Ziņas - Orientējies Latvijā – dodies orientēšanās piedzīvojumā pa Ziemassvētku kauju vietām! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

1.decembris /
Emanuels, Arnolds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Orientējies Latvijā – dodies orientēšanās piedzīvojumā pa Ziemassvētku kauju vietām!

  10.11.2020

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Šajā patriotu nedēļā, kad pieminam varoņus, kuri atdeva dzīvību par Latvijas brīvību, Latvijas Orientēšanās federācijai (LOF) ir liels gods aicināt orientēšanās draugus un ikvienu interesentu apmeklēt jaunā projekta “Orientējies Latvijā” orientēšanās poligonu. Poligons izveidots vēsturiskajās Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kauju cīņu vietās.

  Pateicoties vēsturnieku un mežkopju rūpēm par šo apkārtni, Ziemassvētku kauju vietās saglabājušās Eiropas mērogam unikālas Pirmā pasaules kara liecības. Fortifikācijas un inženiertehnisko būvju paliekas ļauj precīzi identificēt vēsturisko notikumu gaitu un apstākļus. Ziemassvētku kauju muzeja apkārtne saistāma ar latviešu strēlnieku vienību darbību Pirmā pasaules kara laikā, kur mūsu karavīri izrādīja īpašu cīņassparu un izturību - šie traģiskie notikumi un strēlnieku parādītā varonība stiprināja latviešu nacionālo pašapziņu un kaldināja Latvijas valsts tapšanu

  Nocietinājumu paliekas, ierakumi, neskaitāmas šāviņu izrautas bumbu bedres, daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas „vācu vaļņa”, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā, latviešu strēlnieku pozīcijas, kritušo piemiņas vietas – to visu slēpj Tīreļpurva meži, kur 1916. - 1917. gadā notika vienas no asiņainākajām Pirmā pasaules kara kaujām un kur mūsdienās vietām tik retais spēris kāju. Lai ikviens to visu tagad varētu iepazīt klātienē, LOF izveidojis orientēšanās poligonu, kur kontrolpunkti izvietoti vēsturisko notikumu vietās, par kurām saglabājušās dokumentālās liecības, turklāt daudzas no tām aprakstītas daiļdarbos. Reģistrējoties un atzīmējoties kontrolpunktā, atradīsi konkrētās vietas stāstu. Ieskaties un ieklausies!

  Lai apmeklētu „Orientējies Latvijā” Ziemassvētku kauju orientēšanās poligonu, dodies uz Ziemassvētku kauju muzeju Mangaļos, Valgundes pagastā, lejuplādē mobilo aplikāciju Qrenteerings (distancē kontrolpunktos var atzīmēties, ar mobilo telefonu nolasot QR kodus), lejuplādē vai arī muzejā paņem orientēšanās karti ar tajā atzīmētajiem kontrolpunktiem, iepazīsties ar tajā aprakstīto Qrenteerings lietošanas instrukciju, reģistrējies distancei (nepieciešamības gadījumā izmanto Mangaļu muzejā pieejamo Wi-Fi pieslēgumu) un dodies mežā, izvēloties pats, kurus kontrolpunktus vēlies apmeklēt! Poligona karti var lejuplādēt arī LOF mājaslapā www.lof.lv.

  Poligons pieejams 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, bez maksas Latvijas Valsts mežos! Dodies šajā vēsturiskajā orientēšanās piedzīvojumā! Protams, ievērojot attiecīgos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas ārkārtas situācijas laikā. Tiem, kas reģistrēsies un apmeklēs poligonu līdz novembra beigām, un poligonā būs apmeklējuši ne mazāk kā desmit kontrolpunktus, piedalīsies balvu izlozē!  

  Projekts “Orientējies Latvijā” tiek veidots, lai, orientējoties ar karti un kompasu, izzinātu Latvijas vēsturi, dabu, ģeoloģiju, ģeogrāfiju, literatūru un kultūru. Šis pirmais poligons Ziemassvētku kauju vietās tapis, Latvijas Orientēšanās federācijai sadarbojoties ar a/s “Latvijas Valsts meži” un Latvijas Kara muzeju, un tas būs pastāvīgi pieejams arī turpmāk.

Atlikušo zīmju skaits:

0,053632974624634