Ziņas - Vasaras izlases aktīvi gatavojas gaidāmajai sezonai ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.februāris /
Kintija, Kora
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Vasaras izlases aktīvi gatavojas gaidāmajai sezonai

  02.02.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ziema šogad mūs nelutina ar sniegu un slēpot nevaram, taču vasaras izlasēm tas netraucē gatavoties gaidāmajai sezonai. No 24. līdz 26. janvārim Saldus pusē norisinājās vērienīga Latvijas izlases treniņnometne, kurā piedalījās vairāk kā 50 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

  Nometnē piedalījās gan jauniešu un junioru izlases oientieristi un kandidāti, gan pieaugušo izlases pārstāvji un kandidāti. Šāda nometne deva iespēju sportistiem ne tikai aizvadīt kvalitatīvus orientēšanās treniņus, bet arī veicināt sadarbību starp jauniešu, junioru un pieaugušo izlasēm. No Lietuvas bija 15 dalībnieki - 9 vīrieši un 6 sievietes, bet no Igaunijas 9 dalībnieki – 7 vīrieši un 2 sievietes. Lietuvas un Igaunijas kolēģi augstu novērtēja iespēju saviem sportistiem piedāvāt pienācīgu konkurenci treniņu apstākļos, kas bieži vien nav iespējams, rīkojot nometnes vai treniņus tikai savas valsts izlases ietvaros.

  Aizvadītās nometnes programma:

  Piektdiena – nakts orientēšanās distance Bikstos

  Sestdienas 1. Treniņš – Orientēšanās distance ar masu startu. Notika Skrundas apkārtnē. Atzīmēšanās ar identiem.

  Sestdienas 2. Treniņš – Orientēšanās tehnikas distance, orientēšanās reljefa kartē. Notika Skrundas apkārtnē.

  Svētdiena – 6 īsas distances, kuras tiek skrietas pa grupām. Grupas ietvaros katra distance tiek uzsākta ar masu startu. Starts un finišs vienā vietā. Notika netālu no Krievkalna.

  Paredzēts, ka nākamā kopīgā izlases nometne ar jauniešu, junioru un pieaugušo piedalīšanos notiks martā un pēc tam rudenī. Uz šīm nometnēm aicināts ikviens jaunietis, juniors un pieaugušais, kas ir kādā no izlasēm, ir izlases kandidāts vai arī vēlas tāds būt. Galvenais ir motivācija un vēlme trenēties.

  Arī turpmāk ir plānota sadarbība starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas izlasēm. Atsevišķi Latvijas izlases pārstāvji plāno piedalīties igauņu organizētajā nometnē Rakverē no 7. līdz 9. Februārim, kā arī no lietuviešiem ir saņemts piedāvājums februāra otrajā pusē piedalīties nometnē Lietuvā.

  Nometni organizēja OK Saldus un LOF. Liels paldies OK Saldum, īpaši Oskaram Zērnim par kvalitatīvajiem m treniņiem. 

   

  Pieaugušo izlasei šogad paredzēts startēt gan pirmajā sprinta Pasaules čempionātā Dānijā, kad meža Eiropas čempionātā Rakverē, Igaunijā. Juniori jūlija sākumā aizvadīs Pasaules junioru čempionātu Turcijā, savukārt jauniešu izlases galvenais starts Eiropas jauniešu čempionātā paredzēts jūnijā Ungārijā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,033977031707764