Ziņas - Ar veiksmīgu Latvijas orientieristu startu Rīgā sācies pasaules veterānu čempionāts ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

8.decembris /
Gunārs, Vladimirs, Gunis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Ar veiksmīgu Latvijas orientieristu startu Rīgā sācies pasaules veterānu čempionāts

  06.07.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Sestdienas priekšpusdienā Dzegužkalnā ar kvalifikācijas sacensībām sprintā sācies pasaules veterānu čempionāts orientēšanās sportā jeb WMOC2019, kas pulcē vairāk nekā 3500 dalībniekus no vairāk nekā 40 pasaules valstīm. Sprinta finālam, kas notiks svētdien Vecrīgā ar finišu pie Brīvības pieminekļa kvalificējušies arī daudzi Latvijas orientieristi. 

  Ar Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) prezidenta Leho Haldnas, Latvijas Orientēšanās federācijas prezidenta (LOF) Dagņa Dubrovska un WMOC2019 direktores Ildzes Straumes uzrunām atklāts Pasaules veterānu čempionāts orientēšanās sportā, kas pirmo reizi notiek Latvijā.
  Kā pirmās sacensības orientieristiem bija sprinta kvalifikācija, kurā tika noskaidroti tie, kuri svētdien finālā turpinās cīņu par pasaules čempionāta medaļām sprinta distancē. Starp finālistiem ir arī daudzi Latvijas orientieristi. Piemēram, M35 vecuma grupā jāatzīmē Uldi Žimantu un Māri Freimani, kas savā starta grupā izcīnīja attiecīgi 12. un 14. vietu, kā arī Kristapu Jaunzemu, kurš otrajā starta grupā finišēja 10. vietā. V40 grupā ar otro rezultātu var lepoties vēl nesenais Latvijas izlases dalībnieks Jānis Krūmiņš, tāpat par medaļām var pacīnīties Toms Veits, kurš finišēja ceturtais. V45 otrajā grupā ceturto rezultātu uzrādīja 1992. gada pasaules junioru čempions Ivars Žagars, desmito – Mārtiņš Godiņš, bet trešajā starta grupā labāko desmitniekā finišēja Einārs Šillers un Kaspars Cerjuks.
  V50 vecuma grupā atzīstamu rezultātu – 12. vietu savās starta grupās – uzrādīja Sergejs Šadrins un Ints Ulmanis, kā arī Guntis Arnicāns, kurš finišēja četrpadsmitais. V55 grupā devīto rezultātu uzrādīja Guntis Dude, bet M60 ar otru vietu savā vecuma grupā finālā iekļuva Andris Kosmačovs, bet Ivaram Pucenam ir devītais rezultāts. M65 grupā 12. vietā finišēja Uldis Alksnis, bet 85 gadīgo vīru grupā Jānis Pommers finišēja septītais.
  Dāmām W35 grupā 18. vietu ieguva Linda Krūmiņa, W40 grupā kā 13. finišēja Dina Zobena, W45 grupā savā kvalifikācijas grupā uzvarēja Irita Pūķīte, tāpat finālā ar kvalifikācijā izcīnīto septīto vietu iekļuva Zaiga Ozoliņa un citas Latvijas orientieristes. Uz medaļu finālā var pretendēt arī Ilze Lapiņa un Līga Virbule W50 grupā, kuras savās kvalifikācijas grupās uzrādīja trešo labāko rezultātu.
  W55 grupā ar iegūto sesto rezultātu kvalifikācijā finālā iekļuva pasaules čempionātos jau medaļas izcīnījusī Baiba Ozola, kā arī Inta Poriķe, Odete Turka, un citas Latvijas orientieristes. Savukārt W65 grupā savā kvalifikācijā pārliecinoši uzvarēja pirmā latviete pasaules čempionāta medaļniece, daudzkārtējā pasaules veterānu čempione Alīda Ābola, bet M75 grupā ar sesto rezultātu finālā iekļuva Māra Bolšteina. 80 gadus sasniegušo dāmu konkurencē kvalifikācijā desmito rezultātu uzrādīja Ilze Bruce, bet 12. - Aija Andersone, savukārt W85 vecuma grupā Raisai Mazzariņai septītais rezultāts.

  Sprinta fināla sacensības sāksies svētdien Vecrīgā, no pulksten 9:00 līdz 13:00, bet no 13:15-14:00 turpat notiks atklātās skatītāju sacensības, kurās ikviens varēs izskriet pasaules čempionāta distances. Sprinta fināla apvidus ietvers visu Rīgas vēsturisko centru, un finišs un uzvarētāju apbalvošana pulksten 14.30 – pie Brīvības pieminekļa!
  Bet jau otrdien pasaules veterānu čempionāta dalībnieki dosies uz Bumbukalnu pie Buļļupes, kurs ar kvalifikācijas sacensības vidējā distancē sāksies sacīkstes mežu apvidū.

  Pasaules veterānu čempionāts orientēšanās sportā
  Pirmo reizi pasaules veterānu čempionāts notika 1996. gadā Spānijā. Šajās Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) oficiālajās sacensībās var startēt sportisti, kas sasnieguši 35 gadu vecumu, un dalībnieki sacenšas atsevišķās vecuma grupās, kas sadalītas ik pa pieciem gadiem, sākot no 35 gadu vecuma grupas, līdz grupām M100 un W100, kurās spēkiem mērojas orientieristi vecāki par 100 gadiem.
  WMOC2019 Latvijā startēs 3698 sportisti no 41 valsts, tostarp Brazīlijas, Bulgārijas, Kipras, Honkongas, Japānas, Korejas Republikas, Jaunzēlandes, Turcijas, ASV, un citām. Vislielākā pārstāvniecība sagaidāma no Somijas – 724 dalībnieki, no Zviedrijas pieteikušies 590 sportisti, no Norvēģijas 398 sportisti, bet Krieviju pārstāvēs 350 orientieristi. Vislielākā konkurence ir vecuma grupās virs 50 gadiem. Piemēram, M70 grupā pieteikušies 368 orientieristi, savukārt W60 grupā – 238 orientieristes. Vecumā virs 90 gadiem pasaules čempionātā startēs četri kungi un četras dāmas.

  WMOC 2019 programma


  Svētdiena, 7. jūlijs
  Sprinta finālsacensības, apbalvošana
  Vecrīga, starti no 9:00-13:00
  Sprinta fināla apvidus ietver visu Rīgas vēsturisko centru. Tam raksturīgas daudzas šauras ielas un šķērsielas, kuru plānojums ir neregulārs un dažas beidzas strupceļā. Skatītājiem īpaši aizraujošas sacensības.
  Finišs un uzvarētāju apbalvošana pulksten 14.30 – pie Brīvības pieminekļa!
  13:15-14:00 – atklātās skatītāju sacensības.


  Otrdiena, 9. jūlijs
  Meža kvalifikācijas skrējieni
  Bumbukalns, starti no 10:00-14:00
  Meža skrējienu kvalifikācija un vidējās distances fināls notiks Bumbukalnā – ļoti interesantajā un supersarežģītajā apvidū pie Buļļupes. Daļa apvidus ir līdzena, bet vietām kāpu augstums var sasniegt 20 metru virs jūras līmeņa.
  10:00-13:00 – atklātās skatītāju sacensības.


  Trešdiena, 10. jūlijs
  Vidējās distances fināls, apbalvošana
  Bumbukalns, starti no 10:00-14:00
  Vidējās distances fināls norisināsies Bumbukalnā, sākot no plkst 10:00, bet apbalvošanas ceremonija pulksten 15:00 būs sacensību arēnā pie Buļļupes.
  10:00-13:00 – atklātās skatītāju sacensības.


  Piektdiena, 12. jūlijs
  Garās distances finālsacensības, apbalvošana un noslēguma ceremonija
  Garezeri, starti no 9:00-12.30
  Garās distances fināls – Garezeri pie Lilastes. Sacensību rajons ir daļa no plaša priežu meža kāpās. Šī ir aizsargājama un atpūtas teritorija, kas jau ilgstoši netiek industriāli apsaimniekota un kur jau ilgāku laiku nav notikušas orientēšanās sacensības.
  Apbalvošana un noslēguma ceremonija notiks 14:00 sacensību centrā pie Garezeriem.
  10:00-12:30 – atklātās skatītāju sacensības.

   

  Informācija par pasaules veterānu orientēšanās čempionātu: www.wmoc2019.lv

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,031836986541748