Ziņas - Kalvis Mihailovs ir viens no talantīgākajiem Latvijas jaunajiem sportistiem ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

22.janvāris /
Austris
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Kalvis Mihailovs ir viens no talantīgākajiem Latvijas jaunajiem sportistiem

  24.02.2007

  Kalvis MihailovsKalvis Mihailovs ir viens no talantīgākajiem Latvijas jaunajiem sportistiem. Jau vairākus gadus veiksmīgi startējot Latvijas jaunatnes izlasē, vairākkārtīgi ir izcīnītas vietas uz godalgoto pjedestāla. Šī gada pirmajās sacensībās - "Lieldienu balvā" izcīnītā pirmā vieta elites grupā ir ļoti veiksmīgs sākums 2005.gada sezonai.

  Kā sāki nodarboties ar orientēšanās sportu?

  Ar orientēšanos nodarbojos jau 8 gadus. Pirms tam piedalījos daudzās skriešanas sacensībās un mazliet esmu trenējies handbolā. Tā kā mani vecāki nodarbojās ar orientēšanos, tad man nekas cits neatlika, kā arī sākt apgūt šo sporta veidu. Iestājos orientēšanās klubā „Auseklis", jo tur bija daudz labu treneru.

  Kalvi, laikam ir lieki vaicāt vai esi apmierināt ar sezonas sākumu. Vai biji speciāli gatavojies „Lieldienu balvas" sprintam? Vai gaidīji, ka spēsi uzvarēt?

  Jā, ar sezonas sākumu esmu apmierināts. Speciāli „Lieldienu sprintam" nebiju gatavojies, pirms sacensībām uzskrēju dažus ātruma treniņus un tas arī viss. Zināju, ka fiziski esmu spēcīgs, vienīgās problēmas varēja sagādāt orientēšanās, jo sniega dēļ nebiju trenējis orientēšanās tehniku. Par rezultātu pirms starta neko nevarēju prognozēt, jo šīs man bija pirmās sezonas sacensības.

  Kā tu domā, kas ir tavu panākumu pamatā?

  Domāju, ka manu panākumu pamatā ir labi saplānots treniņu process, jo ar talantu vien nepietiek lai uzvarētu. Ļoti svarīga ir pieredze dažādās sacensībās, jo vairāk startē un braukā uz sacensībām, jo kļūsti arvien spēcīgāks. Ļoti būtiski ir arī apstākļi kur trenēties, man diemžēl treniņu apstākļi tik labi nav, jo pie mājas nav kur īsti skriet tāpēc parasti jābraukā uz treniņu vietām, parasti „Ausekli".

  Vai ir kādas distances, kurām tu esi speciāli gatavojies ziemas periodā?

  Speciāli jau nevienai negatavojos. Visu ziemu esmu kārtīgi veicis liela apjoma darbu. Bet vislabāk man patīk sprinta distances, jo ir interesanti skriet pa pilsētas ielām un parkiem - ir liels ātrums un ļoti svarīgi ir ātri orientēties.

  Kāda tev ir parasta treniņu nedēļa ziemā?

  Parasti treniņu nedēļā ir vismaz 5 skriešanas treniņi + vēl 2 vispārējas fiziskās sagatavotības treniņi pie Ivara Čākura sporta klubā „Atlantis". Cenšos arī uzmanību pievērst strečingam. Dažreiz nedēļas beigās ir kāds garāks treniņš - pārgājiens. Ļoti svarīgi ir arī kārtīgi atpūsties pēc treniņa - paēst un izgulēties.

  Kādas tavuprāt ir būtiskākās īpašības orientieristam, lai gūtu panākumus?

  Manuprāt, galvenais ir pareizi izplānots treniņu process. Jātrenējas visu ziemu, nedrīkst slimot un sačkot treniņus, bet ar ātrumu vien nepietiek, ir jāmāk arī labi orientēties. Jābraukā pa sacensībām un jātrenējas dažādos apvidos, un jāuzkrāj pieredze.

  Kalvis Mihailovs  

  Ko uzskati par līdz šim lielāko panākumu orientēšanās sportā?

  Par lielāko panākumu uzskatu 5 vietu Eiropas jauniešu čempionātā sprinta distancē pagājušo gadu, kā arī 3 vietu stafetēs. Labi panākumi bijuši arī Zviedrijas mačos ar klubu Arla IF, kā arī Pasaules skolēnu čempionātā Portugālē izcīnītā 1 vieta.

  Kādi šogad ir tavi galvenie starti?

  Galvenais starts ir Eiropas jauniešu čempionāts, kas šogad notiks Čehijā. Galvenā uzmanība tiks veltīta sprinta distancei. Svarīgi mači ir arī O-ringen Zviedrijā, Baltijas čempionāts, Piecu valstu mačs un jauniešu Tiomila.

  Kādi ir tavi mērķi orientēšanās sportā?

  Pašlaik tuvākā un lielākā uzmanība ir vērsta uz Pasaules junioru čempionātu Austrālijā 2007. Par tālāko mērķi vēl īsti nezinu, bet pēc skolas beigšanas domāju, ka turpināšu sportot.

  Kalvis Mihailovs 

  Informāciju sagatavoja:

  Gatis Berķis

Atlikušo zīmju skaits:

0,033462047576904