Ziņas - Latvijas izlase startēs Pasaules čempionātā Norvēģijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

29.janvāris /
Valērijs, Aivars
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas izlase startēs Pasaules čempionātā Norvēģijā

  09.08.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 3 komentāri

  No 12. līdz 17. augustam Norvēģijas dienvidos, Sarpsborgas pilsētā tiks noskaidroti 2019. gada pasaulē labākie orientieristi. Šis čempionāts būs īpašs, jo pirmoreiz godalgas tiks sadalītas tikai meža distancēs.

  Pasaules čempionāts (PČ) šogad izaicinās ar skarbu un fiziski smagu apvidu Ostfoldas apriņķī, kur dalībniekiem būs jānavigē caur dažāda izmēra un skrienamības purviem, klintīm, stāvām nogāzēm ar augstiem mellenājiem un viršiem. Tam līdzīga Latvijā prakstiski nekā nav, taču lielākā daļa izlases dalībnieku ir aizvadījuši treniņnometnes Norvēģijā un iepazinušies ar apvidus īpatnībām.

   

  Izlases sastāvs:

  Sandra Grosberga - vidējā, garā, stafete

  Līga Valdmane - vidējā, garā, stafete

  Laura Vīķe - vidējā, stafete

  Signe Sirmā - garā

   

  Artūrs Pauliņš - vidējā, garā, stafete

  Rūdolfs Zērnis - vidējā, garā, stafete

  Edgars Bertuks - stafete

  Mārtiņš Sirmais - vidējā

   

  Pirms gada Latvijā aizvadītais Pasaules čempionāts orientēšanās sportā bija pēdējais tradicionālajā formātā, ietverot gan sprintus, gan meža distances. Nākamnedēļ Norvēģijā pasaules čempionu tituli tiks izcīnīti garajā un vidējā distancē, kā arī stafetē. Formāta maiņas dēļ tiek atgriezta arī vidējās distances kvalifikācija, tāpēc visām valstīm šajā distancē ir trīs starta vietas gan vīriešiem, gan sievietēm. Garajā distancē vietu skaitu joprojām nosaka pēc divīzijām, kurās valstis ierindojas pēc iepriekšējo divu gadu PČ rezultātiem, tādēļ garākajā distancē Latviju pārstāvēs divi vīrieši un trīs sievietes. Latvijas izlase uz Norvēģiju dosies 10. augustā, taču pirmie starti paredzēti 13. augustā. 

  Čempionāta programma: 

  13. augusts - vidējās distances kvalifikācija

  14. augusts - garā distance

  16. augusts - vidējās distances fināls

  17. augusts - stafete

  Visās sacensību dienās būs pieejami tiešsaistes rezultāti un GPS sekošana, kā arī televīzijas tiešraide. Vidējās distances kvalifikācijā darbosies bezmaksas tiešraide tikai no arēnas, savukārt no visām fināla sacensībām un stafetes būs pieejama pilna servisa tiešraide. Biļete visām čempionāta dienām maksās 10 eiro un to varēs iegādāties šeit: https://orienteering.sport/event/world-orienteering-championships/welcome/#current 

  Visa informācija par sacensībām pieejama Pasaules čempionāta oficiālajā mājaslapā https://woc2019.no/en/ 

  Izlases galvenā trenera Jāņa Ozoliņa komentāri par izlases gatavību "Sportacentrs.com" intervijā http://sportacentrs.com/orientesanas/08082019-latvijas_orientesanas_izlase_pc_atkal_cer 

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Austris Krastiņš
  Varētu jau gan teikt, ka savā ziņā šogad Pasaules čempionāts tieši atgriezās pie "tradicionālā" formāta (ciktāl tas attiecas uz nepāra gadiem), jo no pirmā čempionāta 1966.gadā līdz 1999.gadam PČ bija tikai meža distances.

  Iesaku apmeklēt:https://en.wikipedia.org/wiki/World_Orienteering_Championships#Format

  Kristīne Bertuka
  Malači! Bija prieks sekot līdzi :)

  Iesaku apmeklēt:http://woc2019.no

  Karlis Osis
  Apsveicu mūsējos! Izskatās, ka visi kvalificējušies finālam!

  Iesaku apmeklēt:http://woc2019.no

Atlikušo zīmju skaits:

0,14291596412659