Ziņas - Atbalstīsim Latvijas orientēšanās vēstures izpēti! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.marts /
Ella, Elmīra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Atbalstīsim Latvijas orientēšanās vēstures izpēti!

  25.01.2021

  Dagnis Dubrovskis | Nav komentāru

  Cienītie orientieristi,

  Orientēšanās sportam Latvijā ir senas tradīcijas. Pirmie Latvijas periodikas rakstu avoti, kuros minētas sacensības ar orientēšanās elementiem, atrodami pirms gandrīz 90 gadiem publicētajos laikrakstos par Latvijas armijas velo-ziņnešu un slēpotāju patruļnieku sacensībām. Tajās orientēšanās skrējiens, velo orientēšanās un orientēšanās uz slēpēm tika apvienoti ar šaušanu. Orientēšanās sporta sacensības bija iekļautas nenotikušajās 1940. gada Olimpiskajās spēlēs Helsinkos. Pēc kara Baltija kļuva par galveno orientēšanās sporta attīstības centru PSRS. 1950. gadu beigās sākās regulāra sacensību rīkošana un 1963. gadā tika nodibināta Latvijas Orientēšanās federācija.

   

  Kopš tiem laikiem orientēšanās Latvijā ir piedzīvojusi strauju attīstību.  Mainījušās valdības, politiskās iekārtas, tehnoloģijas, bet joprojām dzīvs palicis orientēšanās piedzīvojumu un sacensību gars!

  Mainījušās orientieristu paaudzes. Nu jau daudzām orientieristu dinastijām ir trīs – četras paaudzes. Katrai no paaudzēm ir kas svarīgs sakāms un kā ceļa maize dodams nākamajām orientieristu paaudzēm.

  Lai saglabātu mūsu lieliskā sporta veida vēsturi, apzinātu mūsu vērtības, radītu lielāku “vilkmi” un iedvesmu orientēšanās attīstībai nākotnē, aicinām Jūs sniegt savu devumu un padomu, aizpildot pievienoto anketu. Jūsu sniegtās atbildes mums palīdzēs novērtēt, kādam būt orientēšanās iedvesmas grāmatas saturam. Tāpat anketas atbildes palīdzēs saprast, kā mēs vēlamies sagaidīt un atzīmēt LOF pastāvēšnas 60. gadadienu. Priecāsimies par jūsu ieteikumiem, līdzdarbošanos un finansiālo atbalstu orientēšanās vēstures apkopošanā, saglabāšanā, orientēšanās grāmatas un citu izziņas materiālu izdošanā.  

  Sagaidīsim Latvijas orientēšanās federācijas 60 gadu jubileju ar “Orientēšanās iedvesmas grāmatu”!

   

  Dagnis Dubrovskis

  Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,16253399848938