Ziņas - Mārtiņš Sirmais – 6.vietā Eiropas Čempionātā! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

22.janvāris /
Austris
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Mārtiņš Sirmais – 6.vietā Eiropas Čempionātā!

  23.02.2007

  Mārtiņš SirmaisSvētdien, 7. maijā, ar startu sprinta distancē tika atklāts Eiropas čempionāts orientēšanās sportā, kurā augsto  6.vietu ieguva Mārtiņš Sirmais.  2006.gada Eiropas Čempionāts notiek Igaunijā – Otepē un Tartu.

  No rīta Otepē norisinājās kvalifikācijas skrējieni.  Kvalifikācijas sacensībās startē visi sportisti, un pēc to rezultātiem finālā startē tikai katras grupas labākie. Labus rezultātus kvalifikācijas sacensībās uzrādīja Latvijas izlases līderi Mārtiņš Sirmais un Edgars Bertuks vīriešu grupā, un Inga Dambe un Aija Skrastiņa sieviešu grupā, attiecīgi izcīnot iespēju startēt finālā. Pārējie izlases dalībnieki kvalifikācijas kārtu nepārvarēja.

  Vakarā jau citā Igaunijas pilsētā – Tartu, notika sprinta fināls. Latvijā lielākās cerības tika liktas uz Mārtiņu Sirmo, kurš 2005.gada  Pasaules čempionātā izcīnīja 6. vietu. Jau no distances pirmajiem metriem Mārtiņš cīnījās par uzvaru, un pēc veiktajiem 2  km viņš atradās pirmajā vietā, bet tad sekoja neliela kļūda garajā etapā. Tomēr tā netraucēja Mārtiņam Sirmajam finišā izcīnīt augsto 6. vietu un atkārtot augstāko Latvijas sasniegumu Pasaules un Eiropas čempionātos orientēšanās sportā. Līderim Emilam Windgstedtam no Zviedrijas Mārtiņš zaudēja tikai 9 sekundes.  Savukārt otrs latvietis sprinta finālā – Edgars Bertuks, kuram šis ir pirmais starts Eiropas čempionātos pieaugušo konkurencē, kļūdījās jau distances sākumā un finišu sasniedza 49. vietā.

  Sievietēm finālam kvalificējās Inga Dambe un Aija Skrastiņa, kuras uzrādīja attiecīgi 42. un 43. rezultātu. Nepārspēta līdere sprintā ir vairākkārtējā pasaules čempione šveiciete Simone Niggli, kas distanci veica  ar pusminūtes atrāvienu no 2.vietas – norvēģietes Mariannes Andersenas. 3.vietā – somiete Minna Kaupi.

  Latvijas izlasi Eiropas čempionātā vīru konkurencē pārstāv Mārtiņš Sirmais, Edgars Bertuks, Jānis Krūmiņš, Ģirts Veģeris, Oskars Zērnis un Kristaps Jaudzems. Savukārt sieviešu izlasi pārstāv Inga Dambe, Aija Skrastiņa, Zanda Abzalone, Kristīne Kokina un Dace Gaigala. Tā kā Eiropas čempionāta ietvaros būs arī stafetes, kur katrā komandā ir 3 etapi, tad paredzēts, ka otrajā sieviešu stafetes komandā skries Baiba Ozola.

  Nākamais starts - vidējās distances kvalifikācijas skrējieni – šodien, 8. maijā plkst. 12.00, bet šīs distances fināls notiks 9. maijā. Mārtiņam Sirmajam sprinta rezultāts noteikti būs labs pamudinājums cīnīties par augstu vietu savā galvenajā startā – vidējā distancē.

  Plašāka informācija par Eiropas Čempionātu un tā rezultātiem publicēta interneta mājas lapā: www.eoc2006.ee/index.php 

Atlikušo zīmju skaits:

0,12765288352966