Ziņas - Pasaules čempionātā stafetē Latvijas orientieristiem devītā vieta ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.februāris /
Kintija, Kora
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pasaules čempionātā stafetē Latvijas orientieristiem devītā vieta

  18.08.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 6 komentāri

  Ar Latvijas vīriešu komandas izcīnīto devīto vietu Norvēģijā beidzies pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Latvijas sieviešu komanda stafetē izcīnīja 13. vietu.

  Vīriem uz starta izgāja 36 komandas un jau pirmajā etapā par pārsteigumu parūpējās Austrālijas orientierists Henrijs Maknultijs, kurš stafetes maiņu nodeva vienlaicīgi ar somu Aleksi Niemi. Trešajā vietā čehs Pavels Kubats, bet aiz viņa – baltkrievs Andrejs Salins.


  Latvijas komandā pirmo etapu veica Mārtiņš Sirmais, kurš aizvietoja garajā distancē traumu guvušo Artūru Pauliņu. 2006. un 2008. gada Eiropas čempionāta sudraba medaļnieks Sirmais stafeti nodeva 2012. gada pasaules čempionam Edgaram Bertukam, esot 12. vietā un līderim zaudējot tikai nieka 14 sekundes.
  Bertuks otrajā etapā pakāpās par divām pozīcijām, tikmēr pārliecinoši savu distanci veica jau divas zelta medaļas šajā čempionātā izcīnījušais norvēģis Olafs Lundanes, kurš par 33 sekundēm apsteidza somu Elisasu Kukku, bet trešais maiņu nodeva zviedrs Emīls Svensks. Latvijas komanda pirms Rūdolfa Zērņa došanās pēdējā etapā pirmajai vietai zaudēja jau 3 minūtes un 53 sekundes, taču Rūdolfam neizdevās iekļūt pirmajā sešiniekā – viņš Latvijai izcīnīja 9. vietu.

  Zelta medaļu ieguva Zviedrija, kā pārstāvis Gustavs Bergmans pēdējā etapā bija vislabākais, par 1,34 minūtēm apsteidzot somu Miku Kirmulu, bet bronzas medaļu Francijai sarūpēja tās līderis Lukas Basets. Latvija uzvarētājiem zaudēja 7 minūtes 35 sekundes.

  Sievietēm stafetē uz starta stājās 30 komandas, un no Latvijas izlases pirmajā etapā devās Līga Valdmane. Visātrāk 4,5 km distanci veica zviedriete Līna Stranda, kura par 44 sekundēm apsteidza titulēto šveicieti Sabīni Hausvirtu, bet trešā stafeti nodeva Anastasija Rudņeva no Krievijas, kura no līderes atpalika par 45 sekundēm. Līga Valdmane stafeti Laurai Vīķei nodeva, esot 13. pozīcijā un zaudējot četras minūtes un 10 sekundes. Laura pakāpās par vienu vietu, bet no otrā etapa līderes, jaunās orientēšanās talanta juniores Simonas Eiberzoldas no Šveices, kura spēja par sešām sekundēm apsteigt šī brīža orientēšanās zvaigzni Tūvi Aleksandersoni, atpalika jau par 9 minūtēm un 18 sekundēm.
  Pēdējā etapā, tikai finiša taisnē apskrienot šveicieti Jūliju Džeikobu, zelta medaļu Zviedrijai izcīnīja Karolīna Olsone, bet pieredzējusie Krievijas orientieriste Natālija Gemplere saglabāja savai valstij bronzas medaļu. Tikmēr no Latvijas komandas trešo etapu veikusī Sandra Grosberga finišēja 13.vietā – Latvijas komanda uzvarētājām zaudēja 12 minūtes un 18 sekundes.


  Visa informācija par sacensībām pieejama Pasaules čempionāta oficiālajā mājaslapā https://woc2019.no/en/

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Sandra Grosberga
  Gribētu vienkārši pateikt paldies Jurim, kurš piekrita čempionāta laikā kaut ko uzrakstīt, citādāk šeit vispār neviena ziņa nebūtu parādījusies. Un mūsu komentārus tāpat pēc stafetes neviens nebūtu dabūjis.
  Andis Ozols
  Ar to Jūlijas uzvārda latviskošanu tiešām ir mazliet pārcenties raksta autors/e. Jakob ta arī izrunā Jakoba, bet Jacob gan varētu kā Džeikoba izrunāt.
  Bet šis teikums ir vnk pērle, lasot vairākas reizes, acis var izmežģīt :)
  ''Laura pakāpās par vienu vietu, bet no otrā etapa līderes, jaunās orientēšanās talanta juniores Simonas Eiberzoldas no Šveices, kura spēja par sešām sekundēm apsteigt šī brīža orientēšanās zvaigzni Tūvi Aleksandersoni, atpalika jau par 9 minūtēm un 18 sekundēm.''
  1,34 minūtēm un Gemplerei nepiesiesimies, jo vismaz jāsaka paldies arī par šādu sausu statistikas rakstu (bez sportistu komentāriem) tiem kuri paši nesekoja līdzi (iespējams arī raksta autors) Pasaules čempim.
  Gunta Lebedoka
  Tiešām interesanti, kā Šveices (tātad vācisku) sportistes vārdu var pamanīties transkribēt gan ar "J", gan ar "Dž". Maz ticams, ka komentētāji tā būtu teikuši. Bet nu vārdu salikums "jaunās orientēšanās talanta juniores" liecina par īpašām spējām latviešu valodā. Vai patiesi cilvēki nespēj kaut vienreiz pārlasīt to, ko publicē LOF lapā oficiāli?
  Juris Kokins
  Varbūt sākumā iemācīties pareizi rakstīt latviešu valodā pašam?
  Arnis Saltums
  Nevaidzetu Latviskot vārdus ārzemnieku uzvārdus ????‍♂️????‍♂️

Atlikušo zīmju skaits:

0,0328209400177