Ziņas - Gads noslēgsies ar orientēšanās divcīņu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.janvāris /
Antis, Antons
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Gads noslēgsies ar orientēšanās divcīņu

  12.12.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  29. decembrī Ventspils Olimpiskā centra Basketbola halles iekštelpās notiks orientēšanās divcīņas sacensības “Ziemassvētku rūķa balva ‘2019” kurā būs gaidīts jebkurš ventspilnieks un pilsētas viesis.

   

  Orientēšanās divcīņa sastāv no diviem orientēšanās sporta veidiem:

  Fotoorientēšanās un TempO.

  Fotoorientēšanās dalībniekam tiek izsniegta iekštelpu karte kurā ir norādīta starta vieta, ar bultiņām veicamais maršruts un TempO uzdevumus staciju vietas. Šīs kartes otrajā pusē ir vairākas fotogrāfijas, kurās ir attēloti iekštelpās esošie objekti vai to fragmenti. Katrai fotogrāfijai ir viens vai vairāki jautājumi. Atbildes uz šiem jautājumiem dalībnieks atrod, ejot tikai pa kartē norādīto maršrutu;

  TempO ir viens no Taku orientēšanās disciplīnas distanču formātiem. Tautā TempO mēdz saukt par orientēšanās sprintu sēžot krēslā.

  Dalībniekam tiek izsniegti vairāki karšu fragmenti, kuri parasti ir sastiprināti blociņa veidā. Katrā kartē ir viens kontrolpunkta (turpmāk tekstā “KP”) aplītis un tā dabā atrašanās vietas apraksts jeb leģenda.

  Dalībnieka uzdevums ir noteikt, kura no dabā redzamajām vairākām KP zīmēm atbilst, kartē iedrukātā aplīša centram un leģendai.

  Tiesnesis dalībniekam izsniedzot karšu fragmentu blociņu, dod komandu “Laiks sākt!” un iedarbina hronometru. Dalībnieks atver blociņa vāciņu un sāk risināt pirmo uzdevumu. Kad dalībnieks attiecīgo kartes fragmenta uzdevumu ir atbildējis, pāršķir nākamo lapas pusi un risina nākamo uzdevumu.

  Pēc dalībnieka pēdējās atbildes tiesnesis aptur hronometru un pieraksta atbilžu laiku.

  Par katru nepareizo atbildi pie tīrā laika tiek pieskaitītas 30 soda sekundes.

  Telpu-O sacensībās TempO uzdevumu stacijas tiek iekārtotas pie lieliem logiem, caur kuriem ir labi pārskatāma āra apkārtne.

  Programmā:

  No plkst 10:00  - sacensību centrā darbu sāks apmācību poligons, kurā pirms došanās distancē, pieredzes bagāti orientieristi, labprāt apmācīs jebkuru interesentu;

  No plkst 11:00 līdz plkst 13:00starts orientēšanās divcīņā. Katrs dalībnieks distancē drīkst doties savā, brīvi izvēlētajā laikā.

  No plkst 15:00 - Apbalvošanas ceremonija:

  - Tautas orientēšanās seriāla “Kurzemes-Zemgales Taku-ABC’2018” sezonas kopvērtējuma laureātu apbalvošana;

  - Tautas orientēšanās seriāla “Kurzemes-Zemgales Taku-ABC’2019” sezonas kopvērtējuma laureātu apbalvošana;

  - Ziemassvētku Rūķa balvas ‘2019 laureātu apbalvošana.

  Ar karti rokās prātīgi pastaigājoties pa Basketbola halles iekštelpām, būs iespēja uzzināt to, ko vēl līdz šim nezināja par sen zināmo.

  Ziemassvētku Rūķa balvas ‘2019 nolikums un “Kurzemes-Zemgales Taku-ABC” 2018 un 2019 sezonas kopvērtējuma laureātu saraksts ir šajā vietnē:

  https://okzk.lv/taku-o/jaunumi/data/augsuplades/files/Nolikums_ZSv_RB_2019.pdf

  Ja ir jautājumi saistīti ar šīm sacensībām, lūdzam rakstīt uz e-pastu: orient.navigator@gmail.com

  Jānis Bergs

  (Daudzo amatu pildītājs orientēšanās sacensībās)

Atlikušo zīmju skaits:

0,034458160400391