Ziņas - Mazā balva pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

8.jūlijs /
Adele, Antra, Ada
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Mazā balva pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

  13.05.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Svētdien, 12. maijā, Smiltenes pusē aizvadītas ikgadējās Mazās balvas sacensības, kas šogad bija arī piektais Latvijas kausa posms. Dienu iepriekš šajā pašā apvidū tika noskaidroti arī 2019. gada Latvijas čempioni garajā distancē. Elites grupās jau piektā Latvijas kausa uzvara šosezon Sandrai Grosbergai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja), bet pirmā mājiniekam Artūram Pauliņam (Azimuts OK-Sm BJSS).

  Mazā balva kopā pulcēja ap 500 dalībnieku, kas ir rekordliels skaits sacensību vairāk kā 40 gadu ilgajā pastāvēšanas vēsturē. Abās elites grupās uz starta stājās virkne Latvijas spēcīgāko orientieristu, kuri 11. maijā startēja arī garās distances sacensībās. 

  Sieviešu elitē pārliecinoša uzvara Sandrai Grosbergai, kura 5,1km garo distanci veica 33 minūtēs 24 sekundēs un otrās vietas ieguvēju Līgu Valdmani (ZVOC-VBSS) apsteidza par vairāk kā trim minūtēm. Trešā vieta Aijai Skrastiņai (Briksnis SK), četras ar pusi minūtes aiz uzvarētājas. 

  S. Grosberga distancē pieļāva tikai dažas nelielas kļūdas punktu rajonā, taču gan L. Valdmane, gan A. Skrastiņa distancē zaudēja vairāk laika virziena kļūdu dēļ. L. Valdmane pieļāva aptuveni divarpus minūšu kļūdu ceļā uz ceturto kontrolpunktu, bet A. Skrastiņai zaudētas aptuveni divas minūtes uz septīto punktu:

  Cīņā par labāko trijnieku iesaistījās arī Irita Puķīte (Kāpa OK), taču uz astoto punktu pieļautā vairāk kā divu minūšu kļūda neļāva pakāpties augstāk par ceturto vietu:

   

  Vīru konkurencē pirmo uzvaru šosezon izcīnīja A. Pauliņš, kurš kopš marta ārstē pēdas savainojumu. Garajā distancē 11. maijā viņam sudraba godalga, taču pats sportists atzīst, ka joprojām neskrien ar pilnu jaudu. Otrās vietas ieguvējs U. Upītis uzvarētājam piekāpās tikai par 18 sekundēm, savukārt trešā vieta Endijam Titomeram (Alnis OK-JNSC), kurš distancē pavadīja gandrīz četras minūtes vairāk kā A. Pauliņš. 

  Distanci pārliecinoši sāka Uldis Upītis, kurš pie sestā punkta bija iekrājis 26 sekunžu pārsvaru pār sekotājiem, taču pieļāva 45 sekunžu kļūdu uz septīto punktu, ko līdz distances beigām vairs atgūt neizdevās:

  Distances sākuma daļu labi veica arī A. Pauliņa kluba biedrs Matīss Slikšjānis, kurš līdz piektajam punktam atradās otrajā vietā, taču divu minūšu kļūda uz sesto punktu liedza finišēt augstāk par sesto pozīciju. Pēc šīs M. Slikšjāņa kļūdas trešajā vietā izvirzījās E. Titomers, kurš arī pieļāva vairākas kļūdas, taču ceturtās vietas ieguvēju Jāni Krūmiņu (Briksnis SK) apsteidza par vairāk kā divām minūtēm:

  Sacensības organizēja orientēšanās klubs "Azimuts" kopā ar Latvijas Orientēšanās federāciju. 

  Sestais Latvijas kausa posms norisināsies jau 18. maijā Vangažos, kur tiks noskaidroti labākie Rīgas čempionātā, savukārt 19. maijā Egļupē tiks aizvadītas Ozona stafetes, kas būs arī otrais Latvijas stafešu kausa posms. 

Atlikušo zīmju skaits:

0,081782102584839