Ziņas - Latvijas juniori Pasaules junioru čempionātu sāk ar TOP30 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

29.marts /
Agija, Aldonis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas juniori Pasaules junioru čempionātu sāk ar TOP30

  09.07.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar sprintu un garo distanci Dānijā sācies Pasaules junioru čempionāts orientēšanās sportā, kur deviņu sportistu sastāvā startē arī Latvijas junioru izlase. Sprintā labākais rezultāts Fricim Spektoram, kurš finišēja 39. vietā, savukārt garajā distancē Ilgvaram Caunem 29. vieta. 

  Čempionāta pirmajā dienā 7. jūlijā tika sadalītas medaļas sprinta distancē, kur distances veda pa dzīvojamo rajonu ar neregulāru taciņu un ielu tīkluF. Spektors distancē pavadīja minūti un 11 sekundes ilgāk kā uzvarētājs austrālis Austin Key, taču uzrādīja vienādu laiku ar vēl četriem sportistiem. Rihardam Krūmiņam 57. vieta, bet Dāvim Šolmanim 79. vieta vairāk kā 170 dalībnieku konkurencē. Starp meitenēm labākais rezultāts Signei Sirmajai, kurai 51. vieta, uzvarētājai šveicietei Elinei Gemperlei piekāpjoties par minūti un 43 sekundēm. 72. vieta Magdai Ciglei un 87. vieta Elīzai Ozolai. 

  M20 distance:

  Dienu vēlāk, 8. jūlijā, garās distances sacensības norisinājās latviešiem parocīgā apvidū ar dāžada izmēra gravu sistēmām un vietām ļoti biezu veģetāciju, kas apgrūtināja skrienamību un redzamību. 

  Puišu konkurencē I. Caune spēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā, finišējot nedaudz vairāk kā 12 minūtes aiz čempiona Kasper Fosser no Norvēģijas. 50. vieta Rihardam Krūmiņam, 85. vieta Fricim Spektoram un 106. vieta Dāvim Šolmanim. I. Caune atzīst, ka pats nav nedz apmierināts, nedz arī bēdīgs par sasniegto rezultātu: "Apvidus tiešām no orientēšanās viedokļa bija līdzīgs Siguldai un Cēsīm, tāpēc arī izdevās tehniski labs skrējiens, tikai viena pusotras minūtes kļūda, mazas raustīšanās un vietas, kur nebiju pārliecināts par sevi. Bet fiziski sajūtas galīgi nebija līmenī, ļoti smagas kājas jau sākot no starta, iespējams tāpēc, ka pirms nedēļas sadūru pēdu un nesanāca skriet pēdējos treniņus."

  Meiteņu konkurencē distanci lieliski sāka Signe Sirmā, kura vēl distances vidusdaļā cīnījār par TOP10, taču pēc ne tik veiksmīgas distances otrās puses finišēja 45. vietā, astoņas ar pusi minūtes aiz somietes Idas Haapalas un krievietes Veronikas Kaļiņinas, kurām dubultuzvara. Tikai nepilnu minūti ilgāk distancē pavadīja Elza Ķuze, kurai 47. vieta. Magdai Ciglei 68. vieta, Elīzai Ozolai 78. vieta un Vilmai Alberingai 82. vieta. 

  "Tiešām labi veicu distances sākumu, vien pāris mazās kļūdiņas pa 10 līdz 20 sekundēm. Ieejot taurentiņā biju piektajā vietā, taču taurentiņā kļūdījos jau uz minūti,kas mani nobīdīja uz 11. vietu. Skrienot uz 12kp, kas bija garais etaps, mani noķēra krievu meitene Veronika Kaļiņina, kura izcīnīja uzvaru, taču par to nedomāju un veicu savu distanci, kā arī varēju paskriet ātrāk. Pēc tam sekoja atkal minūtes kļūda punkta rajonā un krieviete bija prom. Uz 13kp sekoja distances lielākā kļūda. Sākumā šo etapu vēlējos skriet pa labo pusi (pa ceļu), taču jutos pietiekami stipra ,lai ietu cauri gravām. Tur nenoturēju virzienu un, izejot uz ceļa(pie 13kp), redzēju Šveices skrējēju Elenu Pezzati, kuru ķēru par divām minūtēm. Taču biju tik ļoti apjukusi tajā vietā, ka sāku skriet uz otru pusi un man šķita, ka nevarēju viņu noķert ar iepriekšējām pieļautajām kļūdām. Zināju, ka tur iet arī otrā distances daļa. Beigās piecu minūšu kļūda un 45. vieta starp 151 meiteni. Sāpīgi, bet vismaz redzu, ka esmu spējīga konkurēt, jo fiziski nebija nekādu problēmu. Lai gan garā distance ir mana mīļākā un tai gatavojos visvairāk, tagad varu vienīgi teikt, ka jāaizmirst tas, kas notika un jākoncentrējas atlikušajām distancēm," komentē S. Sirmā.

  Sacensības trešdien un ceturtdien turpināsies ar vidējā distances kvalifikāciju un finālu, bet piektdien noslēgsies ar stafeti. 

  Visi rezultāti, GPS atkārtojums un cita informācija pieejama sacensību mājaslapā: https://www.jwoc2019.dk/ 

   

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,030838012695312