Ziņas - Ziemeļu divdienās un Lieldienu balvā uzvaras Grosbergai, Dišleram un Tamužam ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

15.novembris /
Undīne, Leopolds, Unda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Ziemeļu divdienās un Lieldienu balvā uzvaras Grosbergai, Dišleram un Tamužam

  23.04.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Kā ik gadu, arī šīs Lieldienas orientieristiem bija aktīvas. 20. un 21. aprīlī Brizulē, Tukuma pusē aizvadītas Ziemeļu divdienu sacensības, kas bija arī sezonas trešais Latvijas kausa posms, savukārt otrajās Lieldienās Uzvaras parkā norisinājās Lieldienu balvas sprints. 

  Orientēšanās klubs "Kāpa" šogad Ziemeļu divdienām bija izvēlējies kalnainu un fiziski smagu apvidu, kur dažāda izmēra purvi mijās ar izcirtumiem un jaunaudzēm. Abās sacensību dienās kopā uz distancēs devās gandrīz 500 dalībnieki. Elites grupas gan šoreiz nebija tik kupli pārstāvētas kā Kurzemes pavasarī un Rīgas kausos, taču uz starta stājās arī vairāki Latvijas izlases sportisti, tostarp arī Sandra Grosberga (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) un Dāvis Dišlers (Ozons), kuriem uzvaras gan katrā sacensību dienā atsevišķi, gan kopvērtējumā. 

  Dāmu elitē abās dienās uz starta stājās tikai trīs dalībnieces, starp kurām S. Grosberga bija pārliecinoši labākā, uzvarot ar vairāk kā 14 minūšu pārsvaru divu dienu summā. Otrā vieta juniorei Signei Sirmajai (Alnis OK-JNSC), bet trešā vieta Annei Eleonorai Freimanei (Auseklis IK). "Ziemeļu divdienas šoreiz patīkami pārsteidza gan ar kvalitatīvajām distancēm, gan arī smago apvidu. Esmu Brizules mežos skrējusi diezgan daudz, taču tās piecu metru horizontāles man vidējā distancē nāca kā neliels šoks. Biju aizvadījusi apjomīgu treniņu nedēļu, tāpēc sacensībās skriet augšā lejā nebija viegli," komentē S. Grosberga.

   

  Arī vīru elites uzvarētājam D. Dišleram pārliecinoša uzvara pār tuvāko sekotāju Jāni Krūmiņu (Briksnis SK), kurš divu dienu summā atpalika par vairāk kā četrām minūtēm, savukārt trešā vieta Valteram Reneslācim (Ogre OK/SC). "Paldies distanču plānotājiem par intresantām distancēm, tiešām varēja izbaudīt šo skarbo apvidu. Arī ar paša sniegumu esmu apmierināts, izdevās aizvadīt divas stabilas dienas," atzīst D. Dišlers.

   

  Lieldienu balva, kas bija arī Latvijas sprinta kausa otrais posms, šogad pulcēja ievērojamu dalībnieku skaitu - uz starta stājās gandrīz 400 orientieristi. Sacensību norisei bija izvēlēts 2018. gada Pasaules čempionāta (WOC 2018) sprinta stafetes apvidus Uzvaras parkā, un, kā atzina sacensību galvenais tiesnesis Juris Cebulis, arī turpmāk plānots izmantot WOC 2018 apvidu kartes sacensībās.

  Arī Lieldienu balvā pārliecinoša uzvara S. Grosbergai, otrās vietas ieguvēju Iritu Puķīti (Kāpa OK) apsteidzot par gandrīz pusminūti, bet trešās vietas ieguvēju S. Sirmo par minūti 40 sekundēm. 

  S. Grosbergas iezīmētajā ceļā gan redzams, ka sportiste pieļāvusi vairākas kļūdas ceļā uz ceturto kontrolpunktu, divreiz paskrienot garām parezajam ceļam un zaudējot aptuveni 40 sekundes šajā etapā. "Sprinta sacensības pēdējo reizi skrēju oktobrī Pasaules kausa posmā, tāpēc arī bija nelielas problēmas pārslēgties uz mērogu un sprinta orientēšanās tehnikas niansēm. Distances plānojums bija sarežģītāks, kā gaidīju šajā apvidū. Ceļā uz ceturto punktu sākumā neizskaitīju ceļus un paskrēju garām īstajam, bet pēc tam arī nepamanīju, ka punktā nevar ieiet no kreisās puses. Tās, protams, ir ļoti rupjas kļūdas, ar ko nelepojos, taču šobrīd vairāk koncentrējos uz meža distancēm," atzīst S. Grosberga. 

   

  Vīru konkurencē daudz spraigākā cīņā uzvara 4,1km garajā distancē Jānim Tamužam (Ozons), kurš par 14 sekundēm apsteidza otrās vietas ieguvēju Artjomu Rekuņenko (Mežmalas/Madona) un par 35 sekundēm Matīsu Slikšjāni (Azimuts OK-Sm BJSS). Ceturtajā vietā finišēja Uldis Upītis (Kāpa OK), kurš, tāpat kā S. Grosberga, pieļāva aptuveni 40 sekunžu kļūdu ceļā uz kontrolpunktu ar numuru 82, zaudējot iespēju cīnīties par uzvaru. 20 sekunžu kļūdu šajā etapā pieļāva arī A. Rekuņenko, ļaujot J. Tamužam pārņemt vadību. Labu ātrumu distancē rādīja arī Endijs Titomers (Alnis OK-JNSC), kurš aprīļa sākumā izcīnīja uzvaru Kurzemes pavasara sprintā. Pēc nepārāk veiksmīga distances sākuma viņš pie 11. kontrolpunkta bija pakāpies uz otro vietu, taču pieļāva aptuveni divarpus minūšu kļūdu uz 12. kontrolpunktu un finišā 18. vieta.

  "Sacensību sezonu Latvijā izlēmu sākt ar Lieldienu balvu divu iemeslu dēļ - ticu, ka sprintam raksturīgā intensitāte palīdz sagatavoties meža distancēm, kā arī vēlējos pārbaudīt savu skriešanas ātrumu uz konkurentu fona. Pirms starta par uzvaru iedomājos (kurš gan neiedomājas?), bet tas tiešām nebija būtiskākais mērķis. Šajā sezonas laikā svarīgāk par rezultātiem ir piestrādāt pie izpildījuma. Tas gan nenozīmē, ka uzvara nebija patīkama - gluži pretēji," komentē J. Tamužs, "OK Mona pēdējos gados plānotie sprinti ir ļoti kvalitatīvi, un arī šoreiz mūs sagaidīja Latvijas mērogiem sarežģīta distance ar vairākiem interesantiem ceļu variantiem un samērā intensīvu orientēšanos bez daudz iespējām atslābt. Ar distanci tiku galā tiešām labi - trīs reizes pieļāvu ceļu variantu izvēles kļūdas, bet tas neizmaksāja vairāk par 10’’ kopā un šķiet, ka tas bija galvenais iemesls, kāpēc starp vairākiem līdzīgā ātrumā skrienošajiem konkurentiem es izrādījos uzvarētājs.
  Skriet Pasaules čempionāta apvidū katru dienu negadās - pagājušajā vasarā reizi testēju vienu no sprinta stafetes variācijām un varu droši apgalvot, ka šoreiz Lieldienu Balvas dalībniekus sagaidīja sarežģītākas distances."

   

  Latvijas kausa izcīņa 11. maijā turpināsies ar Latvijas čempionātu garajā distancē Smiltenes pusē, bet jau 27. aprīlī tiks aizvadītas sezonas pirmās stafešu sacensības Daugavas kauss. 

  Ziemeļu divdienu rezultāti pieejami šeit

  Lieldienu balvas rezultāti pieejami šeit

Atlikušo zīmju skaits:

0,033173799514771