Ziņas - Latvijas čempionāts maratonā norisināsies Talsu pusē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.septembris /
Liesma, Elita, Alita
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas čempionāts maratonā norisināsies Talsu pusē

  10.09.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  13. septembrī Talsu novadā norisināsies 2020. gada Latvijas čempionāts pagarinātajā jeb maratona distancē, kas reizē būs arī sezonas devītais Latvijas kausa posms. Uz starta visgarākajā orientēšanās distancē stāsies gandrīz 400 dalībnieki.

  Sacensības norisināsies Talsu paugurainē, netālu no Kamparkalna, kur 2018. gadā norisinājās Latvijas čempionāts garajā distancē. Apvidum raksturīgas lielas reljefa formas, kas mijas ar dažāda izmēra purviem.

  Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šoreiz dalībnieki startēs reizē masu startā, un uzvaru visās vecuma grupās izcīnīs tie, kuri pirmie sasniegs finiša līniju. Šoreiz GPS sekošanas ierīces tiks piešķirtas ne tikai elites grupu sportistiem, bet arī plašāk pārstāvētajām veterānu grupām (M45 un W45). 

  Vīru elites sportistiem šoreiz būs jāveic 23,6km gara distance, un uz starta stāsies virkne Latvijas spēcīgāko orientieristu, kuri šosezon rādījuši līdzvērtīgus rezultātus. Viņu vidū šī gada garās distances Latvijas čempions Artūrs Pauliņš un vidējās distances čempions Rūdolfs Zērnis, sudraba medaļas ieguvējs Uldis Upītis, Ilgvars Caune, Alvis Reinsons un citi. Tikmēr dāmu konkurencē startēs tikai četras dalībnieces, kuru vidū kā galvenā favorīte būs Irita Puķīte. Dāmas veiks 14,8km.
   
  Kļūstam dabai draudzīgāki! Pēc finiša būs kaste, kur varēs ielikt savas numuru saspraudes, lai tās varētu lietot atkārtoti. Latvijas kausa mačos vien katru gadu tiek iegādātas un pēc tam, visticamāk, izmestas aptuveni 44000 saspraužu.

  Sīkāku informāciju par Latvijas kausu un Latvijas čempionātiem meklē šeit: https://latvijaskauss.lof.lv/

Atlikušo zīmju skaits:

0,044111967086792