Ziņas - Sacensības nedrīkst, turpinām trenēties! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

28.septembris /
Sergejs, Svetlana, Lana
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sacensības nedrīkst, turpinām trenēties!

  14.05.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ja šis būtu parasts gads, tad LK orientēšanās jau ritētu pilnā sparā un mums būtu zināmi Latvijas čempioni garajā distancē. Ja šis būtu parasts gads, tad līdz Eiropas čemionātam rogainingā tepat Tukuma pusē būtu mazāk kā 3 nedēļas. Ja šis būtu parasts gads, tad izlases kandidāti sīvi cīnītos par vietu izlasē atlases sacensībās uz Pasaules čempionātu. Bet šis nav parasts gads, tāpēc tas viss izpaliek. Tomēr mēs esam labākā situācijā nekā daudzi citi sporta veidi, jo mēs varam trenēties individuāli un būt gatavi, ka sezona atsāksies tiklīdz tas būs atļauts!

  Pašlaik saskaņā ar MK rīkojumu nav atļautas nekādas publiskas un privātas sacensības (kas saistītas ar organizētu pulcēšanos jebkurā skaitā). Atļautas ir individuālas fiziskās aktivitātes un organizētie treniņi. Pilna informācija par to, kas jāievēro šādos treniņos ir atrodama šeit: Par fiziskajām aktivitātēm pulcējoties

  Īsumā galvenie punkti, kas jāievēro individuālajās fiziskajās aktivitātēs ārtelpu sporta norišu vietās (gan dalībniekiem, gan organizatoriem):

  • Distancēšanās prasību ievērošana – 2 metri ir obligāta prasība; jābūt arī izvietotai informācijai, kas par prasībām informē treniņa dalībniekus
  • Ja esi karantīnā/pašizolācijā vai Tev ir elpceļu saslimšanas pazīmes – treniņu apmeklēt nedrīksti. Informācijai par šo ir jābūt izvietotai gan norises vietā, gan interneta resursos.
  • Ja par treniņu ir dalības maksa – ir izmantojami tikai bezskaidras naudas norēķini (pārskaitījums, maksājumu karte)
  • Ja tiek lietots īres inventārs, tad tas ir jādezinficē, jālieto cimdi un jānodala no nedezinficētā inventāra
  • Nav pieļaujama koplietošanas dzēriena/uzkodu vieta
  • Jāizvērtē vietas, kur iespējama cilvēku drūzmēšanās, un vajadzības gadījumā jāregulē plūsma
  • Jānodrošina dezinfekcijas līdzeklis

  Organizētiem treniņiem treniņgrupās ir papildu nosacījumi, kā, piemēram:

  • Ne vairāk kā 25 cilvēki grupā, ieskaitot grupas vadītāju un citus darbiniekus
  • Grupu vada sertificēts treneris
  • Grupas savstarpēji fiziski nesatiekas, katrai ir sava atsevišķa uzraudzība (sertificēts treneris)

  Trenēsimies, distancēsimies un cerēsim, ka Latvijas valdība sekos Igaunijas piemēram un jau pavisam drīz atļaus arī sacensības sporta veidos, kur ir iespējams ievērot distancēšanās prasības. LOF valde un tehniskā komisija apzina dažādas iespējas, kā risināt sacensību organizēšanu, kad tās būs atļautas, bet joprojām būs spēkā distancēšanās prasības.

  Pašlaik vairāki klubi piedāvā ne tikai orientēšanās poligonus, bet arī treniņus ar atzīmēšanās iekārtām un KP prizmām. Arī Latvijas Orientēšanās federācija šonedēļ, sadarbībā ar OK Ozonu rīkotajā E-LOF kārtā, piedāvā izskriet savu sestdienas treniņu ar KP prizmām un elektronisko atzīmēšanos. Vairāk informācijas par šī treniņa norisi meklē šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0,046986818313599