Ziņas - OK Meridiāns aicina uz Saules un Mēness stafetēm ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.septembris /
Marianna, Ginters, Guntra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • OK Meridiāns aicina uz Saules un Mēness stafetēm

  05.06.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 5 komentāri

  20. jūnijā Lielstraupē norisināsies ikgadējās orientēšanās kluba "Meridiāns" rīkotās Mēness stafetes, kas bez Latvijas čempionāta nakts orientēšanās ir vienīgās šāda veida sacensības valstī. Šogad sacensību programma papildināta ar Saules stafetēm, kas notiks vēl dienas gaismā un kur varēs startēt tikai sievietes. 

  Šogad pirmo reizi Mēness stafetēs komandas sastāvā varēs startēt tikai vīrieši, taču piedalīties var arī sievietes. Mēness stafete notiks četros etapos, savukārt dāmām Saules stafetē būs jāveic trīs etapi. 

   

   

   

  Sacensību programma

  Saules stafete:

  Līdz 16:00 dalībnieku ierašanās un reģistrācija sacensību
  centrā
  17:00 pirmā etapa starts
  19:20 paredzamais pirmās komandas finišs
  19:15 kopējais starts komandām, kurām kāds etaps nebūs
  iegājis mežā līdz 19:10

  Mēness stafete:

  Līdz 21:00 dalībnieku ierašanās un reģistrācija sacensību
  centrā
  22:00 pirmā etapa starts
  01:25 paredzamais pirmās komandas finišs
  1:15 kopējais starts komandām, kurām kāds etaps nebūs
  iegājis mežā līdz 01:10

  Sīkāku informāciju un linku uz pieteikšanos meklē mājaslapā http://www.meridians.lv/ 

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Bergs
  Zipi!!!
  Paņem pasi un apskaties tajā vietā, kurā ir noradīta valsts kurā Tu dzīvo.
  Dažus gadus atpakaļ, reiz i-netā lasīju, kur bija uzskaitīti 10 vai 12, ja ne pat visi 15 punkti, kāpēc Latvija ir visjautrākā valsts pasaulē. Un tur gandrīz visos p-tos jautrību veidojuma mūsu likumu izstrādātāju un akceptētāju aplamības un muļķības, kā rezultātā likumi nepilnīgi, ja neteiktu to, ka atsevišķi p-kti ir pat stulbi ...
  Kas man var aizliegt pēc pl 24:00 atrasties ārpus mājas tur, kur es pats vēlos būt??? Kā arī šāds aizliegums nav minēts ne viena p-ktā.
  Gandrīz visi likumu izstrādātāji un akceptētāji no sporta kopumā, par OS nemaz nerunājot, saprot tik pat daudz, cik cūka no svētdienas.
  Nobeidzot, iesaku visiem beidzot sākt atmests šo latviešu mentalitāti - kašķēšanos un viss būs labi.

  Iesaku apmeklēt:https://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=3267&t=OK-Meridians-aicina-uz-Saules-un-Meness-stafetem#ccc

  Zipis Freimanis
  Uz mūsu jautājumu
  Labdien,
  Lūdzu skaidrojumu saistībā ar šo: " Tāpat kā līdz šim kultūras, sporta, izklaides un reliģiskās darbības vietas darbu uzsāks ne agrāk kā plkst. 6.30 un beigs ne vēlāk kā plkst. 24.00. Izņēmums ir brīvdabas kino un sabiedriskās ēdināšanas vietas, kas drīkstēs darboties līdz plkst. 2.00 naktī. "

  Vai sacensību centrs āra sacensībās (mežā, viesu nama teritorijā un tml.) ir uzskatāms par sporta darbības vietu?

  esam saņēmuši no Veselības ministrijas šādu atbildi:

  Labdien! Jā, āra sacensībām jābeidzas 24:00 - tas ir publisks pasākums.
  Jānis Bergs
  Andra Strazdiņa teiktajā, ka Daugavas abās pusēs LV nakts orientēšanās sacensības nav nekāds retums ir 100% patiesība. Bet ne jau tāpēc, es šeit rakstu.
  Izlasot gan Andra teikto, gan pārlasot OK Meridiāns iecerētās idejas (starp citu OK Meridiāns no seniem laikiem, pat pirms kluba piedzimšanas, ir bijis bagāts ar dažādām idejām mūsu iemīļotā sporta veida popularizēšanā), vēlos sniegt mūsdienu orientēšanās aktīvistiem nelielu ieskatu vēsturē, par orientēšanās nakts stafeti.

  Jau pagājuši daudz gadi, daudz ūdeņu ir aiztecējuši, kā arī es vairs neatceros, kurā gadā notika pēdējā "Jāņu nakts stafete", kuru pagājušā gadsimta 70tajos gados, Latvijas dažādās vietās, rīkoja toreizējā BASB"Daugava" Rīgas pilsētas padome.
  Toreiz stafete sastāvēja no 6 etapiem (sievietēm laikam bija 4 etapi - diemžēl precīzi neatceros). Ja kādai vīriešu komandai bija vajadzība, tad sievietes drīkstēja arī to papildināt, bet tad vajadzēja skriet vīriešu distanci.
  Pirmajam etapam, kā jau stafetē pieņemts, kopējais starts bija vēl gaismā, apm. pusstundu pirms saulrieta un apm. pusi distanci varēja veikt bez lukturīšiem, pēc tam gan nācās tos ieslēgt ...
  Vismaz es neesmu redzējis, kad vīriešu, 6tā etapa dalībnieks jeb komanda, būtu finišējusi pirms saullēkta jeb tumsā. Pārsvarā, kad uzvarētāju komanda finišēja tad, kad saulītes "bumba" jau bija virs horizonta.
  Protams, šajās sacensībās neiztika arī bez kurioziem un jautrības.

  P.S.
  Kā jau Jāņu naktī pieņemts, bija arī ugunskurs un skanēja mūzika, līdz ar to, ja kādam distancē neveicās un nomaldījās, tad nekas cits neatlika, kā tikai doties skaņas virzienā ...
  Jāņi bez alus ir tieši tas pats kas izziņa bez zīmoga. Tāpēc katrās sacensībās bija arī sarūpēs muca ar alu.
  Atgādinu - alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.

  Iesaku apmeklēt:https://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=3267&t=#ccc

  Andris Strazdiņš
  Nakts orientēšanās pasākumi LV nav nekāds retums abās Daugavas pusēs. Ja uzliek brilli un apskatās, tad rakstā pieminēts, ka Meridiāna rīkotās ir vienīgās regulārās nakts STAFEŠU FORMĀTA sacensības, kas notiek katru gadu. Kur problēma ?
  Zipis Freimanis
  Ja kāds to vēl nezināja, īpaši LOF sabiedrisko attiecību daļa, Daugavas kreisais krasts arī ir Latvijā. Un šogad pēdējais pirms COVID orientēšanās mačs bija tieši nakts orientēšanās Tukuma pusē ar nosaukumu Sveikuļu nakts, kurš notika jau sesto gadu.

  Iesaku apmeklēt:https://coksilva.lv/sacensibas/sveikulu-nakts/

Atlikušo zīmju skaits:

0,070101976394653