Ziņas - Latvijas 102. gadskārtu sagaidot ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

1.decembris /
Emanuels, Arnolds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas 102. gadskārtu sagaidot

  18.11.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Dārgie orientieristi!

  Jau bija ierasts, ka orientieristu saime Latvijas valsts dibināšanas gadadienu nosvin pie kontrolpunktiem, dodoties Brīvības rogainingā. Taču šis gads ir pavisam citādāks. Pasauli skārusi liga, un drošības apsvērumu dēļ liegts rīkot sacensības, taču mums nav liegts nodarboties ar savu sporta veidu.

  Jā, šis ir neparasts gads. Un arī 1918. bija neparasts gads. Jā, šis ir izaicinājumiem bagāts gads. Bet arī pirms 102 gadiem Latvijas iedzīvotāji bija liela izaicinājuma priekšā! Un šādos brīžos jāspēj pārvarēt grūtības, uzticēties pamatvērtībām. Balstīšanās uz pamatvērtībām palīdz atrast jaunus risinājumus, atsijāt graudus no pelavām. Latvijas tauta to pirms 102 gadiem spēja un tāpēc nodibināja savu valsti.

  Šis gads pierādīja, ka mūsu sporta veids sabiedrībai ir svarīgs. Laikā, kad slēgti sporta klubi un sporta zāles, daba ir patvērums daudziem fiziski aktīviem cilvēkiem. Kas var būt veselīgāk, kā došanās dabā ar karti un kompasu daudzajos orientēšanās poligonos visā Latvijā! Daudziem no mums orientēšanās ir dzīves filosofija un dzīvesveids. Orientēšanās ir pasaules izzināšana fiziski aktīvā formā.

   Pamatvērtību nonivelēšanas laikmetā, kad komercsports un reklāmas tirgus tiek augstāk vērtēts par sabiedrības fizisko un garīgo veselību, šī COVID krīze atklāj esošā laikmeta paradigmu maldīgumu. Liela nauda vēl nenozīmē sportisko izcilību... Augstas raudzes orientieristi sasniegumus kaldinājuši nevis naudas vai slavas, bet sportiskās izcilības vārdā. Tiekšanās uz izcilību ir raksturīga orientieristiem. Tiekšanās ne vien uz sportisko, bet arī uz radošo un profesionālo izcilību. Par to liecina daudzie inteliģentie, visdažādāko profesiju ļaudis orientēšanās sacensībās. Mūsu sporta veida treneri audzina pamatvērtības jaunās paaudzes orientieristos, audzina izzināt pasauli ar orientēšanos, būt fiziski veseliem un garīgi spēcīgiem. Tās ir mūsu nācijas vitalitātes pamatvērtības!

  Šogad apliecinājām, ka spējām ātri pārkārtoties jauno izaicinājumu apstākļos un noorganizēt daudzos iknedēļas orientēšanās poligonus visā Latvijā. Orientēšanās klubos valdošā augstā pašdisciplīna un sanitāro noteikumu ievērošana mums ļāva pārkārtot orientēšanās seriālu kalendāru un gandrīz pilnībā īstenot Latvijas kausa sacensības. Bet vasarā, tukumnieces Evitas Freimanes vadībā noorganizējām Eiropas Rogaininga čempionātu, kas ir vienīgās šogad pasaulē notikušās šāda starptautiskā mēroga sacensības kādā no orientēšanās sporta disciplīnām. Saņēmām Starptautiskās Orientēšanās federācijas īpašu atzinību par šī gada veikumu, jo bijām starp retajām valstīm, kur šogad orientēšanās pasākumi tika rīkoti tik daudz. Lepojamies, Latvijas izlases orientieriste Sandra Grosberga nu ir viena no trīs pasaules orientieristiem, kuri jebkad tika nominēti šim titulam, kļuva par Pasaules spēļu atlēti septembrī. Mums ir ko lepoties, mēs varam būt lepni!

  Un tas viss ir, pateicoties Jums, orientieristi un orientēšanās dzīves organizatori! Tikai pateicoties Jums, esam pamanīti visā Latvijā – sabiedrība un sporta vide novērtējusi Latvijas Orientēšanās federācijas darbību, izvirzot LOF „Trīs Zvaigžņu balvai 2020” nominācijā Gada sporta federācija, un šobrīd Tautas balsojumā LOF atrodas līderpozīcijās!

  No visas sirds pateicos plašajai orientieristu saimei par izturību un augsto motivāciju attīstīt mūsu sporta veidu šajā sarežģītajā laikmetā. Novēlu priecīgus Valsts svētkus, Latvijas Republikas 102. gadadienā!

   

  Dagnis Dubrovskis, Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents

Atlikušo zīmju skaits:

0,22119784355164