Ziņas - Latvijas Skolu Orientēšanās kauss 2020 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.septembris /
Liesma, Elita, Alita
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas Skolu Orientēšanās kauss 2020

  14.09.2020

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  30. septembrī Latvijas Orientēšanās federācija jau piekto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Skolu orientēšanās kausu, kur aicināti piedalīties skolēni visas Latvijas!

  Sacensības tiek rīkotas ar mērķi veicināt orientēšanās sporta attīstību Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs, kā arī lai noskaidrotu labāko skolas komandu, kas attiecīgi iegūs Latvijas Skolu kausu. 

  Sacensības norisināsies Baložos un sāksies ar kvalifikācijas skrējieniem, kurā startēs visi pieteiktie dalībnieki. Pēc tam labākie katrā vecuma grupā startēs pusfinālā un vēlāk - finālā.

  Lai piedalītos skolu orientēšanās kausā, ir jāizveido skolas komanda, kuras sastāvā startē vismaz trīs dalībnieki, tostarp viena meitene, taču dalībnieku skaits no skolas nav ierobežots. Skolēni sacentīsies piecās dažādās vecuma grupās, kā arī skolu kopvērtējumā, kur vērtē katras skolas trīs labāko kvalifikācijas skrējienu punktu summas (uzvarētājs katrā grupā saņem 1000 punktus).

  Kvalifikācijas skrējienos startē visi sacensībām pieteiktie skolēni, taču pusfināliem kvalificējās tikai 12 labākie katrā vecuma grupā. Pusfinālā dalībnieki startē ar masu startu, un seši ātrākie finišētāji katrā grupā iekļūst finālsacensībās. Pusfināla distancēs tiek pielietota izkliede - dalībniekiem punktos jāatzīmējas dažādā secībā, savukārt finālā distances klasiskās distances vidū daži punkti iespējams būs jāatrod mākslīgi izveidotā orientēšanās labirintā.

  Skolu kopvērtējumā 1.–3. vietas ieguvēji iegūst kausus, kā arī orientēšanās inventāru no “SUUNTO” un sponsoru sarūpētās balvas. Labākās skolas titula ieguvējiem balvā arī klases ekskursija pa Latviju. Jāpiemin arī, ka skola ar vislielāko dalībnieku skaitu tiks pie pārsteiguma balvas! Tāpat katras vecuma grupas godalgoto vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām, gardumiem no “Maxima” un citām sponsoru balvām.

  1. gadā Latvijas skolu orientēšanās kauss vienuviet pulcēja ap 800 skolēniem no 92 Latvijas skolām. Pagājušajā gadā uzvaru skolu kopvērtējumā pirmo reizi izcīnīja Ādažu vidusskola, otrie - Mežciema pamatskola un trešajā vietā Jelgavas 4. vidusskola.

  Dalība sacensībās ir bez maksas. Komandu piesaka skola (novadu un pilsētu vispārizglītojošās skolas, kā arī profesionālās vidusskolas), reģistrējoties līdz 23. septembra plkst. 23:59 tiešsaistē: http://skolukauss.lof.lv/pieteikumi/

  Plašāka informācija un sacensību nolikums pieejams https://skolukauss.lof.lv/ 

   

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,052614212036133