Ziņas - Latvijas čempionātā maratonā uzvaras svin Krūmiņš un Skrastiņa ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

LOF sabiedrisko attiecību daļa | 4 komentāri

Ainaviski gleznainajā, bet fiziski smagajā Braslas upes gravu piesātinātajā apkārtnē Krimuldas novadā aizvadīts 2019. gada Latvijas čempionāts orientēšanās sportā pagarinātajā distancē. Vīru elitē jau desmito reizi par čempionu šajā distancē kļuva Jānis Krūmiņš (SK Briksnis), savukārt dāmu konkurencē uzvara Aijai Skrastiņai (SK Briksnis).

Pavisam kopā visās vecuma grupās šogad šajās sacensībās bija pieteikušies teju 500 orientieristi, kuru vidū gan nebija Latvijas izlases sportisti, kas šajās dienās startē Pasaules kausa posmā Šveicē.

Orientēšanās sacensības pagarinātajā distancē no citiem orientēšanās skrējieniem atšķiras ar to, ka tās ir izturības sacensības, kurā svarīgākais ir fiziskā sagatavotība un pareizo ceļu izvēle, turklāt aizraujošs moments ir tas, ka sportisti distancē dodas ar kopējo startu.

Latvijas čempionātā pagarinātajā distancē vīru elites grupā 23.8 kilometru garajā distancē uzvaru ļoti sīvā cīņā izcīnīja 2019. gada pasaules veterānu čempions M40 grupā Jānis Krūmiņš (Briksnis SK), kurš finišēja pēc 156 minūtēm un 8 sekundēm, tikai par nieka 12 sekundēm apsteidzot Alvi Reinsonu (Mežmalas/Madona). Līdz ar to Jānis Krūmiņš kļuva par desmitkārtējo Latvijas čempionu orientēšanās sportā pagarinātajā distancē (viņš triumfējis no 2004. līdz 2011. gadam, kā arī 2013. un 2014. gadā, bet pēdējos četros gados samierinājies ar trim bronzas medaļām un vienu sudrabu).  Trešajā vietā šogad Valters Reneslācis (OK Ogre), kurš finišēja nepilnas deviņas minūtes vēlāk.

Dāmu konkurencē elites grupā 14.1 km garajā distancē uzvaru izcīnīja titulētā Latvijas orientieriste Aija Skrastiņa (Briksnis SK), kura savulaik 2011. gadā pasaules čempionātā garajā distancē izcīnīja augsto 9. vietu. Viņa šogad Braslas upes ielejas gravās un brikšņos uzrādīja rezultātu 114 minūtes un 26 sekundes, bet 22 sekundes vēlāk finišēja un otro vietu ieņēma Laura Savicka (OK Azimuts). Bronzas medaļu izcīnīja Ieva Rukšāne (OK Kāpa).

Jānis Bergs sacīja:
    Austri! Es nezinu, kā ir tagad, bet kādreiz Latvijā par OS pagarināto distanci sauca arī par OS maratonu. Praktiski nav iespējams iekārtot tādu OS distanci, kura būtu precīzi 42, 195 km gara un lai 100% visi orientieristi noskrietu tieši šādu garumu un ne metru vairāk vai mazāk. Kā arī IOF statūti un noteikumi neaizliedz nacionālajām federācijām noteikt savus kritērijus un rīkot iekšējā līmeņa sacensības pēc saviem noteiktajiem kritērijiem. Protams PČ, EČ un citas IOF līmeņa (t.i. Pasaules vai Eiropas kausi vai citas šī līmeņa Ranga sacensības) attiecīgajā valstī ir jārīko pēc IOF noteikumiem. Taču vienlaikus, ja nacionālajai federācija uzskata par vajadzīgu, drīkst veikt arī paralēlo vērtējumu pēc Nacionālās federācijas kritērijiem un veikt atsevišķu apbalvošanu. Vismaz agrāk šādi nosacījumi bija. Kā ir tagad, es nezinu, jo par O'skrējienu, O'slēpojumu un Velo-O neesmu pētījis tāpēc, ka man tagad pietiekoši daudz problēmu jārisina par Taku-O disciplīnu un nav laika iedziļināties citās jomās. Ja kāds zina kaut ko vairāk, tad lūdzu padalīties šeit ierakstot, papildinājumus vai manis teiktā labojumus.
    Jāni, mans komentārs bija par to, ka rakstā sākotnēji bija rakstīts "Aija Skrastiņa 2011.gadā pasaules čempionātā pagarinātajā distancē izcīnīja...". Runa bija par šo neprecizitiāti. Tagad tā jau ir labota.
  • 02.10.2019 11:54
    Jānis Bergs
    9642
    02.10.2019 00:59
    Austris Krastiņš sacīja:
    Vai tiešām Pasaules Čempionātā ir tāda pagarinātā distance? Līdz šim biju dzirdējis par šādām meža distancēm: * Vidējā (Middle) * Garā (Long) * Stafete (Relay)
    Austri!
    Es nezinu, kā ir tagad, bet kādreiz Latvijā par OS pagarināto distanci sauca arī par OS maratonu. Praktiski nav iespējams iekārtot tādu OS distanci, kura būtu precīzi 42, 195 km gara un lai 100% visi orientieristi noskrietu tieši šādu garumu un ne metru vairāk vai mazāk.
    Kā arī IOF statūti un noteikumi neaizliedz nacionālajām federācijām noteikt savus kritērijus un rīkot iekšējā līmeņa sacensības pēc saviem noteiktajiem kritērijiem.
    Protams PČ, EČ un citas IOF līmeņa (t.i. Pasaules vai Eiropas kausi vai citas šī līmeņa Ranga sacensības) attiecīgajā valstī ir jārīko pēc IOF noteikumiem.
    Taču vienlaikus, ja nacionālajai federācija uzskata par vajadzīgu, drīkst veikt arī paralēlo vērtējumu pēc Nacionālās federācijas kritērijiem un veikt atsevišķu apbalvošanu.
    Vismaz agrāk šādi nosacījumi bija. Kā ir tagad, es nezinu, jo par O'skrējienu, O'slēpojumu un Velo-O neesmu pētījis tāpēc, ka man tagad pietiekoši daudz problēmu jārisina par Taku-O disciplīnu un nav laika iedziļināties citās jomās.
    Ja kāds zina kaut ko vairāk, tad lūdzu padalīties šeit ierakstot, papildinājumus vai manis teiktā labojumus.
  • 02.10.2019 09:23