Ziņas - Kurzemes pavasarī otro reizi pēc kārtas triumfē Upītis un Grosberga; sprintā uzvaras Titomeram un Blūmentālei ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.decembris /
Dzirkstīte, Anta, Antonija
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Kurzemes pavasarī otro reizi pēc kārtas triumfē Upītis un Grosberga; sprintā uzvaras Titomeram un Blūmentālei

  08.04.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  6. un 7. aprīlī Skrundas pusē ar “Kurzemes pavasari 2019” atklāta jaunā Latvijas kausa sezona, kur divu dienu summā elites grupās arī šogad uzvara Uldim Upītim (Kāpa OK) un Sandrai Grosbergai (CPSS/Meridiāns/Pārgauja). Saldū aizvadīts arī pirmais Latvijas sprinta kausa posms, kur uzvaras lauri Endijam Titomeram (Alnis OK-JNSC) un Elizabetei Blūmentālei (Ozons).

  Kā ik gadu, arī šogad Kurzemes pavasaris pulcēja ievērojamu skaitu Latvijas un ārvalstu dalībnieku. Kopā uz starta stājās vairāk kā 700 orientieristi no astoņām valstīm. Sacensību pirmā diena norisinājās Klūgu mežā tuvāk Saldum, kur apvidus bija diezgan ātrs un prasīja precīzu orientēšanos, savukārt otrajā dienā garajā distancē Mučukalna slapjie purvi meta izaicinājumu ikviena dalībnieka fiziskajai izturībai.

  Elites grupās abas sacensību dienas bija WRE (Pasaules ranga) statusā un pulcēja virkni Latvijas labāko orientieristu. Divu dienu kopvērtējumā dāmu konkurencē otrā un trešā vieta attiecīgi Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS) un Laurai Vīķei (Kāpa OK), bet starp vīriem otrais Jānis Krūmiņš (Briksnis SK) un trešais Edgars Bertuks (Alūksne-Ape OK).

  Vidējā distancē sieviešu konkurencē nelielu organizatorisku kļūmju dēļ rezultāti bija ļoti izretināti, S. Grosbergai pārspējot tuvāko sekotāju Lauru Vīķi par vairāk kā minūti, bet Līgu Valdmani par divām minūtēm. Pārējās dalībnieces no labāko trijnieka atpalika par vairāk kā piecām minūtēm.

  Distances beigu daļā vairākas sportistes zaudēja laiku un pieļāva kļūdas nepareizu leģendu dēļ, tostarp arī I. Puķīte, kurai šī kļūda izmaksāja vairāk kā piecas minūtes:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Vīru konkurencē ar divarpus minūšu pārsvaru pār sekotājiem uzvaru vidējā distancē izcīnīja Uldis Upītis, kurš vienīgais distanci veica bez ievērojamām kļūdām. Otrais rezultāts Edgaram Bertukam, bet trešā vieta Andrim Jubelim (Mežmalas/Madona), kurš distancē izmežģīja potīti un otrajā sacensību dienā nestartēja.

  Lielāko distances daļu pārliecinošā otrajā vietā atradās Matīss Slikšjānis (Azimuts OK-Sm BJSS), kurš uz 21. kontrolpunktu pieļāva vairāk kā trīs minūtes lielu kļūdu un finišēja 10. vietā:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Izšķirošu kļūdu uz septīto kontrolpunktu pieļāva Jānis Krūmiņš, kurš tobrīd vēl cīnījās par vietu trijniekā, tomēr finišā devītais rezultāts:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Garajā distancē organizatori bija parūpējušies par tehniski un fiziski izaicinošām distancēm, kā rezultātā arī vietu sadalījums uz pjedestāla bija nedaudz citādāks kā pirmajā sacensību dienā.

  Sieviešu konkurencē S. Grosberga jau uz pirmo kontrolpunktu pieļāva vairāk kā minūtes kļūdu, taču zaudēto laiku atguva pēc veiksmīgi veikta garā etapa:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Distances beigās S. Grosbergai vēl viena divu minūšu kļūda, kā rezultātā divus punktus pirms beigām vadību atkal pārņēma L. Valdmane, taču finišā S. Grosbergai tomēr sešas sekundes ātrāks laiks. Kopvērtējumā S. Grosberga bija nedaudz vairāk kā divas minūtes ātrāka kā L. Valdmane:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Trešo labāko laiku garajā distancē uzrādīja I. Puķīte, apsteidzot L. Vīķi par pusminūti. L. Vīķei izšķirošs izrādījās 18. kontrolpunkts, kurā sportiste zaudēja piecas minūtes un divu dienu summā atkāpās uz trešo vietu:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  "Tieši šajās dienās fiziski nebija pašas labākās sajūtas un garajā distancē kājas bija smagas jau pēc neveiksmes uz pirmo punktu, kam, protams, sekoja arī citas kļūdas, taču ziemā aizvadītas daudzas kvalitatīvas treniņu stundas, kas arī ļāva izcīnīt uzvaru. Vidējā distancē pieļāvu tikai vienu vērā ņemamu kļūdu uz aptuveni 30-40 sekundēm, kas mani neizbrīna, jo sacensību ātrumā šogad vēl nav daudz saskriets mežā. Garajā distancē kļūdās vismaz četras minūtes, kas ir stipri par daudz, bet purvi šoreiz tiešām nobeidza un beigās bija grūti savākties. Kopumā esmu apmierināta un īpaši iepriecina tas, ka konkurence ir spēcīga un uzvara nenāca viegli," atzīst S. Grosberga.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Vīru konkurencē 17km garajā distancē lielisku sniegumu rādīja J. Krūmiņš, kurš ar precīzu orientēšanos un labām variantu izvēlēm sev nodrošināja uzvaru ar pusminūtes pārsvaru pār U. Upīti, kamēr vairāk kā trīs minūtes ilgāk distancē pavadīja E. Bertuks.

  Arī vīru distancē vairāki sportisti pieļāva kļūdu uz pirmo punktu, kur daudz laika zaudēja E. Bertuks un M. Slikšjānis, un turpmāk distancē tā īsti vairs līderiem nepietuvojās:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Izšķirošais brīdis vīru konkurencē bija 25. kontrolpunkts, kur U. Upītis pieļāva minūtes kļūdu, taču līdz distances beigām zaudēto laiku vairs nebija iespējams atgūt:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Vidējo distanci iesāku diezgan piesardzīgi, bet jau pēc otrā punkta jutos droši un skrēju diezgan pārliecinoši. Uz beigām gan nedaudz pazuda koncentrēšanās, un trīs reizes ap 20 sekundēs beigās atstāju kļūdās. Vienu reizi gan vienkārši stāvēju 10 metrus no punkta un nevarēju to ieraudzīt. Kopumā esmu ļoti apmierināts ar vidējo distanci, jo pagājušajā gadā tieši tās man sagādāja vislielākās galvassāpes. Pirms garās distances iesildoties šķita, ka jūtos fiziski labi, tomēr jau pēc pirmā kilometra kājas jau bija smagas un visā distancē tā arī nejutos labi. Līdz skatītāju etapam orientēšanās ziņā gan gāja diezgan normāli, vienu minūtes kļūdu gan uztaisīju un vēl dažas neprecizitātes, bet uzreiz pēc tam kļūdījos uz vairāk kā minūti un spēki tajā brīdī arī beidzās. Pēdējās 10 minūtes bija ļoti smagas. Kopumā esmu ļoti priecīgs, ka izdevās aizvadītas diezgan stabilas dienas un uzvarēt Kurzemes pavasari otro gadu pēc kārtas," komentē U. Upītis un atzīst, ka sezonas galvenais mērķis ir startēt Pasaules čempionātā Norvēģijā. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Pēc vidējās distances Saldus pilsētā tika aizvadīts arī pirmais Latvijas sprinta kausa posms, kur distances lielākoties veda pa vecpilsētas daļu. Vīru elitē E. Titomeram uzvara ar 24 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Rihardu Krūmiņu (Alnis OK-JNSC), kamēr trešā vieta Izraēlas sportistam Nicanam Jasuram (Nitsan Yasur).

  "Skrējienu vērtēju kā vidēju - nav tā, ka esmu neapmierināts, bet bija dažas kļūdas bez kurām vajadzēja iztikt, piemēram, uzsāktās ceļu izvēles mainīšana un skriešana atpakaļ nekad nav laba ideja. Par uzvaru neesmu pārsteigts un pirms starta biju pārliecināts par sevi, jo daudzi nestartēja un lielākā daļa no elites grupas gatavojās garajai distancei. Šķiet, ka pēdējo mēnešu laikā vairāk biju trenējies tieši mežam un skrējis daudz treniņus ar karti, bet sprints man vienmēr ir padevies labāk," atzīst E. Titomers.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dāmu konkurencē E. Blūmentālei uzvara ar 19 sekunžu pārsvaru pār L. Valdmani, bet vairāk kā minūti uzvarētājai zaudēja trešās vietas ieguvēja I. Puķīte. 

  "Distance likās ļoti interesanta un jau no paša starta izdevās atrast tādu labu plūdumu. Redzeju variantus un visur arī viņus izdevās realizēt. Uz startu sprintā vairāk skatījos kā atskaites punktu uz to, kas līdz šim jau ticis izdarīts, un iespēju salīdzināties ar pārējām meitenēm sev tīkamākā distancē. Jau pirms starta vidējā distancē jutu sagurumu, kas lika apzināties, ka vakara starts būs ļoti grūts, bet patīkami, ka arī uz noguruma fona izdevās turēt apmierinošu ātrumu," komentē E. Blūmentāle.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Latvijas kausa izcīņa jau 13. un 14. aprīlī turpināsies tuvāk Rīgai, Maksteniekos, kur norisināsies "Rīgas kausi 2019". 

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,09249210357666