Ziņas - Jauniešu un junioru izlases aizvada sezonas noslēguma nometni Siguldā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

26.oktobris /
Kaiva, Amanda, Amanta
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jauniešu un junioru izlases aizvada sezonas noslēguma nometni Siguldā

  06.10.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Latvijas pieaugušo, jauniešu un junioru izlasēm šis gads ir bijis citādāks, kā ierasts, jo visas starptautiskās sacensības un čempionāti ir atcelti vai pārcelti uz nākamajiem gadiem. Taču tas sportistus nav demotivējis, un izlašu aktivitātes turpina norisināties vēl lielākā apjomā kā parasti. 3. un 4. oktobrī Krimuldas muižā norisinājās jauniešu un junioru izlašu sezonas noslēguma nometne.

  Jauniešiem un junioriem bija paredzēts oktobra beigās Ungārijā aizvadīt Eiropas jauniešu un junioru čempionātu, kas sākotnēji tika pārcelts no jūnija, taču pirms mēneša to atcēla pavisam. Šīs nometnes mērķis bija izvērtēt aizgājušo sezonu un nospraust mērķus un uzdevumus nākamajai. Nometne sākās sestdien ar Siguldas rudeni, kur visi jauniešu un junioru izlašu sportisti startēja Latvijas izlases formas tērpos un saņēma īpašus uzdevumus, lai veicinātu sadarbību un attīstītu komandas garu. Tam sekoja sacensību GPS analīze un kopīgs pārgājiens pa Gaujas senleju. Vakarā Latvijas pieaugušo izlases sportisti Sandra Grosberga un Andris Jubelis uzstājās ar saviem pieredzes stāstiem par to, kā ir būt par elites orientieristu Latvijā un pasaulē, ko tas prasa un kā līdz tam nonākt, savukārt svētdien visi nometnes dalībnieki devās saliedējošā trīs stundu piedzīvojumu rogainingā pa Siguldu. Nometnē piedalījās arī pieaugušo izlases galvenais treneris Jānis Ozoliņš, kurš informēja par izlases aktivitātēm aizvadītajā gadā un gaidāmajās sezonās, kā arī izlašu komisijas pārstāvis Ainārs Lupiķis un Izraēlas orientierists Guy Sabo Bar, kurš dzīvo Latvijā un varētu drīzumā pievienoties izlases treneru korpusam. Kopā ar pieaugušo izlases sportistiem tika izstrādāti atlases kritēriji A, B un C izlašu sastāviem gan pieaugušo, gan junioru konkurencē.

  Paralēli citām nometnes aktivitātēm, fizioterapeite Liene Leske ar kolēģiem Alisi Ločmeli, Kristīni Skujiņu un Aldi Graudiņu no ConcordiaLL veica visu jauniešu un junioru izlases kandidātu ikgadējo testēšanu. 

  Latvijas jauniešu izlases trenere Baiba Smila atzīst, ka ir skumjas par nenotikušajiem čempionātiem, taču šis neparastais laiks ir ļāvis darīt citas lietas. Šogad ir aizsāktas kopīgas tiešsaistes distanču analīzes pēc sacensībām un treniņiem, kas ļāvis neklātienē tikties biežāk kā jebkad, taču notikušas arī vairākas klātienes nometnes kopā ar pieaugušo izlasi.

  "Viens no galvenajiem šīs nometnes uzdevumiem bija pacelt jauniešu emocionālo noskaņojumu, motivēt nākošajam darbam, izvirzīt uzdevumus, plānu nākamajai sezonai un konstatēt pašreizējo kustību, balsta aparāta un funkcionālo sistēmu gatavību slodzēm. Domāju ka ar jauniešu un junioru motivāciju viss būs kārtībā. Facebook un Instagram ir pilns ar smaidošiem nometnes dalībniekiem. Aizvadījām vairākus aerobas intensitātes treniņus Siguldas gravās, kuru laikā nepārtraukti nācās sadarboties. Noskrējām Siguldas rudeni, kurā tika izvirzīts uzdevums- komandai (2-3 iepriekš noteikti cilvēki) sadarbojoties aizmukt no pārējiem sekotājiem. Šāda situācija var izveidoties startējot izlases sastāvā kādā no Pasaules vai Eiropas čempionātiem ar kopējo startu, tostarp arī stafetes pirmajā etapā. Secinājums - pie šī uzdevuma mums vēl būs jāpiestrādā. Ja gribam būt spēcīga komanda, mums ir jāmāk arī sadarboties. Tas pats jāsaka arī par treneriem, jo viens nav karotājs," komentē B. Smila, "vēlreiz gribu pateikt paldies visiem treneriem, kuri šogad ir iesaistījušies darbā ar izlasi, īpaši Henrijam Freimanim, Ingunai Čākurei, Līgai Valdmanei, Mārtiņam Sirmajam, Kasparam Radziņam, Atim Heinolam, Kristai Strautniecei,  Andrim Jubelim, Aināram Lupiķim kā arī Signei Sirmajai, kura nākošajā gadā būs līdzatbildīga par jauniešu B izlasi un savu aktīvo darbību uzsāka jau šajā nometnē. Liels paldies Lienei Leskei un visam ConcordiLL fizioterapeitiem par atbalstu sezonas laikā, kā arī Sandrai Grosbergai par klātbūtni jauniešu un junioru izlases treniņos, par paraugu sportā un protams operatīvi ievietoto informāciju LOF lapā."

  Latvijas jauniešu izlases dalībniece Elza Ķuze, kura 2019. gada Eiropas jauniešu čempionātā izcīnīja sudraba godalgu garajā distancē, atzīst, ka nometne radīja sajūtu, ka sezona ir patiešām noslēgusies: "Tā kā Eiropas jauniešu čempionātu sākotnēji tikai pārcēla, biju gatavojusies tā, lai varētu labi startēt arī tad, ja čempionāts notiktu rudenī. Dalība sacensībās izlases formā, kaut tepat Latvijā, tomēr radīja sajūtu, ka sezonas galvenais posms ir aizvadīts un var uzsākt gatavošanos nākamajai sezonai. Nometnes ietvaros fizioterapeite Liene Leske ar komandu veica testēšanu, kas palīdzēs saprast, pie kā papildus jāpiestrādā. Ļoti noderīgi bija dzirdēt spēcīgo elites orientieristu Sandras Grosbergas un Andra Jubeļa pieredzi un ieteikumus. Paldies treneriem, Lienei un visiem iesaistītajiem par vērtīgo nometni."

  "Bija iedvesmojoši un pacilājoši vērot, ar kādu interesi jaunieši un juniori tvēra informāciju no manis un Andra, uzdeva jautājumus, ko citos apstākļos kautrētos pajautāt. Tehnikas un fiziskie treniņi ir svarīgi vienmēr, bet pieredzes stāsti ir aktuālākie tieši šajā vecumā, kad vēl īsti nezini, ko un kā labāk darīt, kādā virzienā doties," komentē S. Grosberga.

  Starptautiskā Orientēšanās federācija tuvākajā laikā lems, vai Eiropas jauniešu un junioru čempionātus pārcelt uz nākamā gada aprīli. Tādā gadījumā jaunieši aprīlī Ungārijā aizvadīs Eiropas jauniešu čempionātu 2020 un jūnijā Lietuvā Eiropas jauniešu čempionātu 2021, savukārt juniori aprīlī startēs Eiropas junioru čempionātā 2021, bet jūlijā Turcijā Pasaules junioru čempionātā 2021 (pārcelts no šī gada, taču bez iespējas tajā startēt 2000. gadā dzimušajiem).

Atlikušo zīmju skaits:

0,031255006790161