Ziņas - Sandra Grosberga un Timo Silds kļūst par Latvijas čempioniem orientēšanās sportā vidējā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

1.jūnijs /
Mairita, Bernedīne, Biruta
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sandra Grosberga un Timo Silds kļūst par Latvijas čempioniem orientēšanās sportā vidējā distancē

  07.09.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Krāslavas novada Tartaka mežos noskaidroti Latvijas čempioni orientēšanās sportā vidējā distancē. Elites grupā sievietēm titulu aizstāvēja Sandra Grosberga, savukārt vīriem nu jau par trīskārtējo Latvijas čempionu šajā distancē kļuva igaunis Timo Silds.

  Sacensībās piedalījās pēdējos gados lielākais dalībnieku skaits – uz starta izgāja 667 orientieristi visās vecuma grupās kopā, tostarp arī sportisti no Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas. Vissīvākā cīņa par uzvaru bija vīru elites grupā, kur 32 dalībnieku konkurencē uzvarēja 2011. un 2012. gada Latvijas čempions šajā distancē, Igaunijas izlases līderis, pasaules ranga 11. vietā esošais Timo Silds, kurš pārstāv Latvijas klubu „Alūksne-Ape OK”.

  Timo Silds 6.2 km garo distanci veica 31 minūtē un 53 sekundēs, un tikai par 18 sekundēm viņam zaudēja šī brīža labākais Latvijas orientierists Rūdolfs Zērnis no „Saldus OK”, bet trešajā vietā vēl viens Latvijas izlases dalībnieks - Artūrs Pauliņš no kluba „Azimuts OK”, kurš uzvarētājam piekāpās par 2 minūtēm un 36 sekundēm.

  Timo Silds atzina, ka trešais Latvijas čempionāta tituls viņam nācis grūti. „Redzot, cik blīvi rezultāti, tad – jā! Cīņa par sekundēm bija uz katru kontrolpunktu. Etapi nebija gari, tāpēc bija grūti kļūdīties, galvenais bija noturēt pareizu virzienu. Protams, Igaunijas čempionam būt ir labāk, taču arī Latvijas čempiona tituls ir garšīgs!” pēc uzvaras izteicās Timo Silds, kura tēvs ir savulaik viens no labākajiem orientieristiem pasaulē Sikstens Silds, bet māte – Latvijas orientieriste Sarmīte Silda.

  Savukārt Rūdolfs Zērnis atzina: „Dažas kļūdas bija distances plānošanā, kad izvēlējos sliktāko variantu ceļā uz kontrolpunktiem. Bet fiziski jutos labi. Par zaudējumu Timo Sildam īpaši nepārdzīvoju, jo viņš ir pasaules TOP līmeņa sportists, arī nesen notikušajā pasaules čempionātā Norvēģijā izcīnīja 13. vietu, tāpēc nav kauns tādam sportistam zaudēt tikai pāris sekundes. Šobrīd primārais man ir sagatavoties Pasaules kausa posmam Šveicē, kas notiks septembra beigās, un jūtu, ka esmu labā formā.”

  Dāmām elites grupā pārliecinoši uzvarēja un pagājušā gada čempiones titulu aizstāvēja Sandra Grosberga. „Meridiāns-CPSS-Pārgauja” kluba pārstāve 5.1 km garo distanci veica 31 minūtē un 58 sekundēs, un otrās vietas ieguvēju, pieredzes bagāto orientēšanās sporta meistari, četrkārtējo Latvijas čempioni vidējā distancē Aiju Skrastiņu apsteidza par septiņām minūtēm un 13 sekundēm. Skrastiņai šī ir ceturtā sudraba medaļa Latvijas čempionātā vidējā distancē, savukārt 2016. gada čempione Irita Puķīte šoreiz tika pie bronzas medaļas.

   „Protams, labāk var vienmēr,” pēc finiša izteicās Latvijas čempione Sandra Grosberga, izsakot atzinību par interesanti un labi sastādītu distanci: „Bija vairāki varianti, kā izvēlēties pareizo ceļu uz kontrolpunktiem, un uz dažiem pieļāvu mazas kļūdiņas tieši pareizā maršruta izvēlē. Taču kopumā par savu sniegumu esmu apmierināta. Vai cīņa bija sīva? Ne gluži, jo distancē panācu vairākas konkurentes. Tas man deva papildus stimulu un palīdzēja vairāk koncentrēties nepielaist kļūdas, lai viņas mani nepanāktu.”

  Svētdien tajā pašā apvidū notiks Latvijas čempionāts stafetēs, kur sacensībām pieteikušās 189 komandas. Līdz šim titulētākā komanda elites grupā M21 ir Timo Silda pārstāvētais klubs „Alūksne-Ape”, kas sešas reizes triumfējis elites grupā M21. Savukārt elites grupā dāmām Sandras Grosbergas pārstāvētā komanda „Meridiāns-CPSS-Pārgauja” uzvarējusi trīs gadus pēc kārtas.

  Latvijas čempionāta vidējā distancē rezultāti šeit: http://lc.lof.lv/latvijas-orientesanas-cempionats-videja-distance-2019/ 

  Video atskats: https://www.youtube.com/watch?v=c5eK9XFqlzI&t=2s

Atlikušo zīmju skaits:

0,043053865432739