Ziņas - Pie Lubāna ezera sadalītas šī gada pēdējās Latvijas čempionāta godalgas ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

26.oktobris /
Kaiva, Amanda, Amanta
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pie Lubāna ezera sadalītas šī gada pēdējās Latvijas čempionāta godalgas

  13.10.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Aizvadītajā nedēļas nogalē pie Lubānas ezera norisinājās Latvijas čempionāts nakts orientēšanās, kā arī sezonas četrpadsmitais Latvijas kausa posms "Mežmalu kauss". Elites grupās savus pirmos individuālos Latvijas čempionu titulus izcīnīja orientēšanās kluba "Ozons" orientieristi Jānis Tamužs un Elizabete Blūmentāle. J. Tamužam uzvara arī Mežmalu kausā, kamēr starp dāmām labākā bija Vilma Alberinga (Burkānciems VSK & Co).

  Latvijas čempionātā vīru elitē uz starta stājās 14 orientieristi, starp kuriem uz godalgām pretendēja vismaz puse - J. Tamužs, Kristaps Jaudzems, Rihards Krūmiņš, Artjoms Rekuņenko, Valters Reneslācis, Endijs Titomers, kā arī 2019. gada Latvijas čempions šajā distancē Jānis Krūmiņš. Kā ierasts, sacensības arī šogad notika ar masu startu, taču sportistu grupa izšķīrās jau pie otrā kontrolpunkta, jo distances plānojums paredzēja izkliedi ar trīs dažāda izmēra "taureņa spārniem". J. Tamužs pieļāva nelielu kļūdu uz otro punktu un tajā atzīmējās kā priekšpēdējais, taču jau ceļā uz pirmo izkliedes punktu spēja panākt grupu ar J. Krūmiņu, K. Jaudzemu un R. Krūmiņu un skrēja ātrāk kā pārējie favorīti, kuri lielu daļu distances aizvadīja vienatnē. Līderu grupa pašķīrās pēc pirmā veiktā taureņa spārna, kur J. Tamužam distance tālāk sakrita ar R. Krūmiņu. Abi sportisti turpināja turēt tempu divatā un pēc izkliedes beigām bija iekrājuši gandrīz četru minūšu pārsvaru pār konkurentiem. Distances beigu daļā J. Tamužam izdevās nedaudz atrauties no R. Krūmiņa un finišēt ar komfortablu 45 sekunžu pārsvaru.

  Pēc izkliedes beigām stabilā trešajā un ceturtajā vietā atradās J. Krūmiņš un K. Jaudzems, taču abi pieredzējušie sportisti pieļāva kļūdu ceļā uz 31. kontrolpunktu, kas ļāva sekotāju grupai ar A. Rekuņenko, E. Titomeru un V. Reneslāci viņus panākt. Bronzas liktenis izšķīrās finišā, kur A. Rekuņenko bija četras sekundes ātrāk kā J. Krūmiņš. Piektajā vietā finišēja V. Reneslācis, bet sešinieku noslēdza E. Titomers.

   

   

  "Ļoti izbaudu nakts orientēšanos, tāpēc fakts, ka uz Latvijas čempionātu nakts orientēšanās šoreiz bija jābrauc 220km, netraucēja. Gluži pretēji, tas deva laiku pārdomām par gaidāmajām sacensībām, un nonācu pie secinājuma, ka viss ir vienkārši - lai arī sacensības ir ar kopējo startu, jākoncentrējas tikai pašam uz sevi, jāskrien labākajā tempā, jāorientējas perfekti, tad panākums neizpaliks.

  Tā arī notika. Jau pirmajā distances daļā sajutu, ka teju trīs diennakšu atpūta no skriešanas treniņiem ir devusi vēlamo svaigumu kājās un bez grūtībām vadīju vairāku sportistu grupu. Nelielas orientēšanās nianses un neprecizitātes uzreiz aizbēgt neļāva, bet tas mani nesatrauca. Jau drīz izkliede noveda pie tā, ka mēs palikām tikai divatā ar Rihardu Krūmiņu. Es uzņēmos vadību un līdz skatītāju kontrolpunktam (aptuveni astoņas minūtes pirms finiša) jau pat biju pazudis no Riharda redzesloka. Taču pašā skatītāju kp rajonā nesapratos ar karti un uz (ne)līdzenas vietas pazaudēju kādas 20 sekundes un iegūto drošību. Tas saasināja emocijas distances beigās, kur orientēšanās bija stipri sarežģītāka. Tomēr ar uzdevumu sekmīgi tiku galā un finišā varēju ieskriet kā pirmais.

  Priecājos par savu pirmo individuālo čempiona titulu elites grupā un to, ka tiku galā ar nakti, kopējo startu, favorīta lomu. Distances plānojums ar trīs lieliem izkliedes lokiem un visiem vienādām beigām likās ļoti atbilstošs kopējā starta formātam. Tas deva iespējas ar individuālu orientēšanos iegūt pozīciju un distances beigās sarežģītākajā daļā demonstrēt aukstasinību un vadību noturēt," uzvaru komentē J. Tamužs.

  Dāmu elitē par godalgām šoreiz cīnījās tikai četras dalībnieces - E. Blūmentāle, Vilma Alberinga, Ieva Rukšāne un Ilona Daģe, kuras izšķīrās jau pašā distances sākumā un finišu sasniedza ar lielām lieka atstarpēm. Sudraba ieguvēja I. Daģe finišēja gandrīz 10 minūtes aiz E. Blūmentāles, kamēr I. Rukšāne distancē pavadīja vēl trīs minūtes vairāk. V. Alberinga distances vidū izstājās.

  "Ļoti interesants distances plānojums un ātri skrienams apvidus neļāva atslābt. Kļūdījos tieši pirms izkliedes, kur katra sadalījāmies pa saviem apļiem un jau pirmajā aplī uztaisīju lielu kļūdu, kas lika man domāt, ka esmu pēdējā pozīcijā un jāpalielina ne tikai skriešanas ātrums, bet arī precizitāte, lai spētu pacīnīties par uzvaru. Tā arī centos turēt ātrumu līdz finišam, kas diezgan labi arī izdevās," komentē E. Blūmentāle.

  Dienu vēlāk Mežmalu kausā J. Tamužs turpināja dominēt, 12km garo distanci veicot stundā 11 minūtēs 35 sekundēs un tuvāko sekotāju Ilgvaru Cauni (Azimuts OK-Sm BJSS) apsteidzot par vairāk kā septiņām minūtēm, bet viņa kluba biedru Artūru Pauliņu par 11 minūtēm. Labu ātrumu un orientēšanos distances pirmajā pusē rādīja arī Ainārs Drozds (Meridiāns-CPSS-Pārgauja), taču vēlāk distancē pieļautās kļūdas liedza noturēties labāko trijniekā un finišā ceturtā vieta. 

  J. Tamužs atzīst, ka juties labi par spīti iepriekšējā vakara startam, taču lielais pārsvars bijis pārsteigums: "Zinot, ka orientēšanās sezona var beigties kuru katru brīdi un kam taupīties vairs nav, nolēmu piedalīties arī Mežmalu kausa sacensībās nākamajā rītā pēc Latvijas čempionāta nakts orientēšanās. Bez pretenzijām uz rezultātu, vienkārši izbaudot rudeni, iespējams, pēdējās šīs gada sacensības un, ja tas iespējams, arī apvidu.

  Parasti nākamais rīts pēc nakts sacensībām ir ļoti smags, taču šoreiz par pārsteigumu, jutos samērā labi. Distanci sāku optimistiski, bet viss šķita tik vienkārši, ka tā īsti arī neatslābu un visu laiku centos skriet ātri. Biju diezgan pārsteigts, kad jau pie 8.kp noķēru Artūru Pauliņu par četrām minūtēm. Jau 10.kp rajonā mūsu ceļi pašķīrās un turpināju distanci vienatnē. Kad noskrieta bija aptuveni stunda, sāku sajust iepriekšējā vakara sekas, bet līdz distances beigām vairs nebija palicis daudz un saņēmos.

  Noskrēju labi, tehniski arī pieļāvu tikai vienu vērā ņemamu kļūdiņu uz aptuveni 30-40’’, bet tāpat pārsvars pār citiem elties dalībniekiem bija pārsteidzošs, šāds rezultāts nav mana ikdiena.

  Gadā, kad ceļojumi uz interesantām ārzemju sacensībām neparastos orientēšanos apvidos ir ierobežoti, nav ne vainas aizbraukt nelielā “ceļojumā” uz Lubānu, apskatīt vietējās katedrāles un noskriet sacensības neparastā, lai arī ne pārāk sarežģītā, apvidū. Paldies Mežmalām par korekti sarīkotajām sacensībām - ar interesi sekošu, ko mums šis klubs sagādās turpmākajos gados!"

  J. Tamuža veiktā distance:

  Dāmu elitē deviņus kilometrus garo distanci visātrāk veica V. Alberinga, kura finišu sasniedza pēc stundas 15 minūtēm un 18 sekundēm. Gandrīz četras minūtes ilgāk distancē pavadīja Una Arama (Madonas BJSS/OK Arona), kurai otrā vieta. Labāko trijnieku noslēdza Liene Tamuža (Ozons). 

  "Kopumā gāja labi un skrēju piesardzīgi, jo iepriekšējajā vakarā Latvijas nakts orientēšanās čempionāta distancē pieļāvu neskaitāmas kļūdas un to atkārtot negribējās. Distancē pieļāvu vien divas mazas kļūdas un skrienot jau redzēju gandrīz visas pārējās grupas dalībnieces, tāpēc zināju, ka būs labs rezultāts," komentē V. Alberinga.

  LČ nakts M21E GPS atkārtojums: http://otracker.lt/events/91b7ed84-36fa-46e7-8256-0d6fa032f3db 

  LČ nakts W21E GPS atkārtojums: http://otracker.lt/events/91b80254-83c8-47bf-ac6b-8a9b26300d18 

  LČ rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2020101000#r 

  Mežmalu kausa rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2020101100#r 

Atlikušo zīmju skaits:

0,032614946365356