Ziņas - Spraigās cīņās Garezeros noskaidroti Latvijas čempioni vidējā distancē un stafetē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

30.novembris /
Andrejs, Andrievs, Andris
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Spraigās cīņās Garezeros noskaidroti Latvijas čempioni vidējā distancē un stafetē

  07.09.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  5. un 6. septembrī Carnikavas pusē gandrīz pašā jūras krastā vairāk kā 700 dalībnieki startēja Latvijas čempionātā vidējā distancē un stafetē izaicinošā, taču ātrā kāpu apvidū. Vidējā distancē dāmu elitē trešo gadu pēc kārtas uzvara Sandra Grosbergai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja), kamēr vīru konkurencē pirmais Latvijas čempionātu zelts Rūdolfam Zērnim (Saldus OK). Abi čempioni veica noslēdzošo etapu arī spēcīgākajās stafetes komandās. Meridiāna komandā bez S. Grosbergas startēja arī Kristīne Brunere un Vieda Lūsa, aizstāvot čempionu titulu jau piekto reizi kopš 2016. gada, kamēr Saldus orientieristiem Atim Rešķim, Kristapam Jaudzemam un R. Zērnim šī bija otrā uzvara pēc kārtas.

  Abas sacensību dienas norisinājās Garezeros, kur tika aizvadīts 2019. gada Pasaules veterānu čempionāta garās distances fināls. Pirmajā dienā vidējā distancē visās vecuma grupās startēja vairāk kā 700 dalībnieku, kamēr stafetē uz starta stājās gandrīz 200 komandas.

  Uz čempiona titulu vīru elitē šogad pretendēja vairāki spēcīgi Latvijas izlases sportisti, starp kuriem gandrīz visi šosezon ir izcīnījuši uzvaru kādā no Latvijas kausa posmiem. Viņu vidū Artūrs Pauliņš, Edgars Bertuks, Uldis Upītis, Ilgvars Caune, Rūdolfs Zērnis un Jānis Tamužs. Visi šie sportisti, tostarp arī juniors Rihards Krūmiņš, apliecināja savu favorītu statusu, savā starpā cīnoties par sekundēm lielāko daļu distances. Izteikts līderu trio, kuri finišā arī sadalīja godalgas, izveidojās ceļā uz desmito kontrolpunktu, kur U. Upītis ieņēma stabilu līdera pozīciju un bija iekrājis arī nelielu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem R. Zērni un E. Bertuku. Distances otrajā daļā R. Zērnis spēja arī nedaudz atrauties no E. Bertuka un pietuvoties U. Upītim, taču izšķirošs izrādījās priekšpēdējais punkts, kur U. Upītis pieļāva vairāk kā minūtes kļūdu. Ar tieši tik lielu pārsvaru finišu kā čempions sasniedza R. Zērnis, savukārt U. Upītim sudrabu izdevās nosargāt tikai ar vienas sekundes pārsvaru pār E. Bertuku.

  "Latvijas čempionātu kā rudens mērķi izvirzīju augusta sākumā, kad biju ticis skaidrībā ar nelielām mikrotraumām un varēju satsākt skriet. Problēma bija tā, ka miktrotraumas rezultātā faktiski pilnvērtīgi nebiju trenējies jau divus mēnešus un fiziskās formas kritums bija acīmredzams. Attiecīgi bija palicis mēnesis laika, lai sagatavotos. Izmantoju visas Latvijas sacensības kā labu treniņu un ar katru nedēļu forma pamazām uzlabojās. Par savām iespējām uzvarēt nebiju pārliecināts, jo vairāki sportisti bija iepriekšējās sacensībās parādījuši lielisku sniegumu. 

  Protams, ka biju izvirzījis mērķi kaut kādā veidā uzvarēt. Ļoti koncentrējos uz tehnisko izpildījumu un virziena noturēšanu, jo sapratu, ka, skrienot bez kļūdām, būšu konkurētspējīgs. FIziskajā ziņā bija plāns distanci iesākt nedaudz mierīgāk un visu laiku kāpināt tempu. Lielā mērā tas izdevās un ar to šoreiz pietika uzvarai! Protams, ir liels gandarījums par pirmo izcīnīto Latvijas čempionāta zelta medaļu. Paldies orientēšanās kluba "Saldus" līdzjutējiem par fanošanu," komentē R. Zērnis, kuram šī ir pirmā individuālā uzvara Latvijas čempionātos.

  17KP Uldis Upītis atzīmējās ar desmit sekunžu pārsvaru pār R. Zērni, taču pieļautā kļūda uz 18KP maksāja minūti:

  "Zināju, ka līdz šim brīdim distanci biju veicis ļoti labi un centos ātrāk uzskriet pēdējos kontrolpunktus. Diemžēl nogurums ņēma virsroku, un pilnībā pazaudēju virzienu izejot no punkta. Tālāk jau vienkārši ieskrēju paralēlā situācijā un aizskrēju uz blakus punktu. Kamēr saņēmos loģiski visu saprast un atrast punktu, uzvara jau sen bija gabalā," atzīst U. Upītis, kurš visās šī gada Latvijas čempionāta distancēs ir izcīnījis sudrabu.
   

  Cīņa par uzvaru dāmu elitē arī šoreiz iztika bez lielas intrigas, S. Grosbergai pakāpeniski audzējot pārsvaru pār konkurentēm, kas finišā bija vairāk kā divas minūtes. Daudz spraigāka cīņa izvērtās par sudraba un bronzas godalgām, kuru liktenis izšķīrās starp Iritu Puķīti, Līgu Valdmani un Elizabeti Blūmentāli. Vēl 11KP visas trīs sportistes atzīmējās ar gandrīz vienādiem laikiem, taču L. Valdmane un E. Blūmentāle pieļāva kļūdas uz 12KP, ļaujot I. Puķītei iegūt gandrīz minūtes pārsvaru. L. Valdmane un E. Blūmentāle kļūdījās arī uz 13KP, taču L. Valdmane finišu sasniedza stabilā bronzas pozīcijā.

  S. Grosberga panāca I. Puķīti par divām minūtēm pie 10KP, un abas sportistes atlikušo distances daļu bez kļūdām veica kopā, kamēr L. Valdmane un E. Blūmentāle vienā no apvidus sarežģītākajām daļām pie 12KP pieļāva izšķirošas kļūdas:

  "Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē priekš manis jau gadiem ir svarīgākās vietējā mēroga rudens sezonas sacensības Latvijā. Un, lai gan zinu, ka šobrīd esmu ļoti spēcīga jebkurā distancē un apvidū Latvijā, LČ vidējo distanci vienmēr uztveru kā izaicinājumu, jo distanču plānojums pēdējos gados ir augstā līmenī. Šī reize nebija izņēmums, un distances sākumā man uz vairākiem punktiem bija nelielas problēmas ar kartes lasīšanu, kur kopā zaudēju aptuveni minūti, taču distances otro daļu veicu pārliecinoši un lēnā garā panācu arī konkurentes, kuras bija startējušas pirms manis. Pirms starta biju ļoti uztraukusies. Nav viegli uzvarēt pirmo reizi, bet nav viegli uzvarēt arī deviņpadsmito pēc kārtas..." atzīst S. Grosberga, kura jau ceturto gadu pēc kārtas ir nodrošinājusi arī uzvaru Latvijas kausā.

  Latvijas čempionāta stafete ik gadu ir vienas no grūtāk prognozējamām sacensībām, taču favorītu statusu un dominanci savās grupās šoreiz apliecināja abu vidējās distances čempionu komandas. Gan Saldus starp vīriem, gan Meridiāns dāmu konkurencē bija vadībā visas stafetes garumā un finišu sasniedza ar pāris minūšu pārsvaru pār sekotājiem. Daudz spraigākas cīņas abās grupās izvērtās par sudraba un bronzas medaļām.

  Vīru stafetē noslēdzošajā etapā mazāk kā minūtes ietvaros finišu sasniedza veselas sešas komandas. OK Azimuts-Sm BJSS orientieristi Matīss Slikšjānis un Artūrs Pauliņš pēc pirmajiem diviem etapiem stafeti Ilgvaram Caunem nodeva gandrīz reizē ar Saldus komandu, taču Saldus izvirzījās pārliecinošā līderu pozīcijā jau etapa sākumā un finišā Azimutam ar nelielu pārsvaru izdevās nosargāt sudraba godalgas. Tikai piecas sekundes lēnāka bija OK Alnis-JNSC komanda ar Ralfu Jāni Eižvertiņu, Endiju Titomeru un Rihardu Krūmiņu sastāvā. Ceturtā vieta OK Ogre komandai, piektie OK Ozons, bet sešinieku noslēdza Kāpa OK. Medaļu cienīgu sniegumu visas stafetes garumā rādīja arī Mežmalas/Madona orientieristi, kuri finišu sasniedza kā otrie, taču komanda bija diskvalificēta jau pēc pirmā etapa.

  "Stafetē mūsu kluba uzvaras pamatā bija stabils sniegums visu etapu garumā. Pirms paša starta biju izvirzījis taktiku, ka jāmēģina turēt augstu skriešanas tempu no paša sākuma, lai Aizumtam nebūtu iespējams ieskrieties un sajust to "garšu", ka var cīnīties arī ar mums. Distanci veicu pārliecinoši un ar to pietika uzvarai. Milzīgs paldies maniem komandas biedriem Atim un Kristapam, kuri joprojām, neskatoties uz pārpildīto ikdienu, ir gatavi atrast laiku un motivāciju, lai nopietni sagatavotos Latvijas čempionātam," komentē R. Zērnis.

  Dāmu elitē sudraba un bronzas godalgu liktenis izšķīrās starp ZVOC-VBSS un Kāpa OK orientieristēm, kam pēdējā etapā startēja vidējās distances medaļnieces Līga Valdmane un Irita Puķīte. L. Valdmane distancē devās 20 sekundes priekšā I. Puķītei, un finišā šo pārsvaru palielināja līdz 40 sekundēm. 

  "Stafetē jau otro gadu pēc kārtas labāko laiku etapā uzrādīju ne tikai es, bet arī abas manas komandas biedrenes. Man trešajā etapā atlika tikai atzīmēties visos pareizajos punktos. Stafetes mūsu klubā vienmēr tiek uztvertas īpaši, un Latvijas čempionātā startējam ar spēcīgāko iespējamo sastāvu. Vieda bija speciāli atlidojusi no Somijas, lai komanda sanāktu tieši šāda. No malas varbūt reizēm izskatās, ka mēs pārāk daudz par visu uzjautrināmies, taču patiesībā šo vienmēr uztveram ļoti nopietni un ar dziļu pārliecību vienai par otru. To arī uzskatu par mūsu komandas panākumu atslēgu, uzvarot piekto gadu pēc kārtas," atzīst S. Grosberga, kura ir startējusi uzvarošās komandas sastāvā visas piecas reizes. 

  Nākamās Latvijas čempionāta godalgas jau šonedēļ tiks sadalītas Talsu pusē, kur norisināsies Latvijas čempionāts pagarinātajā distancē.

  GPS sekošana vīriešiem: http://otracker.lt/events/9170b107-f863-49ab-b8b7-d3d9f34c83c1

  GPS sekošana sievietēm: http://otracker.lt/events/9170b537-6e12-4372-9306-1eeea397f0cb

  Vidējās distances rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2020090500#r

  Stafetes rezultāti: https://lof.lv/uploads/sacensibas/2020/2020090600/Lch20_Staf_rez.html

  Sīkāku informāciju par Latvijas kausu un Latvijas čempionātiem meklē šeit: https://latvijaskauss.lof.lv/

   

Atlikušo zīmju skaits:

17,894992113113