Ziņas - Latvijas jauniešu izlase no EYOC atgriezusies ar sudrabu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

13.augusts /
Velga, Elvīra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas jauniešu izlase no EYOC atgriezusies ar sudrabu

  04.07.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 28. līdz 30. jūnijam, Grodno pilsētas apkārtnē Baltkrievijā norisinājās Eiropas jauniešu čempionāts (EYOC), kur 16 sportistu sastāvā startēja arī Latvijas jauniešu izlase. Vēsturisks panākums W18 grupā Elzai Ķuzei, kura izcīnījusi Latvijas pirmo individuālo EYOC godalgu meiteņu konkurencē garajā distancē.

  Čempionāta programma šogad bija nedaudz atšķirīga no ierastās un sākās ar garo distanci. Otrajā dienā tika aizvadīta stafete, bet noslēgumā sprinta sacensības.

  Meža distancēm izvēlētais apvidus latviešiem bija diezgan pateicīgs, jo līdzīnājās ap Siguldu un Cēsīm atrodamajām gravu sistēmām ar biezu veģetāciju. 

  E. Ķuze uzvarētājai Csilla Gardonyi no Ungārijas piekāpās par nedaudz vairāk kā divām minūtēm, bet trešās vietas ieguvēju norvēģieti Oda Scheele apsteidza par minūti un 20 sekundēm.

  "Galvenais fokuss bija uz garo distanci un stafeti. Pēc pagājušā gada čempionāta zināju, ja stabili noskriešu, nebūšu tālu no augšgala. Fiziski biju labi sagatavojusies, likās, ka psiholoģiski arī nebūs problēmu, tomēr garo distanci iesāku ar četru minūšu kļūdu uz pirmo kontrolpunktu. Biju dažu metru attālumā no punkta, kad sāku šaubīties, vai esmu uz pareizā deguna. Arī tālāk distancē pieļāvu kļūdas uz ceturto kontrolpunktu un pēc tam arī kļūda uz septīto, pēc kuras kāpinot tempu kļūdījos arī uz astoto. Atlikušo distanci veicu bez kļūdām, taču veikums distancē nevienu brīdi nelikās pietiekami labs, lai rezultāts būtu tāds kā ir. Vēl pēc finiša īsti neaptvēru, ka tiešām tā ir otrā vieta. Bija liels pārsteigums. Mežs bija ļoti zaļš ar tehniski sarežģītu gravu tīklu, kas radīja papildus sarežģījumus katram dalībniekam, arī man," atzīst E. Ķuze.

  Labāko desmitniekā W16 grupā iekļuva arī Aiga Irbe Blūma, finišējot astotajā vietā, septiņas minūtes aiz uzvarētājas Annas Karlovas no Čehijas, bet labāko divdesmitnieku M16 grupā noslēdza Matīss Saulīte. 

  Garās distances rezultāti: https://eyoc2019.by/upload/EYOC2019_Long_Results7104659883427632575.pdf 

  Stafetes sacensībās labāko desmitniekā spēja ielauzties tikai W18 meiteņu komanda ar Annu Emīliju Sutu, Aiju Deniju Trēziņu un Elzu Ķuzi sastāvā, kuras finišējā devītajā vietā. Anna Emīlija Suta pēc pirmā etapa komandu izvirzīja septītajā vietā, taču Aija Denija Trēziņa ar ne tik veiksmīgu sniegumu atkāpās uz devīto vietu, ko E. Ķuze spēja noturēt līdz beigām. Uzvarētājām Somijas orientieristēm Latvijas komanda piekāpās par vairāk kā 15 minūtēm.

  W16 grupā Leonardai Baltiņai, Aigai Irbei Blūmai un Laurai Berķei 14. vieta, M16 grupā Emīlam Lazdānam, Gustavam Staņam un Matīsam Saulītem 13.vieta, bet M18 grupā 21. vieta Emīlam Zērnim, Paulam Alberingam un Dāvim Šolmanim. 

  Stafetes rezultāti: https://eyoc2019.by/upload/EYOC_Relay_Results.pdf 

  Sprinta distance norisinājās dzīvojamo māju māju rajonā ar iekšpagalmiem un dažāda izmēra parkiem. Labākais rezultāts starp latviešiem Matīsam Saulītem M16 grupā, kurš, tāpat kā garajā distancē, finišēja 20. vietā. Rezultāti šajā grupā bija ļoti blīvi un uzvarētājam vācietim Konstantīnam Kankelam (Konstantin Kunckel) M. Saulīte piekāpās tikai par 34 sekundēm. 10 sekundes lēnāks bija Artems Babins, kuram 25. vieta. W18 grupā E. Ķuzei 24. vieta.

  Sprinta rezultāti: https://eyoc2019.by/upload/EYOC_Sprint_Results.pdf 

   

  GPS sekošanas atkārtojums un cita informācija pieejama sacensību mājaslapā: https://eyoc2019.by/en/ 

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Nauris Neimanis
  Lielisks panākums! Gribas tomēr atzīmēt, ka gan Sandrai, gan Līgai bijušas bronzas medaļas sprintā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,11404299736023