Ziņas - Orientēšanās sacensības „Lieldienu balva” - iespēja visiem rīdziniekiem! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

11.jūlijs /
Svens, Leonora
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Orientēšanās sacensības „Lieldienu balva” - iespēja visiem rīdziniekiem!

  24.03.2007

  OK Mona

  Orientēšanās klubs MONA kopā ar Latvijas Orientēšanās federāciju (LOF) un Rīgas Domi Lieldienu pirmdienā, 17.aprīlī, rīkos tradicionālās sacensības "Lieldienu balva", kas šogad notiks Ķīpsalā. Sacensībās piedalīsies gan Latvijas orientēšanās elites skrējēji, gan visu vecumu orientēšanās sporta entuziasti - kopā vairāk nekā 300 dalībnieki. Sportistiem būs jāveic orientēšanās sprinta distance 2 līdz 3 km garumā. Sacensības atbalsta ievērojamākie Ķīpsalas uzņēmēji: ģenerālsponsors - Hansabanka, atbalstītāji - tirdzniecības centrs "Olympia" un SIA Māris Gailis.

  Lai iepazīstinātu rīdziniekus ar orientēšanās sportu, kā arī lai parādītu viņiem, kā orientējas Latvijas labākie šā sporta veida pārstāvji, jau piekto gadu pēc kārtas tiek rīkotas tradicionālās sacensības "Lieldienu balva". "Lieldienu balva" ir orientēšanās sacensības sprinta distancē jeb parkorientēšanās, kas tiek organizētas Rīgas pilsētā un tās parkos. Iepriekšējos gados orientieristi skrējuši gan Rīgas centrā, gan Vecrīgā, gan Uzvaras parkā. Šoreiz par sacensību arēnu ir izvēlēta Ķīpsala. Sacensības ir iekļautas Latvijas kausa un LOF Sprinta kausa izcīņā, tāpēc tajās piedalīsies Latvijas labākie orientieristi.

  Rīdziniekiem šī būs laba iespēja gan pavērot, kā sacenšas sportisti, gan arī pašiem iepazīties ar orientēšanās sportu un sameklēt Ķīpsalas teritorijā izvietotos kontrolpunktus. Sacensību centrā Ķīpsalā pie tirdzniecības centra "Olympia" no plkst. 1100 līdz 1300 būs sastopami sacensību rīkotāji, kas pastāstīs interesentiem par orientēšanās sportu un sacensību gaitu. Ikviens varēs saņemt sacensību karti ar iezīmētiem kontrolpunktiem un veikt vienkāršu orientēšanās distanci pastaigas veidā bez laika kontroles. Visi, kas būs atraduši kaut vienu kontrolpunktu un līdz 1330 sasnieguši finišu, saņems suvenīru.

  Sacensību centrs Ķīpsalā pie tirdzniecības centra "Olympia":

  930 līdz 1100 sportistu reģistrācija
  1100 līdz 1300 startē visi rīdzinieki un citi interesenti (starta laiks pēc brīvas izvēles)
  1130 sportistu starts izlozes kārtībā
  1330 apbalvošana sacensību centrā

  Orientēšanās sports Latvijā vienmēr ir bijis iecienīts visdažādāko vecuma cilvēku un visdažādāko profesiju pārstāvju vidū. 2005. gadā tas pelnīti tika atzīts par vispopulārāko sporta veidu Latvijā. Pēdējos gados sevišķi populāras visā pasaulē kļūst orientēšanās sprinta distances jeb parkorientēšanās, jo tās visbiežāk notiek pilsētās un to parkos. Šajās sacensībās atšķirībā no klasiskajām orientēšanās disciplīnām (vidējā un garā distance) skatītāji var atrasties distancē kopā ar sportistiem un vērot viņu darbību tuvumā. Parku un apdzīvoto vietu izmantošana ievērojami ceļ orientēšanās sporta publicitāti un ieved šo sporta veidu "ļaudīs".

Atlikušo zīmju skaits:

0,21267700195312