Ziņas - Jau 53. reizi aizvadīts Cēsu rudens ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jau 53. reizi aizvadīts Cēsu rudens

  21.09.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Aizvadītajā nedēļas nogalē pie Driškina ezera Cēsu pusē norisinājās sezonas desmitais Latvijas kausa posms, kā arī ceturtais un noslēdzošais Latvijas stafešu kausa posms - Cēsu rudens un Cēsu rudens stafetes. Sestdien garajā distancē elites grupās uzvaras svinēja Edgars Bertuks (Alūksne Ape-OK) un Ieva Rukšāne (Kāpa OK), kamēr stafetē labākie bija OK Saldus (Atis Rešķis, Uldis Brucis, Emīls Zērnis) un Alnis OK-JNSC (Ilona Daģe, Elza Ķuze, Signe Sirmā).

  Sacensības norisinājās pie Driškina ezera, kas ir daļa no Gaujas Nacionālā parka, tāpēc apvidū nebija izcirtumu un dominēja dažāda izmēra purvi.

  Vīru elitē pārliecinošu uzvaru izcīnīja E. Bertuks, kurš tuvāko sekotāju Artjomu Rekuņenko (Mežmalas/Madona) apsteidza par trīs minūtēm, bet trešās vietas ieguvēju Aināru Drozdu (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) par gandrīz astoņām minūtēm. Labu ātrumu distancē rādīja arī Matīss Slikšjānis (Azimuts OK-Sm BJSS), kurš būtu spējis cīnīties vismaz par sudrabu, taču pieļautās kļūdas aptuveni 10 minūšu apmērā liedza ielauzties pat trijniekā.

  E. Bertuks atzīst, ka pēc Latvijas čempionāta vidējā distancē un stafetē bija skrējis mazāk kā iepriekš, tāpēc Cēsu rudeni izmantoja kā iespēju atsākt nopietnākus treniņus: "Mērķis bija no jauna sajust klasisku Latvijas orientēšanās apvidu un skriet, vadoties pēc sajūtām. Garajā distancē jutos pārsteidzoši labi. Bija atsevišķi posmi, kuros temps nebija īpaši spīdošs, bet izdevās atgūties un labi atstrādāt apvidus skrienamākās daļas. Jau distances sākumā paliku bez atsevišķiem inventāra elementiem (konkrēti lupas), un garās distances mērogā bija izaicinājums nolasīt īsos etapus un karti kontrolpunktu rajonā, kas rezultējās pāris kļūdās tieši šajās distances daļās."

  Dāmu elitē cīņa par uzvaru bija mazliet sīvāka un uzvarētāja I. Rukšāne otrās vietas ieguvēju Vilmu Alberingu (Vsk Burkānciems & Co) apsteidza par nedaudz vairāk kā divām minūtēm, taču V. Alberinga bija vadībā visu distances pirmo pusi un līderpozīcijas zaudēja ceļā uz 11. kontrolpunktu, kur kļūdījās uz vairāk kā divām minūtēm. Trešo vietu izcīnīja Laura Leiboma (Kāpa OK), kura distancē pavadīja trīs ar pusi minūtes ilgāk kā uzvarētāja.
   
  Uzvarētāja I. Rukšāne gan komentē, ka arī viņa distancē pieļāvusi vairākas kļūdas un līdz galam apmierināta nav: "Jau uz pirmo punktu atstāju teju trīs minūtes kļūdā, neprecīzi paņemot virzienu un pēc tam nespējot ielasīties atpakaļ kartē. Nezinu, vai pie vainas bija 2,5m horizontāles komplektā ar 1:15 000 mērogu vai pašas neuzmanība, bet daudzos punktos iepeldēju bez lielas pārliecības, ka punktam tur tiešām jābūt. Vēl divas minūtes pavisam muļķīgi uz septīto punktu, kur apmēram 30m pirms punkta izlēmu, ka skrienu nepareizi. Jau pēc pirmās kļūdas biju pārliecināta, ka par vietu trijniekā vairs nesacenšos, bet acīmredzot arī pārējām dāmām neizdevās distanci veikt bez kļūdām."
   
  Daudz aizraujošāka cīņa par godalgotām vietām norisinājās stafetē, kur Saldus komanda finišu sasniedza tikai 25 sekundes ātrāk kā otrās vietas ieguvēji Alūksnes-Apes orientieristi Jānis Kūms, Mikus Žagata un Edgars Bertuks. J. Kūms pirmajā etapā finišēja kā līderis, taču tikai piecas sekundes priekšā A. Rešķim no Saldus komandas. Otrajā etapā lieliski distanci veica Ainārs Drozds no Meridiāna komandas, paceļot to no septītās vietas uz pirmo, taču Kārlis Neimanis trešajā etapā tika diskvalificēts. Saldus komanda otro etapu noslēdza otrajā vietā aiz Meridiāna, kamēr Alūksnes komanda pēc bija atkāpusies uz ceturto vietu un cīņā par trijnieku iesaistījās arī Ogres komanda. Noslēdzošajā etapā Saldum ar nelielu pārsvaru izdevās nosargāt uzvaru, jo E. Bertuks ar labāko laiku etapā bija jau gandrīz panācis E. Zērni, taču līdz finišam bija atlicis pārāk maz. Trešajā vietā finišēja Alnis OK-JNSC komanda, kuri pirms divām nedēļām izcīnīja arī kluba pirmo bronzas godalgu vīru konkurencē Latvijas čempionātā stafetē. Komandā šoreiz startēja Aivis Šiliņš, Endijs Titomers un Rihards Krūmiņš.
   
  "Stafeti skrējām tieši tādā pašā sastāvā kā Latvijas čempionātā. Mērķis bija uzvara. Laika izteiksmē pietrūka pavisam nedaudz. Distancē devos ar gandrīz 4 minūšu deficītu pret līderiem OK Meridiāns komandu. Kājās jutu sestdienas startu, tomēr neskatoties uz to, spēju noturēt patīkamu tempu visas distances garumā un biju tuvu tam, lai pacīnītos arī par uzvaru. Tehniski distanci veicu ļoti stabili. Atsevišķas nepilnības pieļāvu kontrolpunktu rajonos, bet tas man summā nemaksāja vairāk par 15 sekundēm. Patika sacenībām izvēlētais apvidus. Brīžam ļoti baudāms, brīžam ne pārāk, bet rudenim noteikti atbilstošs," komentē E. Bertuks.
   
  Saspringta stafete norisinājās arī dāmu konkurencē, kur uzvarētājas Alnis OK-JNSC orientieristes finišu sasniedza 33 sekundes ātrāk kā ZVOC-VBSS komanda. Līderpozīcijās pēc pirmā etapa izvirzījās Meridiāna komanda ar Kristīni Bruneri, kam sekoja Ilona Daģe no Alņa un Magda Cigle no Kāpas. Elza Ķuze otrajā etapā Alņa komandai spēja iekrāt pāris minūšu handikapu pret konkurentēm, ko trešajā etapā izdevās nosargāt Signei Sirmajai. ZVOC-VBSS komanda pēc diviem etapiem ierindojās trešajā vietā, ko Līgai Valdmanei noslēdzošajā etapā izdevās par vietu uzlabot, kamēr Meridiāna orientieristes noslēdza labāko trijnieku.
   
  Sezonas 11. un 12. Latvijas kausa posms jau šajā nedēļas nogalē norisināsies Kalngalē, kur notiks ikgadējās orientēšanās kluba "Kāpa" rīkotās sacensības "Ziemeļu divdienas".
   
  Garās distances rezultāti: http://www.meridians.lv/2020/cr/results.pdf

Atlikušo zīmju skaits:

0,10555815696716