Ziņas - Portugālē aizvadīts Pasaules čempionāts taku orientēšanās ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

8.decembris /
Gunārs, Vladimirs, Gunis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Portugālē aizvadīts Pasaules čempionāts taku orientēšanās

  01.07.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  Visu pagājušo nedēļu Portugālē norisinājās Pasaules čempionāts taku orientēšanās, kur astoņu dalībnieku sastāvā startēja arī Latvijas delegācija. 

  Čempionāts sākās ar PreO disciplīnu, kas ir precīzā orientēšanās un kur rēķina divu dienu kopvērtējumu atsevišķi atklātajā (OPEN) un paralimpiskajā grupā. Pirmajā dienā vislabāk veicās Laurai Elīzai Lapiņai, kas bija 3. vietā, savukārt Guntars Mankus otrajā dienā bija devītais. Kopvērtējumā Laurai Elīzai Lapiņai 23., Guntaram Mankum 26. un Ilzei Lapiņai 38. vieta, savukārt paralimpiskajā grupā Guntim Jakubovskim 13., Valdim Strodam 22. un Vjačeslavam Lukaševičam 26. vieta.
   
  Sacensības turpinājās ar stafeti, kur Latvijas komandai atklātajā grupā 16. vieta, bet paralimpiskajā konkurencē 5. vieta.
   
   
  Čempionāts noslēdzās ar TempO, kur uz ātrumu jānosaka, kura no redzamajām prizmām atbilst kartē iezīmētajam kontrolpunktam. Kvalifikācijas sacensībās bija sešas stacijas, katrā pieci uzdevumi, un 18 sportisti no katras apakšgrupas tika finālā. Finālā Latviju pārstāvēja tikai Guntars Mankus, kuram 34. vieta.
   
  I. Lapiņa atzīst, ka sacensības esot bijušas smagas lielā karstuma dēļ, kas Eiropas dienvidos sasniedza pat 40 grādus. "Man stafetē iznāca karantīnā (karstumā zem nojumes) un distancē (atklātā saulē) kopā pavadīt gandrīz sešas stundas, kas visticamāk iespaidoja arī rezultātu. Ņemot vērā apvidus specifiku ar dažādiem klinšu veidojumiem, specifisku koku un meža apzīmējumu interpretāciju, mums bija visai grūti līdzvērtīgi cīnīties par augstām vietām. Kaut arī tieši pirms čempionāta piedalījāmies Eiropas Kausa posmā, kas divas dienas notika netālu no sacensību vietas un līdzīgā apvidū, tomēr ar to nepietika, lai varētu uzrādīt labus rezultātus."
   
  Tāpat esot bijušas arī dažādas organizatoriskas problēmas, kas traucējušas visiem dalībniekiem: "Jau PreO otrajā dienā organizatori ilgstoši nespēja aprēķināt rezultātus, jo sistēmā bija ievadītas nepareizas atbildes un nebija sinhronizēts laiks distances vidū izvietotajam starpfinišam un otrajam startam. Bija arī protesti par nepareizi izvietotiem kontrolpunktiem, kas arī radīja izmaiņas rezultātos. Stafetes laikā, kad daļa no 3. etapa dalībniekiem jau bija startējuši, tika paziņots, ka kopējās stafetes veikšanai paredzētais kontrollaiks patiesībā ir par 15 minūtēm lielāks, nekā bija minēts biļetenā un arī pārstāvju sanāksmē."
   
  Visa informācija par čempionātu pieejama mājaslapā http://wtoc2019.fpo.pt/ 
   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Bergs
  Neliels precizējums.
  Tekstā teikts:
  >>> "Čempionāts sākās ar PreO disciplīnu, ... "
  Orientēšanās sporta ir četras IOF apstiprinātās disciplīnas:
  - O'skrējiens;
  - O'slēpojums jeb O' ar slēpēm;
  - O'velobrauciens jeb O' ar velosipēdiem;
  - Taku-O.
  PreO ir DISTANCE, nevis disciplīna.

Atlikušo zīmju skaits:

0,036277055740356