Ziņas - Gandrīz 400 dalībnieku pieņem Talsu pauguraines izaicinājumu Latvijas čempionātā maratonā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Gandrīz 400 dalībnieku pieņem Talsu pauguraines izaicinājumu Latvijas čempionātā maratonā

  14.09.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  Papildināts ar L. Valdmanes komentāru.

  13. septembrī Talsu pusē noskaidrojām 2020. gada Latvijas čempionus pagarinātajā jeb maratona distancē. Abiem elites grupu uzvarētājiem Artūram Pauliņam (Azimuts OK-Sm BJSS) un Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS) šī ir jau trešā uzvara karjerā orientēšanās sporta pagarinātajā distancē. 

  Distances veda pa kalnainām Talsu pauguraines apvidus daļām, kur 2017. gadā norisinājās "Kurzemes pavasaris", bet netālu esošajā Kamparkalnā 2018. gadā medaļas tika sadalītas Latvijas čempionātā garajā distancē.

  Vīru elitē cīņā par uzvaru iesaistījās četri sportisti - Artūrs Pauliņš, Rūdolfs Zērnis, Uldis Upītis un Ilgvars Caune. Visi četri skrēja kopā lielāko daļu distances, stundu un 45 minūtes, līdz otrajam taurenītim jeb izkliedei, kur nelielu pārsvaru pār sekotājiem spēja iegūt A. Pauliņš un U. Upītis. Abi turpināja skriet kopā līdz pat priekšpēdējam kontrolpunktam, kur ātrāks bija A. Pauliņš. Finišā viņa pārsvars pār U. Upīti bija 46 sekundes. Bronzas godalgu izcīnīja R. Zērnis, kurš pieļāva kļūdas taurenītī un uz brīdi atrādās ceturtajā vietā, taču kļūdas pieļāva ar I. Caune, kurš finišu sasniedza kā ceturtais.

  "Es arī labi jutos iepriekšējā nedēļā, vienkārši man šobrīd ir traumēts hamstrings, kas īsti neļauj ļoti ātri paskriet. Es varu skriet ilgi un vienā ātrumā. Ļoti labi jutos un zināju, ka fiziski nebūs problēmu un ka lielākā problēma varētu būt taktiskā cīņa. Mēs četratā bijām kopā gandrīz divas stundas. Pēc stundas trīsdesmit centos konkurentus nogurdināt un mainīt tempu. Tas arī atmaksājās. Taurenītī Ilgvars un Rūdolfs jau bija ļoti saguruši, un attiecīgi mēs ar Uldi sadalījām pirmās divas vietas. Abi kļūdījāmies uz pirmspēdējo punktu, kur nebija īsti korekta karte, un es vienkārši punktu atradu ātrāk. Bija diezgan aizraujoši un labs, smags apvidus. Izbaudīju un īstenībā jutos ļoti labi, būtu varējis tādā tempā skriet vēl," atzīst A. Pauliņš.

  R. Zērnis pieļāva vairākas palielas kļūdas taurenītī, kur kopā zaudēja aptuveni piecas minūtes pret līderiem:

  Dāmu elitē cīņa par medaļām iztika bez lielām intrigām un L. Valdmane bija pārliecinošā vadībā jau no pirmā kontrolpunkta. Otrās vietas ieguvēja Ieva Rukšāne (Kāpa OK) uzvarētājai piekāpās par vairāk kā 12 minūtēm, bet trešās vietas ieguvēja Laura Savicka (Azimuts OK-Sm BJSS) par vairāk kā pusstundu. 

  "Pieteicos skriet čempionātā tikai sacensību dienā, jo biju gan nokavējusi pieteikšanās termiņu, gan nebiju pārliecināta, ka varēšu piedalīties. Bet apvidus, kurā notika pagarinātā distance, mani ļoti uzrunāja. Biju gan domājusi, ka būs ļoti slikta skrienamība, bet distances laikā nevienā brīdī pat nedomāju par to, jo arī tumši zaļais mežs šķita skrienams. Bija ļoti interesanta izkliede, ko sapratu tikai pēc distances, nebija tradicionālais taurenis. Tā sanāca, ka jau uz pirmo kontrolpunktu bijām sadalījušās, jo bija dažādi pirmie kontrolpunkti. Pēc pirmā kontrolpunkta atlikušo distanci veicu viena, bet nevaru teikt, ka bija garlaicīgi. Tieši pretēji, izbaudīju katru etapu! Distances pēdējos kilometros gan vairāk nevarēju ne uzskriet kalnos, ne pārlekt pāri kokiem, arī vairākas tehniskas kļūdas pieļāvu beigu daļā, jo bija vienkārši beigusies enerģija," atzīst L. Valdmane.

  Visi rezultāti, grafiki, spliti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2020091300#r

  Vīru elites GPS: http://otracker.lt/events/9180f317-6520-49e5-9d75-7d92478fc942

  Sieviešu elites GPS: http://otracker.lt/events/9180f677-e7ff-4eca-98ee-b121c7e7f3ff 

  Sīkāku informāciju par Latvijas kausu un Latvijas čempionātiem meklē šeit: https://latvijaskauss.lof.lv/ 

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0,032966136932373