Ziņas - Jubelis, Grosberga un OK Kāpa izcīna Latvijas čempionu titulus sprinta distancēs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.septembris /
Vanda, Veneranda, Venija
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jubelis, Grosberga un OK Kāpa izcīna Latvijas čempionu titulus sprinta distancēs

  03.08.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar sprintu un sprinta stafeti aizvadītajā nedēļas nogalē Valmierā turpinājās 2020. gada Latvijas čempionāta medaļu izcīņa, kopā pulcējot vairāk kā 500 orientieristu. Sprintā par četrkārtējiem Latvijas čempioniem elites grupās kļuva Sandra Grosberga (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) un Andris Jubelis (Mežmalas/Madona), savukārt sprinta stafetē trešo reizi par čempioniem kļuva OK Kāpa orientieristi Uldis Upītis, Ainārs Lupiķis un Irita Puķīte.

  Abas sacensību dienas norisinājās Valmieras pilsētā līdz šim sacensībām neizmantotās kartēs ap Valmieras Pārgaujas ģimnāziju un Valmieras Gaujas krasta vidusskolu. Sprinta distances veda pa dzīvojamo māju rajonu, savukārt sprinta stafetē daļa distances veda pa parku un nogāzi Gaujas krastā.

  Dāmu elitē čempiones tituls ceturto reizi karjerā Sandrai Grosbergai, kura bija vadībā visas distances garumā un otrās vietas ieguvēju Elizabeti Blūmentāli (Ozons) apsteidza par minūti un 21 sekundi. Bronza Viedai Lūsai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja), kura finišēja minūti 34 sekundes aiz uzvarētājas. Cīņā par medaļām iesaistījās arī 2017. gada Latvijas čempione sprintā Irita Puķīte, taču nepareizas atzīmes dēļ šoreiz diskvalifikācija. Elites grupu distances bija vienādas arī ar 20 un 18 grupām, kur dāmu konkurencē medaļu cienīgus laikus distancē rādīja arī Kristīne Brunere (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) un Signe Sirmā (Alnis OK/JNSC).

  Individuālajā sprintā uz starta izgāju tikai ar vienu mērķi – uzvarēt. Distancē pieļāvu vairākas kļūdas, vienu no tām diezgan palielu, taču zaudēto laiku ļoti ātri atguvu uz skriešanas ātruma rēķina. Manuprāt, priekš piedāvātā apvidus distanču plānojums bija augstā līmenī. Paldies organizatoriem un visiem iesaistītajiem,” komentē sacensību uzvarētāja Sandra Grosberga.

  Vīru elitē pirmo uzvaru pēc atgriešanās no traumas ārstēšanas izcīnīja Andris Jubelis, kurš aizvadīja stabilu skrējienu un sākot ar astoto kontrolpunktu nezaudēja līdera pozīciju līdz pat finišam. Sudrabs pagājušā gada čempionam Uldim Upītim, kurš distancē bija 14 sekundes lēnāks, bet bronza Jānim Tamužam, kurš finišēja gandrīz pusminūti aiz uzvarētāja.

  Esmu ļoti priecīgs par uzvaru, centos ātri un droši izvēlēties variantus, kas lielākoties izdevās. Tieši priekš sprinta orientēšanās pienācīgi sagatavoties neizdevās, jo treniņos visa uzmanība tika veltīta skriešanas ātrumam, tāpēc pieļāvu vairākas vienkāršas kļūdas, bet kopumā manu skrējienu tas tik ļoti neietekmēja. Gribu uzslavēt Latvijas čempionāta organizatorus un kartes autoru par lielisko darbu,” panākumu komentē Andris Jubelis.

  Cīņā par medaļām iesaistījās arī Endijs Titomers (OK Alnis/JNSC) un Matīss Slikšjānis (Azimuts OK-Sm BJSS), taču abi pieļāva lielu kļūdu ceļā uz sesto punktu, nepamanot kartē iezīmēto pāreju un apskrienot līkumu, kas bija vairāk kā minūti lēnāks. 

  Sprinta stafetē cīņa par godalgām kā ierasts bija spraiga un pilna pārsteigumiem. Uz starta bija visas favorītu komandas, tostarp arī pagājušā gada medaļnieki OK Alnis/JNSC, OK Kāpa un Ozons. Pirmajā etapā vadībā izvirzījās Meridiāns/CPSS/Pārgauja komanda ar somu orientieristu Samuelu Heinonenu (Samuel Heinonen), kuram sekoja Rihards Krūmiņš no OK Alnis/JNSC un Emīls Zērnis no OK Saldus komandas. Otrajā etapā līderu pozīcijās izvirzījās OK Kāpa komanda ar Uldi Upīti, kurš finišu sasniedza sekundi ātrāk kā Artjoms Rekuņenko no Mežmalas/Madona komandas. Viņiem sekoja Jānis Tamužs no Ozona un Endijs Titomers no OK Alnis/JNSC. Vairāk kā minūti aiz līderiem finišu sasniedz arī OK Saldus, Madona BJSS/OK Arona un Meridiāna komandas. Noslēdzošajā etapā līderu pozīcijās Meridiāns/CPSS/Pārgauja komandu izvirzīja Sandra Grosberga, kura pirmspēdējā punktā atzīmējās nedaudz pirms Iritas Puķītes, taču pieļāva kļūdu ceļā uz pēdējo punktu un finišēja aiz OK Kāpa komandas. Finišā gan izrādījās, ka Meridiāna komandai ir diskvalifikācija jau pēc otrā etapa un sudraba medaļas pozīcijā finišēja Elizabete Blūmentāle no Ozons komandas. Diskvalifikācija arī OK Alnis komandai, kam pēdējo etapu veica Signe Sirmā, un bronzas godalga Mežmalas/Madona komandai ar Elīnu Kārkliņu noslēdzošajā etapā.

  Nākamās Latvijas čempionāta medaļas 5. un 6. septembrī tiks sadalītas Carnikavas pusē, kur norisināsies Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē.

  Sprinta rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2020060600#r

  GPS sekošana sievietēm: http://otracker.lt/events/91268e81-d3c1-4895-8fe0-b8456697143b

  GPS sekošana vīriešiem: http://otracker.lt/events/91268e32-9f39-4331-9bd7-b088b4915421

  Sprinta stafetes rezultāti: https://lof.lv/uploads/sacensibas/2020/2020060700/LCh_sprstaf_rez.html

Atlikušo zīmju skaits:

0,093507051467896