika kontroli, šajā orientēšanās sporta disciplīnā ir vajadzīgs pareizas domāšanas ātrums, nevis fiziskais ātrums. Par nepareizu atbildi dalībnieks saņem 30 soda sekundes.

  ** Orientieristu tautā TempO mēdz saukt arī par sprintu. Tikai šis sprints no O’skrējiena sprinta vai vieglatlētikas sprinta atšķiras ar to, ka tajā galīgi nav vajadzīgs fiziskais ātrums, bet gan domāšanas ātrums.

  Ja 2007.gadā, kad notika pirmās sacensības „Jūrmalas pilsētas domes Paralimpiskie kausi „TU VARI” notika tikai vienu dienu, tad laikam ritot uz priekšu, ar katru gadu šo sacensību programma paplašinājās ar šīs orientēšanās sporta disciplīnas daudzveidību un kopš 2011.gada šīs sacensības norisinās trīs dienas un jau otro gadu 3 dienās notiek 4 starti.

   

  24.aprīļa vakarā

  Jau vairāk, kā 10 gadus KRC „Jaunķemeri” atbalsta dažādus orientēšanās pasākumus gan piešķirot telpas tiesnešu darbam, gan arī savu iespēju robežās sniedz dažādu praktisko palīdzību.

  Un arī šī gada sacensības „Jūrmalas pilsētas domes Paralimpiskie kausi „TU VARI ‘2015” nebija izņēmums.

  Pievakarē tur sāka pulcēties Pre-O nakts sacensību „Mēnesnīcas Taka’ 2015” cienītāji no dažādām Latvijas vietām un arī viesi no Krievijas.

  Nakts sacensībās ar 2 KP uzdevumiem Laika-KP sektorā un 1,5 km distancē ar 14 KP uzdevumiem Paralimpiskajā grupā zelta medaļu izcīnija Vjačeslavs Lukaševičs no Krāslavas, atstājot otrajā vietā Dmitriju Dokučajevu no Maskavas un savu kluba biedru Anatoliju Lebedoku trešajā vietā. Atklātajā grupā uzvarēja Zita Rukšāne (B-ba „Taciņa”), otrajā vietā atstājot savu kluba biedru Ati Rukšānu. Šeit ir vistiešākais apliecinājums stiprajam dzimumam, ka sievietes nav nekāds vājais dzimums, bet gan daiļais ... Trešajā vietā ierindojā Jānis Gaidelis no Daugavpils OK-Stiga.

   

  25.aprīļa rīta pusē

  Kaugurciemā pie Kapteiņa Zolta pieminekļa rīta pusē pamazām sāka pulcēties zaļā stadiona cienītāji, lai cīnītos Pre-O vidējā distancē kuras garums 1,15 km ar 19 KP uzdevumiem un 2 uzdevumiem Laika-KP sektorā.

  Paralimpiskajā „Elites” grupā zelta medaļu izcīnija Latvijas izlases dalībnieks Valdis Strods no Jēkabpils IADC „Ausma”, sudraba medaļa Dmitrijam Dokučajevam no Maskavas un bronzas medaļa Vjačeslavam Lukaševičam no Krāslavas.

  Paralimpiskajā „B” grupā jeb iesācēju grupā Margita Kanopka zelta medaļu aizveda uz Tukumu, sudraba medaļu Madars Zālītis aizveda uz Enguri un bronzas medaļu Artis Kalnciems aizveda arī uz Tukumu.

  Atklātajā grupā zelta medaļu izcīnija Jānis Rukšāns no OK-Kāpa, sudraba medaļa kaklu rotāja Aleksandram Kobzarevam no Pleskavas un bronzas medaļu izcīnīja Normunds Narvaišs no Dobeles TSK-Sprīdītis.

   

  25.aprīļa pēcpusdienā

  Turpat Kaugurciemā pie Kapteiņa Zolta pieminekļa atkal sāka pulcēties dalībnieki, lai dotos TempO distancē, kura sastāvēja no 5 stacijām dažādās vietās Kaugurciemā, tuvējā meža apkārtnē ar 5 KP uzdevumiem katrā stacijā, tā tad kopā 25 KP uzdevumi.

  Paralimpiskajā grupā zelta medaļu Eduards Oginskijs aizveda uz Pleskavu, sudraba medaļu Vjačeslavs Lukaševičs uz Krāslavu, bet bronzas medaļu nopelnīja Marina Borisenkova no Pleskavas.

  Atklātajā grupā medaļas sadalīja: Jānis Gaidelis no Daugavpils OK-Stiga – zelts; Jānis Rukšāns OK-Kāpa – sudrabs, Aleksandrs Kobzarevs no Pleskavas – bronza.

  Šajā sacensību dienā, pēc īpašas formulas aprēķinot punktus (Pre-O + TempO) tika noteikti arī komandu rezultāti.

  Latvijas klubu vērtējumā tika vērtētas tikai Paralimpiskās komandas un „Jūrmalas pilsētas domes Paralimpiskos kausus „TU VARI ‘2015” izcīnija:

  1. 1. vietaISRK-Krāslava;
  2. 2. vietaIADC-Ausma (Jēkabpils)
  3. 3. vietaOSKB-Leonardo (Rīga)

  Valstu vērtējumā, komandas rezultātu noteica pēc 3 labāko dalībnieku rezultātiem no kuriem vismaz vienam labākajam rezultātam ir jābūt no Paralimpiskās grupas.

  Šajā vērtējumā „Jūrmalas pilsētas domes Paralimpiskos kausus „TU VARI ‘2015” izcīnija:

  1. vieta Latvija – I

  komandas sastāvā: Jānis Rukšāns, Jānis Gaidelis (abi no atklātās grupas) un Valdis Strods (no Paralimpiskās grupas);

  2. vieta - Krievija

  komandas sastāvā: Aleksandrs Kobzarevs (no atklātās grupas) Eduadrs Oginskijs un Dmitrijs Dokučajevs (abi no Paralimpiskās grupas);

  3. vieta Latvija – II

  komandas sastāvā: Atis Rukšāns (no atklātās grupas) Vjačeslavs Lukaševičs un Anatolijs Lebedoks (abi no Paralimpiskās grupas);

   

  26.aprīļa priekšpusdienā

  Jaunķemeros no kopējā starta Pre-O stafetes distancē devās visu komandu pirmā posma dalībnieki,

  Sacensības Taku-O stafetē ir visjaunākais paveids šajā disciplīnā, kuras pagaidām tiek rīkotas eksperimentālos nolūkos Zviedrijā, Somijā un Latvijā. Pēc katrām sacensībām tiek veikti pētījumi, izdarīti secinājumi un priekšlikumi tiek sūtīti īpašajai darba grupai uz starptaustisko orientēšanās federāciju. Tas tiek veikts ar mērķi, lai nākotnē Eiropas un pasaules čempionātos komandu sacensības norisinātos tikai Pre-O stafetē.

  Pagaidām nav strikti noteikts, ka Pre-O stafetē komandas satāvā dalībniekiem jābūt no viena kluba, tāpēc pirms sacensībām tika veikta komandu komplektēšana – un sacensībās debitēja piecas Latvijas komandas un divas Krievijas komandas .

  Zelta medaļas izcīnija Krievijas – I komanda komandas sastāvā: Eduards Oginskijs un Dmitrijs Dokučajevs;

  Šī sacensību diena neiztika arī bez kurioziem, kas Taku-O sacensību vēsturē ir līdz šim vēl nebijis gadījums, jo Latvijas – I un Krievijas – II komandām bija vienāds gan distancē iegūtais punktu skaits, gan arī Laika-KP sektorā sekunžu summa. Tiesnešiem nācās ilgi lauzt galvu, pēc kādiem vēl kritērijiem veikt papildus vērtēšanu, lai objektīvi sadalīt vietas, jo sacensību noteikumi un nolikums to atļauj:

  - Sākuma bija doma, augstāku vietu dot tai komandai, kurai ir mazāk kļūdu, bet pēc kontrolkartiņu apskates izrādās, ka kļūdu skaits arī abām komandām ir vienāds.

  - Beigās nolēma rīkoties tieši tā pat, kā tas ir daudzos sporta veidos, kad vienādu rezultātu gadījumā, piešķir vairākas vienādas vietas mīnus nākamā vieta.

  Līdz ar to sudraba medaļas tika abām komandām:

  Latvija – I komanda komandas sastāvā: Atis Rukšāns un Valdis Strods;

  Krievija – II komanda komandas sastāvā: Marina Borisenkova un Aleksandrs Kobzarevs;

  Liels paldies Jūrmalas pilsētas domei, KRC „Jaunķemeri”, Ventspils Digitālajam centram un Biedrībai „OK-Ziemeļkurzeme” par sadarbību un sniegto palīdzību sekmīgajai sacensību norisei.

   

  Jānis Bergs

  Nakts sacensībās kontrolpunktu iekārtojums atšķiras no dienas sacensību kontrolpunktiem.

  Tie ir aprīkoti ar īpašiem atstarotājiem un naktī ar lukturīti tos var ieraudzīt daudz ātrāk, nekā dienā baltoranžās prizmas.

  Nakts distancē ...

   

  Laika KP sektorā. Jādomā ātri un pareizi, lai izvairītos no soda sekundēm ...

  Latvijas izlases Paralimpiskās grupas dalībnieks Vjačeslavs Lukaševičs (ISRK-Krāslava)

  šajās sacensībās izcīnīja pilnu medaļu komplektu:

  Nakts distancē – zelts;

  TempO distancē – sudrabs;

  Pre-O vidējā distancē – bronza.

   

   

  Latvijas izlases Paralimpiskās grupas dalībnieks Valdis Strods (IADC-Ausma) Pre-O vidējā distancē pie 3.KP navigācijas punkta nopietni domā ...

  Šeit viņš vēl nezina to, ka šajā distancē tiks izcīnīta zelta medaļa.

  Pirms apbalvošanas vēl jāpārbauda rezultāti, vai kāds no lareātiem nav aizmirsts ...

  Sacensību tiesneši laureātu pulciņā

  Laureāti

  Pirmajā rindā no kreisās uz labo:

  Marina Borisenkova (Pleskava), Valdis Strods (IADC „Ausma”), Margita Kanopka, Artis Kalnciems (abi ISK „Tukums”), Dmitrijs Dokučajevs (Maskava), Eduards Oginskijs (Pleskava).

  Otrajā rindā no kreisās uz labo:

  Aleksandrs Kobzarevs (Pleskava), Ar kausu rokā Vjačeslavs Lukaševičs, nākamais ar kausu rokā Anatolijs Lebedoks (abi IRSK „Krāslava”), ar medaļām kaklā Atis Rukšāns (Taciņa)

   

  Sacensību rezultātus skatīt ŠEIT

  Pre-O nakts 1. Posma sacensību „Mēnesnīcas Taka ‘2015” distances karti skatīt ŠEIT risinājumu karti ŠEIT

  Pre-O vidējās distances karti skatīt ŠEIT risinājumu karti ŠEIT

  TempO distances maršruts uz stacijām ŠEIT uzdevumu kartes ŠEIT risinājumu karte ŠEIT

  Pre-O stafetes distances karti skatīt ŠEIT risinājumu karti ŠEIT

   

   

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,048213005065918