Ziņas - Grosberga un Silds izcīna Latvijas čempionu titulus garajā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

8.jūlijs /
Adele, Antra, Ada
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Grosberga un Silds izcīna Latvijas čempionu titulus garajā distancē

  11.05.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Papildināts ar Artūra Pauliņa komentāru.

  11. maijā Kapusilā, Smiltenes pusē noskaidroti 2019. gada spēcīgākie orientieristi orientēšanās sporta garajā jeb klasiskajā distancē. Jau trešo gadu pēc kārtas dāmu konkurencē uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa cēsniece Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), bet starp vīriem šoreiz uzvara igaunim Lauri Sildam, kurš startē Latvijas orientēšanās klubā Alūksne-Ape.

  Čempionāts notika līdz šim sacensībās neizmantotā apvidū ar ierobežotu mežizstrādi un daudz dažāda izmēra un skrienamības purviem.

  Gan dāmu, gan vīru spēcīgākajās elites grupās uz starta stājās gandrīz visi šobrīd spēcīgākie Latvijas, kā arī vairāki Igaunijas sportisti.

  Dāmu konkurencē S. Grosberga 9,6km garo distanci veica stundā divās minūtēs un 16 sekundes, otrās vietas ieguvēju Lauru Vīķi (Kāpa OK) apsteidzot par nedaudz vairāk kā sešām minūtēm. Bronza valmierietei Līgai Valdmanei (ZVOC/VBSS), finišējot septiņas minūtes aiz uzvarētājas. 

  Tikai dienu pirms sacensībām atgriezos no treniņnometnes Norvēģijā, kur apvidi bija fiziski ļoti smagi, tāpēc šoreiz garajā distancē jutos gandrīz kā treniņā. Bija ļoti viegli skriet un jutu, ka ātrums ir labs, lai gan nespiedu no sevis maksimumu. Arī mana orientēšanās tehnika šoreiz bija labā līmenī, un noguruma dēļ pieļāvu tikai dažas nelielas kļūdas distances beigās. Jāatzīst gan, ka distance laikam tomēr bija par īsu priekš šī apvidus, kas bija diezgan labi skrienams. Starptautiskajās sacensībās garo distanci nekad neskrien 62 minūtes,” komentē uzvarētāja S. Grosberga.

  L. Valdmane lielāko daļu distances atradās otrajā vietā, un vēl trīs punktus pirms beigām bija 24 sekundes priekšā L. Vīķei, taču pieļāva vairāk kā minūtes kļūdu uz pirmspēdējo punktu:

  Cīņā par labāko trijnieku distances pirmajā daļā iesaistījās arī Irita Puķīte (Kāpa OK), taču garajā etapā uz 9. kontrolpunktu pieļāva aptuveni deviņas minūtes lielu kļūdu. S. Grosbergai šajā etapā pārliecinoši labākais laiks, izvēloties ceļu tuvu sarkanajai līnijai:

    

  L. Silds vīru 14,7km garajā distancē pavadīja stundu 18 minūtes un astoņas sekundes, sudraba ieguvēju Artūru Pauliņu (Azimuts OK-Sm BJSS) apsteidzot par nedaudz vairāk kā divām minūtēm, bet Mārtiņu Sirmo (Auseklis IK), kuram bronza, par četrām ar pusi minūtēm. L. Silds pēc finiša atzina, ka distancē iztika bez lielām kļūdām, kā arī apvidus bijis līdzīgs tam, kāds atrodams pie viņa mājām Viru pilsētā Igaunijas dienvidos. Lielas kļūdas nepieļāva arī A. Pauliņš, finišējot kā labākais starp Latvijas sportistiem, taču šoreiz pietrūka ātrums, lai cīnītos par uzvaru. 

  "Ja skaita, ka vēl neesen bija desmit dienu periods, kad vispār neaizvadīju nevienu skriešanas treniņu, un pēdējā mēneša laikā esmu aizvadījis trīs intervāla treniņus, tad varbūt rezultāts ir OK, neko diži labāku es nevaru sagaidīt. Pēdas trauma nav rokas pirkstiņš, pilnībā esmu ticis vaļā tikai no iekaisuma pēdā, bet sāpes un diskomforts joprojām eksistē. Ir visu laiku jādomā kad skriet un ko skriet, jo katru dienu skriet es nevaru. Priekšrocība bija tāda, ka es šobrīd neesmu ātrs un ir laiks vairāk kartē apskatīties, un līdz ar to sanāk drošāks skrējiens. Līdz taurenītim kļūdu nebija, taurenītī mazais skrieto sacensību skaits nospēlēja savu - sāku "peldēt" un bieži nekontrolēju, kā skrienu, bet es rēķinu, ka zaudēju ap vienu minūti tur, pārējais ir jau kur trāpīt kādā labākā dzīvnieku taciņā vai kāds labāks mikro variants," atzīst A. Pauliņš.

  Distanci pārliecinoši sāka Uldis Upītis (Kāpa OK), atrodoties vadībā pēc pirmajiem trim punktiem, taču uz ceturto punktu pieļāva gandrīz divu minūšu kļūdu, pēc kuras vairs nespēja atgūties un, pieļaujot vēl vairākas kļūdas distances turpinājumā, finišēja 10. vietā. Pēc U. Upīša kļūdas uz dažām minūtēm vadību pārņēma M. Sirmais, taču diezgan izšķirošs izrādījās etaps no astotā uz devīto kontrolpunktu, pēc kura L. Silds kļuva par līderi un vietu sadalījums labāko trijniekā vairs nemainījās līdz pat finišam:

  Jānis Tamužs (Ozons), kurš lielāko daļu distances un arī finišā ieņēma 4. vietu, pietuvojās M.Sirmajam pēc veiksmīgi veikta etapa uz 19. kontrolpunktu, taču pieļāva vairāk kā minūtes kļūdu punkta rajonā. Finišā J. Tamužam pietrūka pusotra minūte līdz bronzas godalgai:

  Sacensības organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar SIA "O!Latvija" un orientēšanās klubu "Azimuts".

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā, sprinta stafetē (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs nakts orientēšanās čempionāts un čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī).

  Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs). 

  Vēlreiz sekot līdzi elites grupu dalībnieku GPS un iepazīties ar visiem sacensību rezultātiem iespējams mājas lapā: www.lc.lof.lv

  Nākamās godalgas tiks sadalītas 1. un 2. jūnijā Limbažos, kur norisināsies 2019. gada Latvijas čempionāts sprintā un sprinta stafetē.

Atlikušo zīmju skaits:

0,049730062484741