Ziņas - Latvijai 15 godalgas Baltijas čempionātā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

3.jūnijs /
Ineta, Inta, Intra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijai 15 godalgas Baltijas čempionātā

  27.05.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  25. un 26. maijā netālu no Viru pilsētas Igaunijas dienvidos aizvadīts 2019. gada Baltijas čempionāts orientēšanās sporta garajā distancē un stafetē. Latvijas izlasei septiņas zelta, četras sudraba un četras bronzas godalgas, bet valstu kopvērtējumā šoreiz trešā vieta. 

  Sacensības norisinājās 2017. gada Pasaules čempionāta garās distances apvidū, kas izaicināja ar fiziski smagu apvidu un dažāda izmēra kalniem un gravām, kā arī plūstošām reljefa formām un biezāku veģetāciju. Kā ierasts, arī šogad Baltijas čempionātā startēja ne tikai Baltijas valstu izlases, bet arī Baltkrievija un Sanktpēterburga (Krievija). 

  Garajā distancē čempionu tituli Dāvim Šolmanim (M18), Ilgvaram Caunem (M20), Anetei Strautai (W14), Aigai Irbei Blūmai (W16), Elzai Ķuzei (W18) un Magdai Ciglei (W20). Sudraba godalga Kārlim Neimanim (M18), bet bronza Dāvim Vintišam (M14), Matīsam Saulītem (M16), Nilam Ciglim (M18) un Laurai Vīķei dāmu elites grupā. 

  Dāmu elitē 9km garo distanci stundā 11 minūtēs 42 sekundēs veica igauniete Evely Kaasiku, kļūstot par jauno čempioni, bet sudrabs viņas tautietei Laurai Joonas. L. Vīķe distancē pieļāva vairākas nelielas kļūdas un uzvarētājai piekāpās par gandrīz septiņām minūtēm. Vēl labāko desmitniekā finišēja arī Līga Valdmane, izcīnot septīto vietu. Sandra Grosberga, kura pirms gada kļuva par Baltijas čempioni, šoreiz nestartēja traumas dēļ.

  E. Kaasiku bija vadībā gandrīz visas distances garumā, pieļaujot vien dažas nelielas kļūdas, kas ļāva konkurentēm uz brīdi pietuvoties, taču ne aizbēgt. L. Joonas distances vidusdaļā izvirzījās sudraba pozīcijā, taču bronzas godalgas liktenis noskaidrojās tikai distances beigās, kur kļūdas pieļāva vairākas sportistes.

  L. Valdmane pēc veiksmīgas varianta izvēles uz 18. kontrolpunktu pietuvojās L. Vīķei un lietuvietei G. Ražaitītei, kuras pieļāva kļūdu uz šo punktu un tobrīd cīnījās par 4. līdz 6. vietu:

  Bronzas pozīcijā L. Vīķe izvirzījās pēc lietuvietes Ausrines Kutkaites kļūdas uz vienu no pēdējiem punktiem, kur kļūdu pieļāva arī L. Valdmane un zaudēja vietu sešiniekā:

  Vīru konkurencē rezultāti bija krietni blīvāki un igaunis Timo Sild uzvaru 14,3km garajā distancē izcīnīja tikai ar 33 sekunžu pārsvaru pār lietuvieti Jonas Vytautas Gvildys, kamēr bronza Lauri Sildam, kurš finišēja minūti 24 sekundes aiz uzvarētāja. Labākais starp latviešiem bija pagājušā gada Baltijas čempions Artūrs Pauliņš, kuram šoreiz piektā vieta ( 1:45), taču līdz bronai pietrūka vien divdesmit sekundes. Labāko desmitniekā finišēja arī Rūdolfs Zērnis un Mārtiņš Sirmais, kuriem attiecīgi astotā un devītā vieta. 

  "Mans izpildījums abās distancēs bija tuvu perfektam. Garajā distancē bija divas kļūdas uz 20 sekundēm. Ja gribēju atkārtot pagājušā gada panākumu un noturēt titulu, tad man bija jābūt savā labākajā formā tieši uz ceļiem, kur es vēl nespēju skriet ātri un arī pēda ir ļoti jūtīga. Ir zināmas bailes skriet ar pilnu atdevi. Lai gan uzskatu, ka šogad noskrēju gan tehniski, gan fiziski daudz labāk kā pirms gada, bet diemžēl paliku tikai piektajā vietā. Tāds ir sports," atzīst A. Pauliņš.

  Līdzvērtīgu sniegumu lielāko distances daļu rādīja arī Rūdolfs Zērnis, lielāko distances daļu turoties labāko sešiniekā, taču izvēlējās lēnāku variantu uz 21. kontrolpunktu, kā arī pēc tam pieļāva kļūdu, kas kopā maksāja vairāk kā divas minūtes:

  Pēc pirmās sacensību dienas Latvijas ieņēma  pirmo vietu gan valstu kopvērtējumā, gan jauniešu un junioru grupu kopvērtējumā.

  Stafetes sacensībās Latvijas vienīgo zelta godalgu izcīnīja Kristīne Brunere, Aija Denija Trēziņa un Elza Ķuze (W20). Sudrabs vīru elitē Jānim Tamužam, Artūram Pauliņam un Rūdolfam Zērnim, bet jauniešu un junioru grupās Artemam Babinam, Emīlam Lazdānam, Matīsam Saulītem (M16) un Paulam Alberingam, Fricim Spektoram, Ilgvaram Caunem (M20).

  Dāmu elitē Latvijas komandas sastāvā startēja Līga Valdmane, Irita Puķīte un Laura Vīķe, kuras šoreiz finišēja 4. vietā. L. Valdmane turējās līderu grupā lielāko distances daļu, taču pieļāva kļūdas izkliedes punktos distances otrajā pusē, un finišu sasniedza kā piektā divas minūtes aiz līderēm. I. Puķīte otrajā etapā ar stabilu sniegumu komandu pacēla uz ceturto vietu, ko trešajā etapā noturēja L. Vīķe. Pirmā un trešā vieta divām Igaunijas komandām, bet sudrabs lietuvietēm. Otra Latvijas sieviešu komanda ar Kristīni Bertuku, Ievu Rukšāni un Annu Eleonoru Freimani sastāvā finišēja septītajā vietā.

  Vīru stafetē Latviju pārstāvēja trīs komandas, starp kurām veselas divas varēja pretendēt uz godalgām. Pirmajā etapā abām komandām devās Jānis Tamužs un Uldis Upītis, taču līderu grupā finišu sasniedza tikai J. Tamužs. U. Upītis distances pirmajā pusē pieļāva vairāk kā trīs minūšu kļūdu, kam sekoja vēl citas mazākas:

  J. Tamužs stafeti nodeva A. Pauliņam, kurš kopā ar igauni T. Sildu pie ceturtā punkta kļuva par līderiem un finišēja gandrīz reizē ar trīs minūšu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. L. Silds ar pārliecinošu sniegumu pēdējā etapā Igaunijas komandai nodrošināja uzvaru, Latvijas komandu apsteidzot par vairāk kā divām minūtēm. Komanda ar U. Upīti, Dāvi Dišleru un Edgaru Bertuku sastāvā finišēja septītajā vietā, bet trešajai Latvijas komandai ar Valteru Reneslāci, Matīsu Slikšjāni un Alvi Reinsonu diskvalifikācija. 

  "Stafetē, liekas, ka izdarīju visu, ko varēju, un aizvadīju vienu no tīrākajem reisiem dzīvē - kļūdās 15-20 sekundes. Un arī tehniskais plūdums un sajūtas skrienot bija izcilas. Tik ātri nebiju skrējis kopš traumas un var teikt, ka ar katru skrējienu ieskrienos un sāku sevi just vairāk arī tehnikskajā ziņā. Pēda vēl nav gatava lieliem varoņdarbiem, šodien jau atkal ir problēmas paiet nedaudz, bet skats uz dzīvi nav tik bedīgs - turpinam gatavoties un briezt lielākiem startiem," tā A. Pauliņš.

  Abu dienu summā Latvijai valstu vērtējumā tomēr trešā vieta, aiz igauņiem un lietuviešiem, bet uzvaru jauniešu un junioru grupu vērtējumā.

  Visi rezultāti, GPS atkārtojumi un cita informācija mājaslapā: http://www.okvoru.ee/balti-meistrivoistlused/ 

Atlikušo zīmju skaits:

0,034255027770996