Ziņas - Grosberga un Pauliņš izcīna sezonas pirmos Latvijas čempionu titulus ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Grosberga un Pauliņš izcīna sezonas pirmos Latvijas čempionu titulus

  20.07.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar rekordlielu dalībnieku skaitu 19. jūlijā Pļaviņu pusē tika aizvadīts 2020. gada Latvijas čempionāts orientēšanās sporta garajā distancē. Uz starta visās vecuma grupās kopā stājās vairāk kā 650 dalībnieki. Dāmu elitē ceturto gadu pēc kārtas čempiones titulu izcīnīja Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), bet starp vīriem otro reizi karjerā uzvara Artūram Pauliņam (Azimuts OK-Sm BJSS).

  Vīru elitē cīņa par uzvaru izvērtās ļoti spraiga un neprognozējama līdz pat pēdējam no vairāk kā 17 distances kilometriem. A. Pauliņš finišēja pēc stundas 46 minūtēm 18 sekundēm, otrās vietas ieguvēju Uldi Upīti (Kāpa OK) apsteidzot par gandrīz pusotru minūti. Trešā vieta Mārtiņam Sirmajam (Turun Metsankavijat), kurš finišēja vairāk kā piecas minūtes aiz A. Pauliņa. 

  Uzvaras pamatā bija pieredze, spēja nesatraukties un skaidri zināt, kas jāizdara. Šādā distancē jāspēj sabalansēt spēkus visas distances garumā, kas man arī izdevās. Esmu uzvarējis gan Latvijas, gan Baltijas čempionātos, tāpēc zinu, kā tas jādara. Biju ļoti spēcīgs apvidū, mazāk uz ceļa kājas traumas dēļ. Bija daudz spēcīgu konkurentu, taču skrienot par to spēju nedomāt un paļauties uz savu taktiku arī tad, ja kādu noķēru. Šī noteikti bija cīņa ar sevi,” komentē vīru elites uzvarētājs A. Pauliņš.

  Dāmu konkurencē vēsturisku uzvaru izcīnīja S. Grosberga, kļūstot par pirmo, kura uzvarējusi četrus Latvijas čempionātus garajā distancē pēc kārtas. Sudraba ieguvēja igauniete Margreta Zimmermane, kura pārstāv orientēšanās klubu A2, no uzvarētājas atpalika par vairāk kā septiņām minūtēm, savukārt Līga Valdmane (ZVOC/VBSS), kurai bronzas godalga, par 12 minūtēm. 

  Distance bija man ļoti piemērota. Varēja daudz skriet pa ceļiem, kas noteikti priekš manis bija liela priekšrocība pār konkurentēm. Dažviet kļūdījos, bet kopumā apvidus ar neko nepārsteidza un aizvadīju stabilu skrējienu visas distances garumā,” komentē dāmu elites uzvarētāja Sandra Grosberga.

  Latvijas Kausa 20. sezonu svinam ar dalībnieku pieaugumu un jaunu sadarbības partneru piesaisti. Latvijas Orientēšanās federācijas galvenais mērķis ir iesaistīt orientēšanās kustībā pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, ko ikdienā darām katru gadu ap 500 sacensības visā Latvijā. Priecājamies, ka katru gadu mūsu rindām pievienojas jauni, aktīvi cilvēki, kuriem orientēšanās kļūst par mūža aizraušanos,” dalās Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

  Šogad čempionāta atbalstītāju lokam pievienojies arī uzņēmums “Maxima Latvija”. “Priecājamies redzēt, ka šogad, jo īpaši ņemot vērā COVID-19 ietekmi uz sabiedrības dzīvesveidu un sporta kopienu, Latvijas orientēšanās čempionātā piedalās aizvien vairāk cilvēku, pavadot laiku svaigā gaisā un ievērojot tik ļoti svarīgo sociālo distanci. Lai attīstīstu šo sporta veidu Latvijā un padarītu to vēl pieejamāku iedzīvotājiem, esam uzsākuši sadarbību ar Latvijas Orientēšanās federāciju. Kopīgiem spēkiem ar Latvijas Orientēšanās federāciju strādāsim pie tā, lai cilvēki arvien vairāk iepazīst orientēšanās sporta sniegtās priekšrocības un tādējādi vairāk brīvā laika pavada aktīvi sportojot pie dabas,” stāsta uzņēmuma „Maxima Latvija” Finanšu direktors Valdis Zeps.

  Nākamais Latvijas orientēšanās čempionāta posms notiks 1. un 2. augustā Valmierā, kad medaļas tiks sadalītas sprintā un sprinta stafetē.

  Visi rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2020050900#r

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,031257152557373