Orientēšanās ABC ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Madis, Alberts
18.jūnijs /
IenāktIenāktIenākt

Vēl informācija: www.draugiem.lv/taku-abc.lv

 

Taku orientēšanāsTaku – O disciplīnā tiek veikta orientēšanās distance, kur nonākot KP rajonā, dalībnieks redz divas līdz piecas kontrolpunktu (KP) prizmas (karodziņus), kurām nedrīkst tuvoties. To vietā ir īpašs lēmuma pieņemšanas punkts , no kura dalībnieks, ar KP leģendas palīdzību, nosaka, kurš karodziņš atbilst patiesajai KP atrašanās vietai un savu atbildi atzīmē  īpašā Taku – O kontrolkartiņā. Pareizā atbilde dod vienu punktu.

Dalībniekam distance jāveic noteiktā kontrollaikā, kas aprēķināts, lai to spētu veikt dalībnieki ar īpašām pārvietošanās vajadzībām = spieķi, ratiņkrēsliem utml.  Kontrollaiku aprēķina kā 3 minūtes par katru KP un 3 minūtes par katriem 100 distances metriem un 3 minūtes par katriem 10 m kāpumā.
Papildus ir vairāki (vismaz divi) laika KP, kuros vienas minūtes laikā jāatbild leģendā uzdotā „mīkla”. Nepareizas atbildes gadījumā - saņem 1.minūti soda laika. Uzvar dalībnieks, kurš ieguvis visvairāk punktu. Vienādu punktu gadījumā, uzvarētājs ir ātrākais atbildētājs laika KP.

 

No 2009.gada  taku orientēšanās startējusi jauna disciplīna - TempO. Šeit ir tikai LAIKA KP, kuros pat līdz 6 karodziņiem jānosaka vairāki atbilžu varianti. Uzvar dalībnieks ar visātrāko pareizo atbilžu skaitu. 

Taku-O topogrāfiskās zīmes: šeit

Taku orientēšanās

Taku orientēšanās

 

0.043313980102539