Ziņas - Latvijas taku-o komanda 4.vietā Eiropas čempionātā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.novembris /
Kaija, Kornēlija
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • Latvijas taku-o komanda 4.vietā Eiropas čempionātā

  04.05.2014

  Taku-O komisijas vadītājs Jānis Gaidelis

  No Portugālē notikušā čempionāta ar lielisku rezultātu atgriezās mūsu taku-o izlase, kurai ceturtā vieta komandu sacensībās.

  Uz Portugāli devāmies 10 cilvēku sastāvā - seši atklātās grupas dalībnieki un četri paralimpiskie dalībnieki. Komanda ar triju Eiropas čempionātu un sešu pasaules čempionātu pieredzi. Katrs noskaņojies uz maksimālo rezultātu. Kaut gan ir tikai sezonas sākums, pirms čempionāta paspējām startēt Lietuvā un uztaisīt nelielu treniņnometni Daugavpilī.

  Taku-O ir tikai divas distances- Pre-O (precīzā orientēšanās) un Temp-O (precīzā orientēšanās uz ātrumu).  Pre-O ir divas grupas-atklātā un paralimpiskā un čempiona tituls tiek izcīnīts divu dienu summā. Temp-O visi startē vienā grupā ar kvalifikāciju un finālu.  Eiropas čempionātam  bija pieteikušās 19 valstu komandas.

  Pre-O sacensību apvidus atradās kalnu ielejā ar atklātām un pusatklātām vietām, bet Temp-O sacensības norisinājās golfa laukumos. Pēc  treniņdienas nolēmām ka apvidus mums ir piemērots un problēmu nevajadzētu būt.

  Jau 1.dienā lieliski nostartēja  mūsu paralimpietis Guntis Jakubovskis ierindojoties 4.vietā. Galīgais rezultāts iepriecināja, Andrejs šulcs un Guntis Jakubovskis pirmo reizi desmitniekā, attiecīgi  7. un 8.vieta. Jāsaka, ka Andrejam bija tik pat daudz punktu cik bronzas medaļas ieguvējam, vien pietrūka veiksmes laika punktos, kur tika patērēts vairāk laika. Atklātajā grupā  atsevišķās dienās  Guntars Mankus, Jānis Rukšāns un Zita Rukšāne spēja parādīt izcilu rezultātu izcīnot maksimālos punktus, bet divu dienu summā spēja ierindoties 14. 17. un 24 vietās.

  Toties izdevās komandu cīņa. Katru valsti varēja  pārstāvēt divas komandas triju cilvēku sastāvā, labākā komanda deva ieskaiti valstu vērtējumā. Vērtēta tika 2. sacensību diena.  Komandā obligāti jābūt vismaz vienam paralimpiskajam dalībniekam. Mūsu komandai (Guntis Jakubovskis, Guntars Mankus, Jānis Rukšāns) šoreiz izdevās uzrādīt visu laiku labāko rezultātu ierindojoties  4.vietā.

  Līdz bronzas medaļai pietrūka tikai viena sekunde. Komandām 1.v. Somija, 2.v. Zviedrija, 3.v. Krievija, 4.v.Latvija. Aiz mums palika vismaz 7 valstis, kuras pabijušas Pasaules vai Eiropas čempionu godā. Kā labs potenciāls jāatzīmē arī otrās komandas sasniegums (Andrejs šulcs, Zita Rukšāne, Atis Rukšāns). Viņi spēja nopelnīt tik pat daudz punktu, cik pirmā komanda, tikai ar sliktāku laiku summu laika kontrolpunktos.

  Pavisam atšķirīgas ir sacensības  Temp-O. šī disciplīna tikai otro gadu ir Eiropas un Pasaules čempionātu programmā un prasa no sportistiem ļoti ātru un precīzu domāšanu. Mums vēl nav atrasti īstie cilvēki, kuri varētu konkurēt pasaules līmenī.  „Kāpas”  daudzdienu laikā paralēli notiks Taku-O Eiropas kausa etaps, kur jebkuram būs iespēja izmēģināt savas spējas  Temp-O.  Mīļi gaidīti, varbūt tiksiet uz nākošo Pasaules čempionātu!  Portugālē vislabāk Temp-O izdevās Guntaram Mankusam, kurš vienīgais no latviešiem tika finālā un ierindojās 14.vietā.

  Komandas panākumam  par iemeslu varētu būt samērā lielais Taku-O sacensību skaits Latvijā un regulāra piedalīšanās kaimiņvalstu sacensībās Lietuvā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā. Dažiem izlases dalībniekiem sanāk vairāk nekā 30 starti sezonā. Vēl viens faktors - visos Pasaules un Eiropas čempionātos esam centušies piedalīties ar maksimālo dalībnieku skaitu.

  Rezultātus un kartes var apskatīt šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0,029042959213257