Ziņas - Latvijas Orientēšanās nakts 2019 pulcē vairāk kā pusotru tūkstoti dalībnieku ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.jūlijs /
Maruta, Alda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas Orientēšanās nakts 2019 pulcē vairāk kā pusotru tūkstoti dalībnieku

  28.09.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  Jau trešo gadu Eiropas sporta nedēļas ietvaros Latvijas Orientēšanās federācija visiem aktīvās atpūtas interesentiem sarūpēja neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu – Latvijas orientēšanās nakti, kur 11 Latvijas pilsētās un novados bez maksas varēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā.

  Rogainings ir viens no orientēšanās sporta veidiem, kur komandu (2 līdz 5 dalībnieku sastāvā) uzdevums ir noteiktā kontrollaikā pašu izvēlētā secībā apmeklēt kontrolpunktus, ar mērķi savākt pēc iespējas lielāku ieskaites punktu summu. Kontrolpunkti izvietoti plašā apvidū, un tiem ir dažādas vērtības, tāpēc rezultātu izšķir ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī stratēģija – komandas izvēlētais maršruts.

  Latvijas orientēšanās naktī, kas šoreiz notika 27. septembra vakarā, ap 1600 dalībnieku Talsos, Vecumniekos, Liepājā, Limbažos, Olainē, Cēsīs, Daugavpilī, Tukumā, Salaspilī, Siguldā un Rīgā devās trīs stundu ilgās rogaininga sacensībās. Starp dalībniekiem bija gan pieredzējuši orientieristi, gan ģimenes ar maziem bērniem, un daudzi šajā vakarā orientēšanās sporta burvību izbaudīja pirmo reizi. 

  Vislielākais dalībnieku skaits bija Rīgā, kur uz starta Daugavas stadionā stājās teju ap 300 orientēšanās sporta entuziastiem no 102 komandām. Purvciema, Teikas un Biķernieku meža apvidus vislabāk padevās Guntim Šmaukstelim un Miķelim Zumbergam no komandas „Krūšu inspekcija”, kuri spēja apmeklēt visus kontrolpunktus, tā jau otro gadu pēc kārtas Rīgā uzvarot absolūtajā vērtējumā.

   

  Absolūtie uzvarētāji visās pilsētās:

  Rīga – „Krūšu inspekcija”

  Cēsis – „Kas ir rogainings?” 

  Sigulda – „Paturi aliņu”

  Salaspils – „OK Ogre&Teku Taku”

  Daugavpils – „Losi” 

  Olaine – „Purva malēji” 

  Talsi – „Bratuki” 

  Tukums – „Wanamore”

  Vecumnieki – „Eu, kas te jādara?” 

  Limbaži – „Limbaži skrien” 

  Liepāja – „Vitamīni”

   

  Visi rezultāti pieejami mājaslapā http://rogaining.lv/onakts/

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Bergs
  Jau labu laiku pirms 27.septembra jeb pirms Latvijas orientēšanās nakts (turpmāk tekstā "LON") notikuma bija informēta gan viena otra LOF amatpersona, gan arī visa orientieristu sabiedrība, ka LON notiks arī Ventspilī ar skanīgu nosaukumu "Mēnesnīcas taka'2019" Taku-O disciplīnas Pre-O distancē.
  Pasākums bija sekmīgi norisinājies.
  Protams nevaram dižoties ar lielo dalībnieku skaitu, jo tieši tajā laikā Tukumā negaidīti notika cits nopietns sporta pasākums invalīdiem, kurā piedalījās daudzi Paralimpiskie orientieristi.
  Diemžēl šajā rakstā, kur ir atspoguļotas LON notikumu vietas nav pieminēta Ventspils :(((
  Laikam jau vēl joprojām LOF sabiedrisko attiecību daļai un iespējams, ka arī dažai labi amatpersonai nav vēlēšanās Taku-O uzskatīt par nopietnu orientēšanās sporta disciplīnu???

  Iesaku apmeklēt:https://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=3207&t=Vislatvijas-orientesanas-nakts-2019

Atlikušo zīmju skaits:

0,034877777099609