Ziņas - Kāpas trīsdienās pirmoreiz triumfē Pauliņš un Grosberga ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

8.decembris /
Gunārs, Vladimirs, Gunis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Kāpas trīsdienās pirmoreiz triumfē Pauliņš un Grosberga

  02.07.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  No 28. līdz 30. jūnijam Alūksnē 33. reizi aizvadītas "Kāpas" trīsdienas, kas šogad pulcēja teju 2000 dalībnieku no 14 valstīm. Elites grupās pārliecinošas uzvaras trīs dienu kopvērtējumā Artūram Pauliņam (Azimuts OK-Sm BJSS) un Sandrai Grosbergai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja), kuri šo sacensību vēsturē vēl nebija kāpuši uz pjedestāla augstākā pakāpiena.

  Sacensību pirmā diena norisinājās pie Raipala ezera Kornetos, kur 2013. un 2017. gadā tika noskaidroti Latvijas čempioni garajā distancē. Otrā diena elites grupām bija pasaules ranga (WRE) vidējā distance, kas norisinājās Silaktīs, savukārt trešajā dienā dalībniekus izaicināja purvainais apvidus pie Meistara ezera, kur vairākkārt ir noticis gan Malienas kauss, gan arī Latvijas čempionāts maratona distancē.
   
  Dāmu elitē S. Grosberga jau pēc pirmās dienas bija iekrājusi vairāk kā piecu minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Līgu Valdmani un gandrīz astoņas minūtes pār igaunieti Anniku Rihmu. Pēc otrās dienas uz trešo vietu pakāpār cita Igaunijas sportiste Laura Joonas, kura šo pozīciju spēja noturēt arī trešajā dienā. Ceturtā vieta A. Rihmai, piektā Aija Skrastiņa, bet sestā vēl viena iegauniete Eleri Hirv. 
   
  "Pēc traumas un ilgstošas neskriešanas biju priecīga, ka vispār varēju stāties uz starta. Fiziski neesmu vēl tādā formā kā biju pavasarī, bet zināju, ka ar labu orientēšanos tāpat varu uzvarēt. Biju diezgan pārsteigta par lielo pārsvaru pirmajā dienā, jo pieļāvu mazas virziena kļūdas un jutos diezgan slikti. Otrajā dienā gandrīz iztiku bez kļūdām un vēl nedaudz palielināju pārsvaru kopvētējumā, kas man ļoti noderēja trešajā dienā. Kājas varbūt jutās labāk, bet nespēju padomāt un pieļāvu ļoti paviršu četru minūšu kļūdu distances beigās. Bet uzvara ir uzvara, jutos to pelnījusi," atzīst S. Grosberga.
   
   
  Arī vīru konkurencē A. Pauliņam pārliecinoša uzvara kopvērtējumā, Rūdolfu Zērni apsteidzot gandrīz astoņām un Edgaru Bertuku par 18 minūtēm. Vēl pēc otrās sacensību dienas R. Zērnis no līdera atpalika tikai par 40 sekundēm, taču trešajā dienā A. Pauliņš uzrādīja par sešām minūtēm ātrāku laiku kā tuvākie sekotāji, kas ļāva nodrošināt lielo pārsvaru trīs dienu summā.
   
  "Biju noskaņojies uz precīzu orientēšanos un zināju, ja spēšu būt efektīvs un tīrs, tad trīs dienu summā uzvara būs mana. Tāds arī bija plāns. Īpaši labi jutos abās garajās distancēs, kur biju ļoti apmierināts ar ātruma izturību un kopējo izturību distances garumā. Vidējā distancē zināju, ka būs grūti cīnīties ar Rūdi, tapēc fokusējos tikai maksimāli uz savu sniegumu, bija problēmas nedaudz ar ātrumu "baltajā" mežā un vietās, kur vajag tikai skriet. Bet ir ļoti laba sajūta uzvarēt Kāpu," atzīst A. Pauliņš.
   
   

  Sacensības organizēja orientēšanās klubs "Kāpa" sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību, orientēšanās klubu "Alūksne-Ape OK" un Latvijas Orientēšanās federāciju.

  Visi rezultāti pieejami sacensību mājaslapā: http://2019.kapa.lv/  

Atlikušo zīmju skaits:

0,13129186630249