Ziņas - Aizvadīts divu dienu jauniešu treneru seminārs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.septembris /
Marianna, Ginters, Guntra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Aizvadīts divu dienu jauniešu treneru seminārs

  14.10.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Projektu konkursa "Tālākizglītības programmu īstenošana sporta speciālistiem" ievaros 12. un 13. oktobrī aizvadīts treneru seminārs, kura mērķis bija izglītot gan jaunus, gan pieredzējušus trenerus darbā ar jauniešiem. 

  Semināra pirmajā dienā lektoru vidū bija sporta ārste Sandra Rozenštoka un psiholoģe Jurita Smiltiņa, kā arī Latvijas Antidopinga birojas pārstāvis Ivans Šapošņikovs. S. Rozenštoka semināra pirmajā dienā runāja par tādiem tematiem kā fiziskās slodzes dažādā ietekme uz jaunā sportista organismu, sportistu padziļinātajām medicīniskajām pārbaudēm, pārlodzes pazīmēm un sekām, sporta traumām un rehabilitāciju, kā arī uztura izvēli augošam un sportojošam bērnam.
   
  Psiholoģe Jurita Smiltiņa otrajā dienā iepazīstināja ar pusaudžu un jauniešu vecumposma (12-18 gadi) psiholoģiskajām un saskarsmes īpatnībām, motivācijas veidošanos, iekšējo un ārējo motivāciju, kā arī sasniegumu motivāciju sportā, sportiskās identitātes veidošanos u.c. ar psiholoģisko un emocionālo attīstību un noturību saistītiem tematiem.
   
  Seminārā piedalījās daudzi jaunie treneri, tostarp arī Latvijas pieaugušo izlases sportisti Mārtiņš Sirmais un Andris Jubelis. 
   
  M. Sirmais, kurš ir arī treneris un sporta skolotājs, atzīst, ka seminārs bijis ļoti vērtīgs un būtu labi, ja tādi notiktu biežāk kā reizi vai divas gadā. "Seminārā tika izrunātas svarīgas tēmas par jauniešiem un pusaudžiem, kas derīgas visos sporta veidos. Atsauca atmiņā dažādas lietas par trenēšanu, motivēšanu, traumām un citām lietām, kas piemirstas. Problēma tā, ka vajadzētu, lai kāds runā arī tieši par orientēšanās sportu. Nākotnē būtu vērtīgi analizēt ne tikai jauniešu, bet arī pieaugušo startus lielajās sacensībās, ieguldīto darbu un salīdzināt to ar citiem, tostarp ārzemniekiem."
   
  "Šāda veida semināru apmeklēju pirmo reizi, jo šogad sanācis ir mazāk pašam būt sportistam, tāpēc ir vairāk laika tālākizglītibai un trenera zināšanu papildināšanai. Šādi semināri ir ļoti vērtīgi, lai atsvaidzinātu zināšanas un arī uzķertu jaunākās tendences trenera darbā. Pašam ļoti interesēja tēma par sporta psiholoģiju, varēju daudz padomāt un analizēt informāciju par sevi kā sportistu un arī treneri vienlaikus," komentē A. Jubelis, kurš arī atzīst, ka nākotnē būtu vērtīgi runāt arī par tematiem, kas vērsti uz elites un augsta līmeņa sportistiem.
   
  Semināru organizēja Latvijas Orientēšanās federācija un Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Skolu sporta izglītības centru.

Atlikušo zīmju skaits:

0,049828052520752