Ziņas - Sildam otrā, Grosbergai trešā uzvara Rīgas kausos ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

15.novembris /
Undīne, Leopolds, Unda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sildam otrā, Grosbergai trešā uzvara Rīgas kausos

  15.04.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  13. un 14. aprīlī Maksteniekos aizvadītas "Rīgas kausi 2019" sacensības, kas bija arī Latvijas kausa izcīņas otrais posms. Sieviešu elitē jau trešo gadu pēc kārtas uzvaras laurus plūca Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), bet vīru konkurencē otrā uzvara karjerā Lauri Sildam (Alūksne OK). 

  Sacensības šogad pulcēja gandrīz 900 dalībniekus no 13 valstīm. Daudzi no ārzemju viesiem bija atbraukuši ar mērķi gatavoties Pasaules veterānu čempionātam, kas jūlijā norisināsies Rīgā un Carnikavas pusē. Virkne ārzemju sportistu stājās uz starta arī elites grupās, kur, kā ik gadu, norisinājās spraiga cīņa par vietām labāko sešiniekā. Abās sacensību dienās dalībnieki sacentās vidējā distancē, bet elites grupām otrajā dienā bija handikapa starts pēc pirmās dienas rezultātiem. Sacensībām izvēlētais apvidus Maksteniekos sagaidīja ar ļoti ātru priežu mežu un jaunaudzēm, kurās lielā atrumā varēja arī ātri pazust, tomēr sacensību uzvarētājus gandrīz visās grupās noteica tieši skriešanas ātrums.

  Sieviešu konkurencē uz starta stājās visas šobrīd spēcīgākās Latvijas orientieristes, kuras arī ieņēma pirmās četras vietas sacensību kopvērtējumā. Otrā un trešā vieta attiecīgi Laurai Vīķei (Kāpa OK) un Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS), bet ceturtajā vietā Inga Dambe. Piektā vieta Igaunijas sportistei Annikai Rihmai (Annika Rihmaa), kura pārstāv Alūksnes orientēšanās klubu, bet labāko sešinieku noslēdza lietuviete Gabija Ražaitīte (Gabija Razaityte).

  Dāmu konkurencē jau pēc pirmās sacensību dienas iezīmējās skaidrs labāko trijnieks. S. Grosberga ieņēma līderpozīciju ar pusotras minūtes pārsvaru pār L. Vīķi un vairāk kā trīs minūšu pārsvaru pār L. Valdmani. Ceturtais rezultāts pirmajā dienā G. Ražaitītei, kura bija vairāk kā minūti lēnāka kā L. Valdmane, kamēr I. Dambe ierindojās piektajā un A. Rihma sestajā vietā. Neviena no labāko piecinieka distancē nepieļāva ievērojamas kļūdas, un lielās atšķirības laikā skaidrojamas ar atšķirīgu skriešanas ātrumu. 

  S. Grosberga gan distances sākumu, gan beigu daļu veica krietni ātrāk kā konkurentes, taču pieļāva 50 sekunžu kļūdu uz septīto kontrolpunktu, kas lika uz pāris punktiem zaudēt līderpozīciju:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Arī otrajā sacensību dienā labāko trijnieks finišu sasniedza bez ievērojamām kļūdām un izmaiņām, taču nedaudz spraigāka cīņa izvērtās par ceturto un piekto vietu. Kļūdu uz septīto punktu pieļāva G. Ražaitīte un I. Dambe, kas ļāva pietuvoties A. Rihmai: 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Pēc septītā punkta sekoja taurenītis, kuru visātrāk veica I. Dambe, un spēja arī līdz distances beigās noturēties ceturtajā vietā. A. Rihma gan izrādījās nedaudz ātrāka distances otrajā pusē, un G. Ražaitīti finišā apsteidza par deviņām sekundēm:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  "Zināju, ka Rīgas kausos arī šoreiz noteicošais būs skriešanas ātrums, taču pati joprojām turpinu vairāk bāzes treniņus, tādēļ pirmās dienas lielais pārsvars un izretinātie rezultāti mani pārsteidza," atzīst S. Grosberga, "Distanci sāku ļoti agresīvi un jau diezgan ātri tālumā pamanīju Līgu Valdmani kura startēja divas minūtes pirms manis. Tas deva papildus motivāciju turēt ātrumu un koncentrēties līdz beigām, lai gan vienu 50 sekunžu kļūdu tāpat pieļāvu. Otrajā dienā man galvenais bija vienkārši nekļūdīties, ko arī ar nedaudz mierīgāku tempu izdarīju."

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Daudz spraigāka cīņa par godalgām izvērtām vīru konkurencē, kur L. Sildam kopvērtējumā uzvara tikai ar astoņu sekunžu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju krievu Konstantīnu Serebraņicki (Konstantin Serebrianitskii). 22 sekundes aiz uzvarētāja trešajā vietā finišēja A. Rekuņenko (Mežmalas/Madona), bet ceturtā vieta, 27 sekundes aiz L. Silda, šoreiz Edgaram Bertukam (Alūksne OK). Ne tik veiksmīgs starts Uldim Upītim (Kāpa OK), kurš aprīļa sākumā izcīnīja uzvaru Kurzemes pavasarī, taču šoreiz piektā vieta, no līdera atpaliekot vairāk kā četras minūtes. Labāko sešinieku noslēdza Matīss Slikšjānis (Azimuts Sm-BJSS), tikai par sekundi apsteidzot septītās vietas ieguvēju Alvi Reinsonu (Mežmalas/Madona). 

  "Visas reizes, kad esmu startējis Rīgas kausos, tās ir bijušas ļoti ātras un aizraujošas sacensības, kur katra sekunde ir vērtīga. Man patīk, ka tāpēc arī psiholoģiskais spiediens ir ļoti augsts un ir jāmāk savākties. Pirms sacensībām īsti nezināju, ko no sevis gaidīt. Pirmajā dienā izdevās principā tīrs skrējiens, un arī fiziski biju pietiekami stiprs, lai otrajā dienā startētu kā pirmais. Iedzīšanā startēju diezgan agresīvi, lai pārējiem nebūtu tik viegli mani panākt, taču es biju pārliecināts, ka kaut kādā brīdī tas tāpat notiks. Man par laimi, pārējie sākumā pieļāva nelielas kļūdiņas, kas ļāva noturēties vadībā līdz pat beigām," panākumu komentē L. Silds.

  Pēc pirmās dienas izveidojās līderu piecinieks, kuri finišēja minūtes un 20 sekunžu ietvaros, savukārt sestais labākais laiks finišā Jānim Krūmiņam (Briksnis SK):

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Lai gan L. Silds pirmajā dienā bija iekrājis mazāk kā pusminūtes pārsvaru pār sekotājiem, kas iedzīšanā tik ātrā apvidū nav daudz, viņam tomēr izdevās noturēties priekšā sekotājiem un arī nepieļaut kļūdas. No sekotāju grupas jau distances sākumā iepalika U. Upītis, kurš pieļāva nelielu kļūdu uz trešo kontrolpunktu, un turpmāk vairs arī nepietuvojās:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  "Pirmajā dienā sākumā sanāca uz diviem kontrolpunktiem atstāt ap 20 sekundēm. Tālāk gan arī bija šādas tādas kļūdiņas, tomēr izdevās kontrolēt savu skrējienu un vairs īsti kļūdas nepieļāvu. Distances pirmajā daļā jutos fiziski slikti, bet otrajā daļā jau palika labāk un diezgan pieklājīgi tiku līdz beigām. Uz iedzīšanas starta nestājos vesels, un to ļoti labi varēja just. Nespēju visu laiku koncentrētes, kā arī īsti nevarēju paskriet. Visdrīzāk, ka nevajadzēja nemaz startēt," komentē U. Upītis.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Visi rezultāti, GPS atkārtojums, bildes pieejami šeit

  Latvijas kausa trešais posms Ziemeļu divdienas 20. un 21. aprīlī norisināsies Tukuma pusē, Brizulē. 

Atlikušo zīmju skaits:

0,050529956817627