Ziņas - Sezonas pirmās Latvijas čempionāta godalgas tiks sadalītas Pļaviņu pusē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sezonas pirmās Latvijas čempionāta godalgas tiks sadalītas Pļaviņu pusē

  14.07.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Jau šajā nedēļas nogalē, 19. jūlijā, ar garo distanci tiks atklāta 2020. gada Latvijas čempionāta medaļu izcīņa. Šogad Latvijas čempionāts norisināsies piecos posmos – garā distance, sprints un sprinta stafete, vidējā distance un stafete, maratons un nakts posms. Lai veicinātu sporta veida attīstību, Latvijas orientēšanās čempionāta atbalstītāju lokam pievienojies arī uzņēmums Maxima Latvija, kas ir galvenais Latvijas kausa un Latvijas čempionāta atbalstītājs.

  Čempionāts norisināsies ilgāku laiku sacensībām neizmantotā apvidū pie Pļaviņām, kur agrāk notikušas arī Kāpas trīsdienas un dažāda mēroga slēpošanas sacensības. 

  Uz starta Latvijas čempionātā stāsies vairāk kā 600 dalībnieki, tostarp arī virkne Latvijas labāko elites orientieristu. Vīru konkurencē par uzvaru cīnīsies tādi Latvijas izlases sportisti kā Rūdolfs Zērnis, Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis, Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais, savukārt starp dāmām redzēsim Sandru Grosbergu, Līgu Valdmani, Iritu Puķīti un citas.

  Par spīti tam, ka pavasarī ārkārtas situācijas dēļ aizvadīti trīs mēneši bez sacensībām, Latvijas orientēšanās čempionāta sezona norisināsies gandrīz bez izmaiņām. Šogad Latvijas orientēšanās čempionāta posmos ieviests jaunums  – katrās sacensībās tiks pieaicināts instruktors, kas sniegs bezmaksas apmācību orientēšanās sportā. Tas nozīmē, ka arī cilvēki bez iepriekšējām zināšanām orientēšanās sportā tiek aicināti piedalīties sacensībās, lai gūtu savu pirmo orientēšanās pieredzi un iepazītu šo sporta veidu.

  “Latvijas Kausa 20. sezonu svinam ar dalībnieku pieaugumu un jaunu sadarbības partneru piesaisti. Latvijas Orientēšanās federācijas galvenais mērķis ir iesaistīt orientēšanās kustībā pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, ko ikdienā darām katru gadu ap 500 sacensības visā Latvijā. Priecājamies, ka katru gadu mūsu rindām pievienojas jauni, aktīvi cilvēki, kuriem orientēšanās kļūst par mūža aizraušanos,” dalās Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

  “Sports un veselīgs uzturs vienmēr bijušas vienas no “Maxima” pamatvērtībām, tāpēc, jo īpaši ņemot vērā COVID-19 ietekmi uz sabiedrības dzīvesveidu un sporta kopienu, vēlamies, lai cilvēki turpina veselīgu dzīvesveidu, un orientēšanās ir lielisks piemērs, kā to darīt svaigā gaisā, ievērojot tik ļoti svarīgo sociālo distanci. Lai attīstīstu šo sporta veidu Latvijā un padarītu to vēl pieejamāku iedzīvotājiem, esam uzsākuši sadarbību ar Latvijas Orientēšanās federāciju. Kopīgiem spēkiem ar Latvijas Orientēšanās federāciju strādāsim pie tā, lai cilvēki arvien vairāk iepazīst orientēšanās sporta sniegtās priekšrocības un tādējādi vairāk brīvā laika pavada aktīvi sportojot pie dabas,” stāsta uzņēmuma „Maxima Latvija” Korporatīvais vadītājs Jānis Vanags.

  Sīkāka informācija par Latvijas čempionātu: https://lc.lof.lv/?act=sacensibas&n=latvijas-cempionats-garaja-distance-2020 

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,0291588306427