Ziņas - Grosbergai un Zērnim Pasaules kausa posmā Šveicē vietas TOP20 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.jūlijs /
Indriķis, Ints, Namejs
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Grosbergai un Zērnim Pasaules kausa posmā Šveicē vietas TOP20

  03.10.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  No 27. līdz 29. septembrim Šveices ziemeļu daļā, netālu no Bāzeles, norisinājās sezonas trešais Pasaules kausa posms orientēšanās sportā. Jaunu karjeras rekordu vidējā distancē uzstādīja Rūdolfs Zērnis, finišējot 15. vietā, savukārt Sandrai Grosbergai 17. vieta jaunajā knock-out sprinta formātā.

  Pasaules kauss Šveicē šoreiz notika tālāk no Alpu kalniem, kur vidējā distance tika aizvadīta viduseiropai raksturīgā apvidū ar pamežu un vietām akmeņainu pamatu, savukārt sprinta sacensības notika Laufen pilsētas dzīvojamajās daļās un vecpilsētā.

  Latvijas izlases sastāvā bez R. Zērņa un S. Grosbergas startēja arī Edgars Bertuks, Artjoms Rekuņenko, Artūrs Pauliņš, Jānis Tamužs, Līga Valdmane, Kristīne Bertuka, Laura Vīķe un Elīna Kārkliņa.

  Vidējā distancē R. Zērnis aizvadīja stabilu skrējienu bez ievērojamām kļūdām, finišējot trīs minūtes 14 sekundes aiz uzvarētāja šveicieša Joey Hadorn un mazāk kā minūti aiz labāko desmitnieka. Labs starts arī A. Pauliņam, kuram 37. vieta. Edgaram Bertukam 47. vieta, Jānim Tamužam 72. vieta un Artjomam Rekuņenko 91. vieta. Dāmu konkurencē ne tik veiksmīgi starti, S. Grosbergai pieļaujot kļūdās aptuveni četras minūtes un finišējot 51. vietā. Laurai Vīķei 59. vieta, Kristīnei Bertukai 66. vieta, Līgai Valdmanei 70. vieta un Elīnai Kārkliņai 85. vieta. 

  Pasaules kausa otrajā dienā tika noskaidroti ātrākie orientieristi jaunajā knock-out sprinta formātā, kas 2020. gadā pirmoreiz būs Pasaules čempionāta programmā. Sacensību diena sākas ar kvalifikāciju, kur, tāpat kā tradicionālajā sprintā, visi dalībnieki ir sadalīti trīs apakšgrupās. 12 labākie no katras grupas kvalificējās ceturtdaļfinālam. Ceturtdaļfināli sākas jau aptuveni stundu pēc kvalifikācijas beigām. Katrā ceturtdaļfināla skrējienā startē seši dalībnieki, no kuriem trīs ātrākie finišētāji kvalificējas pusfinālam. Pēc ceturtdaļfināliem ir aptuveni četru stundu pauze līdz pusfinālam un finālam. Katrā no trim pusfināla skrējieniem atkal ir seši dalībnieki, taču finālam kvalificējas tikai divi un finālā startē seši spēcīgākie. 

  Latvijas sportistu vidū kvalifikāciju pārvarēja tikai R. Zērnis un S. Grosberga, finišējot attiecīgi 8. un 10. vietā savā kvalifikācijas grupā. R. Zērnis pēc tam nepārvarēja ceturtdaļfinālu un ieņēma 4. vietu savā skrējienā, savukārt S. Grosbergai izdevās pārliecinoši kvalificēties pusfinālam ar trešo vietu savā ceturtdaļfināla skrējienā. Pusfinālā gan sestā vieta, kas deva 17. vietu kopvērtējumā.

  "Knock-out sprintā līdz šim biju startējusi tikai vienu reizi, pirms gada Pasaules kausa fināla posmā Čehijā. Toreiz netiku tālāk par kvalifikāciju, jo nedomāju, ka šeit ātrumam būs tik noteicoša loma. Klasiskā sprinta kvalifikācijā var nedaudz pietaupīties. Šeit jau principā no paša sākuma ir jārāda viss, uz ko esi spējīgs. Šoreiz gan kvalifikācija piedāvāja diezgan tehnisku orientēšanos, kas atsijāja vairākus ātrus skrējējus. Ceturtdaļfinālā veicu tehniski labu skrējienu, kas ļāva pārliecinoši tikt pusfinālā, taču tur gan ātrums bija svarīgāks par orientēšanos. Pirms starta pusfinālā katram dalībniekam bija jāizvēlas savi farsti jeb distances pirmie trīs punkti, kas atšķīrās. Tas gan īsti neko nemainīja, jo pirmajā kopējā punktā tāpat bijām gandrīz reizē. No turienes bija principā piecu minūšu garš finišs. Šoreiz tam vienkārši nebiju gatava, taču domāju, ka šis formāts man ir lieliski piemērots. Sākumā biju skeptiska, bet izskatās, ka IOF ir beidzot sapratis, kā knock-out sprintu padarīt interesantu dalībniekiem un baudāmu skatītājiem," atzīst S. Grosberga.

  Noslēdzošajā dienā dalībnieki sacentās klasiskajā sprinta distancē, kur A finālā startēja seši labākie no katras knock-out sprinta kvalifikācijas grupas, bet pārējie pēc Pasaules kausa kopvērtējuma. Atlikšajiem dalībniekiem bija vietas B finālā. Vietu A finālā Latvijai bija nodrošinājuši R. Zērnis un S. Grosberga, kuri Pasaules kausa kopvērtējumā atrodas TOP40. S. Grosberga distances laikā pieļāva vairākas kļūdas, kas kopā maksāja vairāk kā pusminūti un liedza pietuvoties labāko desmitniekam. Finišā 25. vieta, savukārt R. Zērnim 35. vieta.

  Pirmais šīs sezonas Pasaules kausa posms notika Somijā, savukārt otrais posms tika aizvadīts paralēli ar Pasaules čempionātu. Sezonas ceturtais un noslēdzošais Pasaules kausa posms notiks Ķīnā, kur Latvijas sportisti nestartēs.

  Vidējās distances rezultāti, GPS: https://orienteering.sport/event/orienteering-world-cup-round-3/middle/

  Knock-out sprinta rezultāti, GPS: https://orienteering.sport/event/orienteering-world-cup-round-3/knock-out-sprint/

  Sprinta rezultāti, GPS: https://orienteering.sport/event/orienteering-world-cup-round-3/sprint/

Atlikušo zīmju skaits:

0,046977996826172