Ziņas - Noslēdzas Eiropas čempionāts orientēšanās sportā. ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.decembris /
Dzirkstīte, Anta, Antonija
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

• Noslēdzas Eiropas čempionāts orientēšanās sportā.

24.03.2007

Kristīne KokinaLīdz ar stafešu sacensībām sestdien, 13. maijā, noslēdzās Latvijai ļoti veiksmīgais Eiropas čempionāts orientēšanās sportā. Atgādināsim, ka Mārtiņš Sirmais izcīnīja sesto vietu sprinta distancē, bet vidējā distancē kļuva par Eiropas vicečempionu.

Pēdējā Eiropas čempionāta distance bija trīs etapu stafetes, kurās vīriešiem bija jāveic ap 9 km gara distance, savukārt sievietēm 6 kilometri. Starp 37 vīriešu komandām bija arī divas Latvijas izlases komandas, un divas Latvijas sieviešu komandas cīnījās ar 25 citu valstu komandām.

Vīriešu konkurencē Latvijas pirmā komanda, kurā startēja Edgars Bertuks, Jānis Krūmiņš un Mārtiņš Sirmais, sacensības iesāka labi un pēc pirmā etapa finišējot Edgaram Bertukam, atradās 12. vietā. Tālāk stafeti pārņēma Jānis Krūmiņš, kurš distanci veica mazliet ilgāk nekā Edgars un finišēja nodeva kā 17. Tad mežā devās pašlaik Latvijas spēcīgākais orientierists - Martiņš Sirmais, kurš distanci veica gana ātri, lai Latvijas pirmā komanda ierindotos 14. vietā, tikai vienu sekundi aiz Krievijas otrās komandas. Par sacensību uzvarētājiem ļoti sīvā konkurencē kļuva Zviedrijas sportisti, kuri par 3 sekundēm apsteidza frančus, savukārt tie vēl par trijām - norvēģus, kuri finišā vairāk cīnījās nevis par uzvaru, bet par bronzas medaļu, jo tikai vienu sekundi aiz viņiem finišēja Čehijas izlase. Latvijas otrā komanda - Kristaps Jaudzems, Ģirts Veģeris un Oskars Zērnis - finišēja 25. vietā.

Sievietēm par uzvarētājām kļuva Somijas sportistes, kuras par vienu sekundi apsteidza titulētas sportistes no Šveices, bet trešās palika zviedrietes, kuras bija par sešām sekundēm ātrākas nekā 4. vietas ieguvējas norvēģietes. Latvijas pirmā komanda, kuru pārstāvēja Aija Skarstiņa, Zanda Abzalone un Inga Dambe, ierindojās 17. vietā. Savukārt Latvijas otrā komanda - Kristīne Kokina, Dace Gaigala un Baiba Ozola - finišēja 22. vietā.

Dienu iepriekš - piektdien - norisinājās garās distances fināls, kurā vīriešiem bija jāveic 16,2 km gara distance ar 33 kontrolpunktiem. Garajā distancē tāpat kā pārējās distancēs gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē kvalificējas 51 sportists. Garās distances finālam vīru konkurencē bija kvalificējušies trīs sportisti no Latvijas - Martiņš Sirmais, Edgars Bertuks un Kristaps Jaudzems, bet finišu sasniedza tikai Kristaps un uzrādīja 33. rezultātu. Par Eiropas čempionu šajā distancē kļuva soms Jani Lakanen, kurš otrajā vietā finišējušo šveicieti Danielu Hubmanu apsteidza par divām minūtēm. Eiropas čempionāta bronzas medaļu izcīnīja mājinieks - igaunis Olle Karner.

Sievietēm garajā distancē ļoti pārliecinoši - vairāk kā par piecām minūtēm, uzvarēja vairākkārtējā Pasaules čempione Simone Niggli no Šveices. Otro un trešo vietu izcīnīja divas Somijas sportistes Heli Jukkola un Minna Kauppi. Šīm finālsacensībām bija kvalificējušās trīs sportistes no Latvijas - Inga Dambe, Zanda Abzalone un Kristīne Kokina. Visātrāk finišēja Inga Dambe, izcīnot 26. vietu, un par divām minūtēm apdzenot Zandu Abzaloni, kas palika 27.vietā. Trešā Latvijas pārstāve - Kristīne Kokina, nefinišēja.

Kopumā Latvijas izlases sniegums 2006.gada Eiropas Čempionātā tiek vērtēts ļoti pozitīvi. Katrā distancē vismaz 4-5 mūsējie iekļuva fināla skrējienos, un, protams, Mārtiņa Sirmā 6.vieta sprintā un 2.vieta vidējā distancē.

Mārtiņš Sirmais pēc iegūtās 2.vietas vidējā distancē: "Nav aprakstāmas sajūtas distancē un arī pēc tās! Vienīgi tāds ātrums kā tagad nav bijis līdz šim sasniegts! Un, protams, psiholoģiskais faktors, ka spēju nokoncentrēties distancei un nepārcensties. Tomēr varbūt vēl neesmu pelnījis būt 1. vietā, jo īstenībā vidējā distancē 1.vietu atdevu francūzim dēļ neloģiskas kļūdas, kas distancē prasīja 40 liekas sekundes ....bet kopā līderim zaudēju tikai 7 sekundes ... Tomēr prieks par 2. vietu, jo gadu iepriekš tas bija tikai sapnis, bet tagad jau realitāte!"

Eiropas Čempionāts orientēšanās sportā no 7. līdz 13.maijam notika Igaunijā, Otepes apkārtnē. Čempionātā piedalījās vairāk kā 200 paši spēcīgākie Eiropas sportisti, kas ir arī līderi Pasaules rangā.
    Plašāka informācija par 2006.gada Eiropas Čempionātu un tā rezultātiem publicēta interneta mājas lapā: www.eoc2006.ee.