Ziņas - Atbalstām Gunu, lai viņa dzīvotu! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.janvāris /
Antis, Antons
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Atbalstām Gunu, lai viņa dzīvotu!

  09.01.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  “Sveiki! Man ir ļoti stiprs dzīvot-gribas-spēks. Man iet tik grūti tagad, jo manī ir grūti ārstējama slimība. Risks jau ir kļuvis ļoti liels, ka mana dzīve šaisaulē varētu beigties. Tādēļ pārvaru milzīgu lepnību sevī un saucu SOS palīgā!” – pēc palīdzības pie sabiedrības vēršas fotogrāfe, ceļotāja, ģeogrāfe un izcila orientieriste Guna Hainovska.

  Guna Hainovska 1989. gadā bija viena no trijiem Latvijas orientieristiem, kuri toreizējās PSRS izlases sastāvā startēja pasaules čempionātā junioriem. 1995. gadā absolvējusi Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas uz Zemes zinātņu fakultāti, bet viņas par viņas hobiju kļuva fotografēšana – daudzas Gunas fotogrāfijas no ceļojumiem iekļautas pat ģeogrāfijas mācību grāmatās. Guna pēdējos gadus strādāja Āraišu arheoloģiskajā parkā.

  Pirms četriem gadiem Guna Hainovska ik pa reizei sajuta galvas reiboņus, viņai parādījās vājums, bet pēc gada viņai tika uzstādīta diagnoze hroniska anēmija. Diemžēl nozīmētā ārstēšana nelīdzēja, veselības stāvoklis tikai pasliktinājās, un 2018. gada maijā pēc vairākām medicīniskām izmeklēšanām beidzot tika secināts – vēzis ceturtajā stadijā ar plašu izplatību - metastāzēm abās aknu daivās. Tika uzsākta ārstēšana, Guna pārcieta vairākas operācijas un ķīmijterapijas kursus, pēc kuriem viņai bija plaši ķīmiskie apdegumi.

  Pērn rudenī Guna zaudēja darbu, viņai piešķirta invaliditāte, taču 1. invaliditātes grupas pensija viņai mazliet virs 100 eiro, turklāt pēc LR reglamenta Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 899 par kompensējamiem medikamentiem, nākas saprast, ka valsts atmaksāta palīdzība viņai drīz izbeigsies.

  Nākamais ķīmijterapijas kurss ar trīs veida zālēm Gunai atsāksies janvārī un februārī, bet Guna ir izmisumā – ko darīt, kā izdzīvot. “Smags personiski lēmums par ziedojuma konta atvēršanu un citu alternatīvu speciālistu un metožu meklēšanu ar pasaules labāko pieredzi un sekmīgiem rezultātiem. Jebkurā gadījumā turpmāka ārstēšana būs iespējama tikai par maksu. Tas, kā es jūtos un ko šis viss pieredzējums no manis prasa un paņem - pat ienaidniekam nenovēlu. Es cenšos noturēt pašsajūtu. Meklēju tālāk iespējas un variantus... Ticu, ka man ir iespējams atgriezties!” šī gada sākumā savā blogā ierakstīja Guna Hainovska, vēršoties pie sabiedrības, cerībā pēc palīdzības un atbalsta.

  Jauns.lv aicina ikvienu, kurš var palīdzēt Gunai Hainovskai, ziedot naudu, lai viņa varētu dzīvot!

  Ziedot naudu var uz privāto ārstēšanās kontu:

  GUNA HAINOVSKA

  AS Swedbank, LV37HABA0551047699101

  Reģ. Nr.: 40003074764

   

  Vairāk par Gunas Hainovskas slimīgas gaitu var izlasīt viņas mājas mājaslapā: Guna https://gunah1970.wixsite.com/forcemajor

   

  Pateicība no Gunas:

  "Liels paldies, visiem, visiem, visiem, ka jūs esat! Tas man nozīmē tik ļoti ļoti daudz!
  Mans orientēšanās periods bija pasen: 1980.-1990. , tas ir, no 10-20 g.v. Beidzās pēkšņi ar straujām mugurkaula traumām. Taču sapņos es skrienu, lecu, lidoju, dejoju un dzīvē daru viskautko citu arī. 10 gadi nav ļoti daudz, bet piedzīvojumu bija daudz un intensīvi. Un ir draugi ar mūžīgu vērtību!
  Tagad savā jaunākajā "izaicinājumā" es esmu tieši iekš tām pašām sajūtām, kā atceros, bija bērnībā-jaunībā: ar neizskaidrojamu bezizmēra gribasspēku un sīksto izturību, kas nemaz nebalstās uz fizisko spēku! 
  Daudzi novēl: Turies! Cīnies! Man tas nozīmē: turēties un cīnīties pret atrunām neizdarīt pašai visu, kas manos spēkos, kas var man palīdzēt!
  Paldies"

Atlikušo zīmju skaits:

0,063858985900879