Ziņas - Latvijas orientieristi pasaules veterānu čempionātā izcīna vēl trīs zelta medaļas! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.novembris /
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas orientieristi pasaules veterānu čempionātā izcīna vēl trīs zelta medaļas!

  12.07.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar sacensībām garajā distancē Lilastē pie Garezeriem noslēdzies pasaules veterānu čempionāts orientēšanās sportā, kas pulcēja vairāk nekā 3500 sportistus no 41 pasaules valsts. Latvijas orientieristi šodien izcīnīja piecas godalgas, līdz ar to šajā čempionātā Latvija var lepoties ar 13 medaļām, no kurām piecas ir augstākā kaluma!

  W65 grupā arī garajā distancē nepārspēta izrādījās Latvijas orientēšanās sporta leģenda Alīda Ābola, kura savai 1989. gadā izcīnītajai bronzas medaļai pasaules čempionā elitē nu pievienojusi jau sesto zeltu veterānu čempionātā! Viņa teju 4800 metru garo distanci veica 39 minūtēs un 26 sekundēs, otrās vietas ieguvēju zviedrieti Kristinu Hjertsoni apsteidzot par astoņām minūtēm!

  Savu pirmo zelta medaļu veterānu čempionātā beidzot izcīnīja Latvijas izlases orientieriste Irita Puķīte, kura līdz šim varēja lepoties ar trim sudraba medaļām, no kurām vienu viņa ieguva pirms divām dienām vidējā distancē. Irita triumfēja W45 grupā, kur cīņa par goda pjedestāla augstāko pakāpienu bija ļoti, ļoti sīva – otrās vietas ieguvēju Kirti Rebani no Igaunijas latviete apsteidza par 17 sekundēm, bet somieti Ivonnu Gunellu, kura uzvarēja vidējā distancē – par 22 sekundēm. Jāatzīmē, ka ceturtā vieta no līderu trijnieka atpalika par četrām minūtēm.

  Savu otro zelta medaļu un trešo uzvaru (sprinta sacensībās Vecrīgā distancē neparedzētu šķēršļu dēļ lielākajai daļai grupu rezultāti oficiāli netiek ieskaitīti) pasaules veterānu čempionātā izcīnīja Jānis Krūmiņš, kurš šajās sacensībās šogad debitēja, startējot M40 grupā.

  W50 grupā Ilze Lapiņa atkal piekāpās tikai vidējās distances uzvarētājai somietei Sirrai Toivonenai, un godam izcīnīja savu otro sudraba medaļu šajā pasaules veterānu čempionātā, par 23 sekundēm apsteidzot trešās vietas ieguvēju Marī Morlonu no Francijas. Sudrabs arī Mārai Plaudei W70 grupā. Mūsu veterāne tikai par 38 sekundēm zaudēja zviedrietei Brittai Erikssonei.

  Jāatzīmē arī citi Latvijas orientieristu sniegumi pasaules veterānu čempionāta garajā distancē. M40 grupā Toms Veits, kurš pirms divām dienām vidējā distancē palika ceturtajā vietā, arī šoreiz samierinājās ar soli aiz goda pjedestāla, savukārt Pauls Platais, kurš vidējā kaklā kāra sudraba medaļu, šoreiz sestais. M45 grupā Ivaram Žagaram pietrūka tikai 23 sekundes, lai tiktu pie medaļas – viņam arī ceturtā vieta. M80 grupā Rodrigo Slaviņš, kurš pirms 10 gadiem kļuva par pasaules čempionu M70 grupā, šoreiz finišēja sestais, no trešās vietas atpaliekot pa nieka divām minūtēm. Savukārt W60 grupā piekto vietu izcīnīja Velga Buša.

  Līdz ar to pasaules veterānu čempionāts noslēdzies ar Latvijas orientieristu izcīnītām 13 zelta medaļām. Atgādinām, ka vidējā distancē Latvijas veterāni sarūpēja astoņas godalgas - zelts Alīdai Ābolai un Jānim Krūmiņam, sudrabs - Paulam Platajam, Iritai Puķītei, Ilzei Lapiņai, Baibai Ozolai un Ilmāram Limbēnam, bet bronzas medaļa Raisai Mazzariņai.

  Savukārt visvairāk medaļu pasaules veterānu čempionātā Latvijā izcīnīja Zviedrijas orientieristi – 53 godalgas, no kurām 17 zelta, 20 sudraba un 16 bronzas.

  Plašāka informācija un rezultāti www.wmoc2019.lv

   

  Pasaules veterānu čempionāts orientēšanās sportā

  Pirmo reizi pasaules veterānu čempionāts notika 1996. gadā Spānijā. Šajās Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) oficiālajās sacensībās var startēt sportisti, kas sasnieguši 35 gadu vecumu, un dalībnieki sacenšas atsevišķās vecuma grupās, kas sadalītas ik pa pieciem gadiem, sākot no 35 gadu vecuma grupas, līdz grupām M100 un W100, kurās spēkiem mērojas orientieristi vecāki par 100 gadiem.

  WMOC2019 Latvijā startēs 3698 sportisti no 41 valsts, tostarp Brazīlijas, Bulgārijas, Kipras, Honkongas, Japānas, Korejas Republikas, Jaunzēlandes, Turcijas, ASV, un citām. Vislielākā pārstāvniecība sagaidāma no Somijas – 724 dalībnieki, no Zviedrijas pieteikušies 590 sportisti, no Norvēģijas 398 sportisti, bet Krieviju pārstāvēs 350 orientieristi. Vislielākā konkurence ir vecuma grupās virs 50 gadiem. Piemēram, M70 grupā pieteikušies 368 orientieristi, savukārt W60 grupā – 238 orientieristes. Vecumā virs 90 gadiem pasaules čempionātā startē četri kungi un četras dāmas.

Atlikušo zīmju skaits:

0,055655002593994