Ziņas - 13. oktobrī Latvijas čempionāts Taku-O stafetē! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.jūlijs /
Indriķis, Ints, Namejs
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • 13. oktobrī Latvijas čempionāts Taku-O stafetē!

  07.10.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 2 komentāri

  Šī gada Latvijas čempionātu pēdējo medaļu komplektu orientieristi sadalīs 13. oktobrī Raganā, kur notiks LČ Taku-O stafetē. Turklāt šajās sacensībās varēs droši piedalīties arī taku orientēšanās iesācēji, jo organizatori pirms starta ikvienam interesentam piedāvās treniņus un konsultācijas.

  Latvijas čempionāts Taku-O stafetē piedalās komandas ar diviem dalībniekiem. Katrs dalībnieks veic distanci, kas sastāv no divām daļām – precīzās orientēšanās (PreO) un ātruma orientēšanās (TempO). PreO jāatrisina 10 uzdevumi – ar kartes un leģendas palīdzību jānosaka, kurš no dabā izvietotajiem KP lukturiem atbilst kartē iezīmētajam kontrolpunktam. PreO nav svarīgs distances veikšanas ātrums, vienīgi komandai jāiekļaujas kopējā atvēlētajā kontrollaika limitā. Savukārt TempO daļā uzdevums jāveic uz ātrumu – dalībnieks apsēžas krēslā, viņam tiek parādīti 6 dabā izvietotie KP lukturi un, kad sākas laika atskaite, dalībnieks var atvērt pirmo nelielo kartes fragmentiņu, kurā iezīmēts viens KP. Dalībniekam jānosaka, kurš no dabā izvietotajiem KP lukturiem atbilst kartē iezīmētajam un tad var vērt nākamo kartes fragmentiņu. Laiks tiek apturēts, kad sniegtas atbildes uz visiem 5 uzdevumiem.

  Komandas rezultātu izsaka sekundēs, kuras veidojas, saskaitot dalībnieku TempO uzdevumā pavadīto laiku, pieskaitot 30 sekundes par katru TempO pieļauto kļūdu un 60 sekundes par katru PreO pieļauto kļūdu.

   

  Šis čempionāts Taku-O stafetē būs īpašs arī ar to, ka padomāts arī par tiem, kuri vēl nav pamēģinājuši šo orientēšanās sporta disciplīnu. Proti, vienu stundu pirms sacensībām dalībniekiem būs pieejami vairāki treniņu kontrolpunkti, kā arī visus interesentus konsultēs pieredzējuši sportisti un Pasaules čempionātu medaļnieki - Guntars Mankus, Laura Elīza Lapiņa un Ilze Lapiņa.

   

  Tiekamies Raganā!

   

  Sacensību mājas lapa http://www.taku-o.lv/

  Pieteikties sacensībām līdz 10.10.2019. var sūtot e-pastu uz ruksanez@inbox.lv.

  Taku-O sacensību noteikumi https://lof.lv/uploads/Federacija/noteikumi/TakuO sacensību noteikumi.pdf 

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Ilze Lapiņa
  Ja kādam ir kādi jautājumi par Taku-O, ko gribētos noskaidrot vēl pirms svētdienas, vai pirms pieteikšanās, varat tos droši sūtīt man uz ilzelap@gmail.com
  Jānis Bergs
  Ja tu pie savām mājām redzi, ka tev kaimiņos mitinās kāds, kurš pārvietojas ratiņkrēslā vai lietojot kruķus, spieķi vai citādi pārvietojas ar fizisko piepūli.
  Tad nepaej viņam garā, bet aprunājies ar viņu, pastāstot, ka ir tāda orientēšanās sporta disciplīna, kā Taku-O, kurā labu rezultātu uzrādīšanai ātrums nav noteicošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība.
  Pierunā viņu nesēdēt savas mājas četrās sienās, bet gan nākt tuvāk dabai un ciešāk integrēties sabiedrībā.
  Un uzaicini viņu 13. oktobrī atbraukt līdzi uz Raganu un vismaz pavingrināties, tur iekārtotajā mācību poligonā. Varbūt viņam iepatiksies un radīsies vēlēšanās pat piedalīties sacensībās.
  Rezultātā ieguvēji būs visi orientieristi, jo iespējams, ka mūsu mīļotā sporta veida piekritēju loks paplašināsies.

  Iesaku apmeklēt:http://www.taku-o.lv

Atlikušo zīmju skaits:

0,032575845718384