Ziņas - Noskaidroti uzvarētāji Rīgas čempionātā un Ozona stafetēs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

16.oktobris /
Daiga, Dinija
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Noskaidroti uzvarētāji Rīgas čempionātā un Ozona stafetēs

  20.05.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Nedēļas nogalē Vangažos un Egļupē aizvadīts jau sestais šīs sezonas Latvijas kausa posms Rīgas čempionāts, kā arī otrais Latvijas stafešu kausa posms Ozona stafetes. Par Rīgas čempioniem elites grupās kļuva pieredzējusī Aija Skrastiņa (Briksnis SK) un Mārtiņš Sirmais (Auseklis IK), savukārt stafetē nepārspētas ZVOC-VBSS (Aija Denija Trēziņa, Anna Emīlija Suta, Līga Valdmane) un Alnis OK-JNSC (Aivis Šiliņš, Endijs Titomers, Rihards Krūmiņš) komandas.

  Pirmajā sacensību dienā dalībniekus sagaidīja garā distance, kamēr spēcīgākie elites grupu orientieristi sacentās vidējā distancē. 

  Vīru konkurencē pirmo uzvaru šosezon izcīnīja M. Sirmais, kurš 6,8km garo distanci veica 34 minūtēs 54 sekundēs. Pusminūti ilgāk distancē pavadīja otrās vietas ieguvējs Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), savukārt četras ar pusi minūtes ilgāks laiks Jānim Krūmiņam (Briksnis SK), kuram trešā vieta.

  "Fokuss bija uz tehnisko izpildījumu. Jau no paša sākuma sapratu, ka būs interesanti, jo distanci plānoja Dāvis Dišlers. Distances vidū lielais karstums sāka dot pa galvu, taču neatslābu, skrēju savā tempā un bija patīkami, ka ik pa laikam panācu kādu elites sportistu, kas deva vēl nelielu stimulu skriet ātrāk. Uz 15. kontrolpunktu palika grūti un visu kalnu uzkāpu. It kā īsa distance, taču no tehnikas bija kas jauns. Vidusdaļā, kur īsie etapi, psiholoģiski bija ļoti grūti piespiesties lasīt karti," atzīst uzvarētājs M. Sirmais, kurš atradās vadībā gandrīz visas distances garumā.
   
  Dāmu konkurencē pārliecinoša uzvara A. Skrastiņai, kura 5,4km garo distanci veica 35 minūtēs 45 sekundēs, kas bija par vairāk kā trim minūtēm ātrāk kā tuvākajai sekotājai Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS). Trešajā vietā, gandrīz sešas minūtes aiz uzvarētājas, finišēja Irita Puķīte (Kāpa OK). 
   
   
   

  Stafetes sacensības izvērtās diezgan spraigas un neparedzamas apvidus īpatnību dēļ, kas prasīja ļoti precīzu un uzmanīgu orientēšanos. 

  Vīru elitē pirmajā etapā labāko laiku uzrādīja Anatolijs Tarasovs no Būdaskalna, taču komandas biedri nākamajos etapos nespēja noturēties labāko trijniekā. Dažas sekundes vēlāk pirmo etapu noslēdza M. Sirmais no Ausekļa komandas, kuru Zigmārs Gailis otrajā etapā izvirzīja diezgan pārliecinošā līderpozīcijā ar divarpus minūšu handikapu pār sekotājiem Alnis OK komandu, taču Fricis Spektors pēdējā etapā šo pārsvaru nenoturēja. Ātrākais laiks trešajā etapā Rihardam Krūmiņam no Alnis OK komandas, kura svinēja uzvaru ar desmit sekunžu pārsvaru pār Ausekļa komandu. Cīņa par trešo vietu izvērtās starp OK Saldus, OK Meridiāns un Ogre OK/SC komandām, kur pārāks pēdējā etapā bija Ogres komandas dalībnieks Nauris Neimanis. 

  Dāmu elitē ZVOC-VBSS komandai stabils sniegums visas stafets garumā. Aija Denija Trēziņa uzrādīja labāko laiku pirmajā etapā, kur tikai dažas sekundes lēnāka bija Alnis OK komandas dalībniece Signe Sirmā. Piekto laiku etapā, gandrīz desmit minūtes aiz līderēm, uzrādīja Kāpas komandas Magda Cigle, taču lielisks sniegums otrajā etapā Iritai Puķītei, kura stafetes maiņā ieradās kā līdere četras sekundes priekšā valmierietēm, kamēr uz trešo vietu pacēlās Meridiāna orientieristes. Noslēdzošajā etapā pārliecinoši labākais laiks Līgai Valdmanei, kura ZVOC komandai nodrošināja uzvaru ar gandrīz desmit minūšu pārsvaru. Otrā vieta Kāpas orientieristēm ar Lauru Vīķi pēdējā etapā, savukārt trešā vieta Alnis OK-JNSC komandai, kurai otro un trešo etapu veica Ilona Daģe un Elza Ķuze. 


  Sacensības organizēja orientēšanās klubs “Ozons”, biedrība “SK Mežaparks” un Latvijas Orientēšanās federācija. Rīgas čempionāta galvenais atbalstītājs - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.  Balvas un atspirdzinājums nodrošināja Green cola un Mint print.  

   

  Latvijas kausa programmā paredzēta neliela pauze līdz jūnija beigām, kad Alūksne uzņems Baltijā vērienīgākās orientēšanās sacensības "Kāpa", savukārt nākamais stafešu posms notiks septembra sākumā Krāslavā, kur tiks noskaidroti valsts čempioni vidējā distancē un stafetē.

  Rīgas čempionāta rezultāti: http://www.ozonsok.lv/sacensibas/rigas-cempionats-2019/

  Ozona stafešu rezultāti: http://www.ozonsok.lv/sacensibas/ozona-cempionats-2019/ 

Atlikušo zīmju skaits:

0,05013108253479