Ziņas - Latvijas orientieristi pasaules čempionāta vidējā distancē ārpus pirmā divdesmitnieka ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

LOF sabiedrisko attiecību daļa | 4 komentāri

Pasaules čempionātā orientēšanās sportā Sarpsborgas pilsētā Norvēģijā noslēgušās sacensības vidējā distancē. Kaut Latvija bija viena no sešām valstīm, kam visi sportisti kvalificējās finālam (pat mājinieki norvēģi nestartēja pilnā sastāvā), nevienam no mūsu orientieristiem neizdevās iekļūt pirmajā divdesmitniekā.

Sievietēm bija jāpieveic 5,5 km gara distance un cīņa par uzvaru bija ļoti, ļoti sīva un aizraujoša. Titulētā zviedru orientēšanās zvaigzne Tūve Aleksandersone tika pie otrās zelta medaļas šajā čempionātā, jo tikai par nieka piecām sekundēm apsteidza juniori, pasaules čempionāta debitanti Simonu Eberzoldu no Šveices, kura garajā distancē pirms divām dienām izcīnīja bronzas medaļu. Tūve Aleksanderosne distanci veica 40 minūtēs un 28 sekundēs, un ar šo uzvaru revanšējās par totālo neveiksmi pagājušā gada pasaules čempionātā Siguldā, kad viņa apmaldījās Velnalas gravās un izstājās. Šī zviedrietei ir jau devītā zelta medaļa pasaules čempionātos. Savukārt bronzu dalīja krieviete Natālija Gemperle un somiete Venla Harju, kuras līderei zaudēja minūti un 45 sekundes.

No latvietēm visātrākā bija Sandra Grosberga, kurai neizdevās uzlabot pagājušā gadā izcīnīto 17. vietu – viņa, no uzvarētājas atpaliekot par septiņām minūtēm, finišēja 29. vietā. 33. vieta Līgai Valdmanei ( 08:43), bet Laura Vīķe uzrādīja 37. rezultātu, no līderes atpaliekot par 10 minūtēm un 23 sekundēm.

Arī vīriem vidējā distancē triumfēja garās distances čempions - norvēģis Ūlavs Lundaness -, kurš sešus kilometrus veica 34 minūtēs un 18 sekundēs, izcīnot savu desmito zelta godalgu pasaules čempionātos. Viņš par 11 sekundēm apsteidza zviedru Gustavu Bergmanu, kurš tika pie savas septītās medaļas. Bronzu izcīnīja vēl viens Norvēģijas sportists, trīskārtējais pasaules čempions stafetēs Magne Dēli, kuram šī ir pirmā godalga individuālajā distancē.

No Latvijas sportistiem labu sniegumu demonstrēja Rūdolfs Zērnis, kurš pērn pasaules čempionātā Latvijā vidējā distancē finišēja 23.vietā, bet šoreiz pakāpās pozīciju augstāk, uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 27 sekundes. Diemžēl tikai nieka 14 sekundes pietrūka, lai Rūdolfs iekļūtu labāko divdesmitniekā. Vēl 2006. un 2008. gada Eiropas čempionāta sudraba medaļnieks Mārtiņš Sirmais ierindojās 34. pozīcijā, finišējot sešas ar pusi minūtes pēc līdera, savukārt īstu varoņdarbu paveica Artūrs Pauliņš, kurš pirms divām dienām garajā distancē guva potītes un acs traumu, taču spēja iziet uz startu un finišēja 49. vietā ( 12:45).

Pasaules čempionāts noslēgsies rīt ar aizraujošajām sacensībām stafetēs. Starts sievietēm pulksten 17:20, un Latvijas izlasi pārstāvēs Sandra Grosberga, Līga Valdmane un Laura Vīķe, savukārt vīri uz starta stāsies pulksten 19:30. Latvijas komandā – Rūdolfs Zērnis, Artūrs Pauliņš un Edgars Bertuks. Atgādinām, ka pērn mūsu dāmas finišēja septītās, bet vīri vēl divus kilometrus līdz finišam atradās līderpozīcijās un tikai ļoti sīvā cīņā nācās samierināties ar astoto vietu.

Visa informācija par sacensībām pieejama Pasaules čempionāta oficiālajā mājaslapā: https://woc2019.no/en/

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  • 21.08.2019 12:39
    Kristīne Bertuka
    Un Simona Aebersold vairs nav juniore, bet pirmo gadu skrien elitē, kas, protams, nemazina faktu, ka viņa noskrēja satriecoši spēcigi visās trīs distancēs. ;)
  • 20.08.2019 10:53
    Andis Ozols
    9621
    20.08.2019 07:25
    Juris Vaidakovs sacīja:
    Tūvei Aleksandersonei pērn netika rezultāts ieskaitīts, jo pēc 2 lielām kļūdām viņa nepaņēma vienu punktu. Un kā vēlāk pati preses konferencē atklāja, pēc šīs neveiksmes izstājās, taču treniņu nolūkos veica distanci līdz galam. https://www.woc2018.lv/resultsWOC/7.08/results/Results - Women.pdf
    Juri, starp izstāšanos un rezultāta neieskaitīšanu ir fiezgan liela atšķirība! Tie burtiņi DSQ, MP, DNF, RTD tomēr kaut ko arī nozīmē ;)
  • 20.08.2019 07:25
    Juris Vaidakovs
    9620
    20.08.2019 02:55
    Andis Ozols sacīja:
    Startēt ar traumu jau nu galīgi nav varoņdarbs, atceroties ka pagājušā gada Pasaules Čempionātā Siguldā Artūrs ar salīdzinoši vieglāku ''traumu'' neizgāja uz starta. Un ja raksta autors pats neseko līdzi Pasaules Čempionātiem, tad vismaz rūpīgāk var ieskatīties rezultātos, lai nav jāraksta pilnīgas muļķības par Tūvi. Viņa Siguldā neizstajās un šogad uzvarēja ar rezultātu 38:20 nevis 40 minūtes un 28 sekundes.
  • 20.08.2019 02:55
    Andis Ozols
    Startēt ar traumu jau nu galīgi nav varoņdarbs, atceroties ka pagājušā gada Pasaules Čempionātā Siguldā Artūrs ar salīdzinoši vieglāku ''traumu'' neizgāja uz starta.
    Un ja raksta autors pats neseko līdzi Pasaules Čempionātiem, tad vismaz rūpīgāk var ieskatīties rezultātos, lai nav jāraksta pilnīgas muļķības par Tūvi. Viņa Siguldā neizstajās un šogad uzvarēja ar rezultātu 38:20 nevis 40 minūtes un 28 sekundes.