Ziņas - Orientierists Rūdolfs Zērnis pasaules čempionātā izcīna 17. vietu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.novembris /
Anda, Andīna
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Orientierists Rūdolfs Zērnis pasaules čempionātā izcīna 17. vietu

  15.08.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  Pasaules čempionātā orientēšanās sportā, kas šajā nedēļā notiek Sarpsborgas pilsētā Norvēģijā, trešdien noskaidroti šī gada izcilākie sportisti garajā distancē. No Latvijas sportistiem labāko rezultātu uzrādīja Rūdolfs Zērnis, kurš izcīnīja 17. vietu, savukārt Sandra Grosberga finišēja 24. vietā. Nākamās sacensības pasaules čempionātā notiks piektdien, 16. augustā, kad medaļas tiks izcīnītas vidējā distancē.

  Šogad pasaules čempionāts notiek jaunā formātā, kas paredz, ka garajā distancē dalībnieku skaitu no katras valsts nosaka pēc divīzijām, kurās valstis ierindojas pēc iepriekšējo divu gadu pasaules čempionātu rezultātiem. Latviju varēja šajās distancē pārstāvēt tikai divi vīrieši un trīs sievietes.

  Vīru konkurencē uz starta stājās 78 dalībnieki, un vairāk nekā 16 kilometru garo distanci visātrāk veica un savu devīto zelta medaļu kaklā kāra titulētais norvēģis Ūlavs Lundaness, kuram šis ir sestais pasaules čempiona tituls garajā distancē. Viņš finišēja pēc stundas, 30 minūtēm un deviņām sekundēm, par minūti un 39 sekundēm apsteidzot tautieti - šo sacensību debitantu, 2019. gada pasaules junioru čempionāta absolūto uzvarētāju Kasperu Foseru. Bronzas medaļu ieguva pērn Rīgā pasaules čempiona titulu sprintā izcīnījušais šveicietis Daniels Hubmans, kuram šī ir jau 27. pasaules čempionāta medaļa karjerā. Hubmans no uzvarētāja atpalika nepilnām trim minūtēm.

  Tikmēr karjeras labāko rezultātu pasaules čempionātā uzrādīja Rūdolfs Zērnis, kurš 2017. gadā Igaunijā garajā distancē finišēja 23. vietā, bet šogad viņam 17. labākais rezultāts, uzvarētājam zaudējot desmit minūtes un 31 sekundi. Savukārt Artūram Pauliņam neizdevās atkārtot 2017. gadā pasaules čempionātā uzrādīto 20. vietu – viņam šoreiz 32. rezultāts, par nepilnām 20 minūtēm atpaliekot no uzvarētāja.

  Dāmām nepilnu 12 kilometru garajā distancē devās 69 sportistes, un visai pārliecinoši triumfēja zviedriete Tūve Aleksandersone, kura par pasaules čempioni garajā distancē kļuva ceturto gadu pēc kārtas un izcīnīja savu nu jau astoto zelta medaļu. Viņa otro vietu izcīnījušo tautieti Līnu Strandu apsteidza ar pamatīgu pārsvaru - sešām minūtēm un 16 sekundēm, bet trešā vieta pasaules čempionāta debitantei šveiciete Simonai Eberzoldai.

  No latvietēm vislabāk nostartēja Sandra Grosberga, kura arī var lepoties ar karjeras labāko rezultātu pasaules čempionātā garajā distancē. Pērn Latvijā viņa finišēja 33. vietā, bet šoreiz Sandrai augstā 24. vieta, uzvarētājai zaudējot nepilnas 20 minūtes. Arī Līga Valdmane, kuras līdz šim labākais rezultāts bija 2017. gadā iegūta 38. vieta, uzlabojusi savu sniegumu – viņai 35. vieta, uzvarētājai zaudējot 24 minūtes. Kaunā nav kritusi arī Latvijas izlases debitante, juniore Signe Sirmā, kura ieņēma 55. vietu, finišējot nepilnas 44 minūtes aiz uzvarētājas. 

  Pēc finiša Sandra Grosberga atzina: „Izpildīju minimālo mērķi un izlaboju savu iepriekšējā gada rezultātu par 10 vietām, taču nenoskrēju ne tuvu savām spējām. Fiziski jutos pieņemami, bet izvēlējos daudzus sliktus ceļa variantus un pieļāvu arī dažas kļūdas. Desmitnieks gan tāpat būtu bijis neaizsniedzams šodien, bet varēju būt tuvu tam. Protams, es šeit aizvadīju tikai nepilnas nedēļas nometni maijā, kas šajā apvidū ir par maz.”

  Nākamās sacensības pasaules čempionātā notiks piektdien, 16. augustā, kad medaļas tiks izcīnītas vidējā distancē, kur finālam kvalificējās visi seši Latvijas sportisti, kas bija pieteikti startam – Rūdolfs Zērnis, Artūrs Pauliņš, Mārtiņš Sirmais, Sandra Grosberga, Laura Vīķe un Līga Valdmane.

   

  Par pasaules čempionātu orientēšanās sportā WOC2019

  Pasaules čempionātā Norvēģijā pieteikušies 298 sportisti no 49 valstīm. Sacensības notiek skarbā un fiziski smagā apvidū, kur dalībniekiem jāorientējas caur dažāda izmēra un skrienamības purviem, klintīm, stāvām nogāzēm ar augstiem mellenājiem un viršiem. 

  Latvijas izlase pasaules čempionātā startē ar astoņiem orientieristiem. Vīriešiem visās trīs distancēs startēs Artūrs Pauliņš un Rūdolfs Zērnis, kuriem stafetē pievienosies Latvijas izlases veterāns - 2012. gada pasaules čempions un divkārtējais bronzas laureāts Edgars Bertuks. Savukārt cits veterāns - 2006. un 2008. gada Eiropas čempionāta sudraba medaļnieks Mārtiņš Sirmais - startēs vidējā distancē.

  Sievietēm Sandra Grosberga un Līga Valdmane skries visās distancēs – vidējā, garā un stafetē, savukārt Laura Vīķe startēs vidējā distancē un stafetē, bet izlases debitante Signe Sirmā, kura šogad pasaules junioručempionātā vidējā distancē finišēja augstajā 18. vietā, parādīs spēkus garajā distancē.

   

  Pasaules čempionāta programma: 

  1. augusts - vidējās distances kvalifikācija
  2. augusts - garā distance
  3. augusts - vidējās distances fināls
  4. augusts – stafete

  Visās sacensību dienās būs pieejami tiešsaistes rezultāti un GPS sekošana, kā arī televīzijas tiešraide. Vidējās distances kvalifikācijā darbosies bezmaksas tiešraide tikai no arēnas, savukārt no visām fināla sacensībām un stafetes būs pieejama pilna servisa tiešraide. 

  Visa informācija par sacensībām pieejama Pasaules čempionāta oficiālajā mājaslapā https://woc2019.no/en/ 

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 20.08.2019 02:38
  Andis Ozols
  ''Kaunā nav kritusi arī Latvijas izlases debitante, juniore Signe Sirmā, kura ieņēma 55. vietu, finišējot nepilnas 44 minūtes aiz uzvarētājas.''
  Varēja kaut kā smukāk šo faktu pasniegt ;)

Atlikušo zīmju skaits:

0,036962985992432